Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cmentarz w Wiączyniu
No na pewno będzie się czuł jak u siebie przynajmniej pod względem "grzewczym" jak i animuszowym :cwaniak: :zdrowko:

Poza tym jako przyszłe stowarzyszenie musimy też pokazać jakieś swoje "luźne" oblicze ;-)
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
Właśnie się dowiedziałem, że ogrodzenie cmentarza ma się zamknąć w 10 000,- PLN zarówno koszt materiałów jak i robocizna. Mam nadzieję, że jeśli gmina dostała 17 000,- to reszta nie pójdzie na jakieś duperele. Możemy sprawdzać to poprzez radnych. Ostatecznie tak jak w moim przypadku są naszymi przedstawicielami ;-) . Przecież mamy jawność i przejrzystość wydatków gminy :lol: .
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
Heh Andy tyle teoria! A praktyka swoją drogą! A kiedy ruszają z tym ogrodzeniem?

Pozdr MJ
Odpowiedz
Więc dobrze sądziłem, że koszty ogrodzenia są nie małe.
Zawsze jest tak, że łatwiej coś powiedzieć niż zrobić. W każdym razie przywrócenie ogrodzenia do dawnego stanu przekroczy wielokrotnie podaną wyżej kwotę. Skąd więc wziąć na to pieniądze? Oczywiście są pewne potencjalne możliwości ale droga do nich daleka. Póki co będzie ogrodzenie drewniane, a może kiedyś dzięki działaniom Stowarzyszenia zamieni się je na inne.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
zastanawia mnie skąd taka astronomiczna kwota ? przyjmując pół na pół (robocizna, materiał) - za 5000 zł, można kupić 9 m 3 ! drzewa i kilka kilogramów gwoździ !! - to dość by wyłożyć tym cały ten cmentarz ... eh jak widzę znowu ktoś chce sobie dorobić
sac
Odpowiedz
Sac. Myślę, że przesadzasz.
Trzeba ogrodzić mniej więcej hektar powierzchni, czyli 400mb płotu. Do tego wykosić teren robót, zapewne poprawić niektóre słupy i zrobić bramę.
Przecież zrobi to komercyjna firma, a więc musi zapłacić pracownikom (zapewne 2-4), wliczyć koszt amortyzacji sprzętu i inne, a wrezcie musi na tym jeszcze zarobić (bo taki jest cel i sens jej działania). Myślę, że zarobek musi wynosić min. 15% kontraktu, bo inaczej po co brać takie zlecenie. Przecież nie jest to działanie charytatywne.Wątpię nawet czy w koszcie może zmieścić się jeszcze żywopłot.
W każdym razie sądzę, że tak bym myślał prowadząc firmę budowlaną i podejmując się takiej roboty.
Pozdrawiam

PS. Oczywiście osoby fizyczne lub Stowarzyszenie nie nastawione na zysk zrobiły by to taniej, choćby dlatego że odchodzą koszty prowadzenia dziłalności gospodarczej (ZUSy, podatki, księgowe, sprzęt, zysk).
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
to zależy jak ma być wykonane to ogrodzenie, sądzę że chodzi o podobny sposób ogrodzenia jaki był zrobiony na cmentarzu w Zgierzu :
[Obrazek: ebbac2ca39e5a02f.jpg]
zrobiłem kosztorys przyjmując następujące dane
grubość deski 3 cm - szerokość 25 cm ilość metrów bierzących deski w metrze bierzącym ogridzenia - 3 mb - mocowanie 1,5 zł = 10 śrób z nakrętkami
i zgadnij jaki koszt materiału mi wyszedł ? 4200 !!! czas wykonania przez 2 ludzi 1 tydzień = 1200 zł !!! z opłatami; transport - 500 zł (dowóz ludzi i mat.) razem : 5900 ja rozumiem że trzeba zarabiać - ale ...
sac
Odpowiedz
no to mialem racje ciekawe co za firma bedzie to robic i jakie wlasciciel bedzie mial powiazania z wladzami gminy :mrgreen: a
Odpowiedz
Fajne zdjęcie.Tak to sie grodzi pastwiska.Cmentarze chyba tylko w Polsce.A to Polska własnie.Cóż można dodać.Prowizorka.A te są najtrwalsze.Może lepiej było odnowić nagrobki.
Odpowiedz
Mogę odpowiedzieć Obert'owi. Ogrodzenie jak pisałem wcześniej ma wykonać Zakład Komunalny Gminy Nowosolna. Na co dzień są to tzw. Wodociągi. Zajmują się...wiadomo czym. Oni zlecili tę robotę podwykonawcy, czyli "firmie" którą prowadzi ich były pracownik. Mam podać nazwisko i adres? Zanim wezmą się do pracy chcę się z nim spotkać i "uczulić" na parę spraw. To miły chłopak, ale mam wątpliwości czy zna zasadę - po pierwsze nie szkodzić. Widziałem się z wójtem. On jest cały happy, że coś się dzieje i jest ruch w interesie. Nie chciałe m go dołować przed wyborami. W końcu współpraca z nim układa się nieźle. Też uważam, że kwota 10000,- PLN jest zbyt wygurowaną. Niestety na razie możemy sobie pogwizdać i posprzątać w czynie społecznym. Jak najszybciej potrzebne jest nam STOWARZYSZENIE!!! m. in. abyśmy mogli zabrać głos i coś zrobić także w tej sprawie. Na razie archeo ma rację. Cieszmy się, że wogóle będzie tam jakieś ogrodzenie. Potem będziemy mogli się wykazać.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
czyli reka reke pieprzone ukladziki z czego mamy sie cieszyc jak mowil archeo placimy podatki i to sa nasze pieniadze wiec chcielibysmy by byly wydane madrze powinien byc ogloszony przetarg i z tego nalezalo by wybrac oferte :kwasny: :kwasny: :kwasny:
Odpowiedz
Ojjojojoj...
Przetarg obowiązuje w konkretnych przypadkach. Procedura przetargowa to jedna wielka upierdliwość! Najgorsze jest przepisowe oczekiwanie na ewentualne protesty. Są tu ponoć prawnicy to wiedzą lepiej.
Ale z przetargiem to płot stanął by (może!!! w wersji optymistycznej) na jesień przyszłego roku. O ile znalzły by się co namniej dwie firmy które mogły by stanąć do prztargu, obie nie popełniły by błędów proceduralnych i następnie żadna z nich nie oprotestowała by wyniku (zwykle są protesty). Na każdym z tych progów można wywalić całą procedurę i zaczynać od nowa. I tak wiele rzeczy i spraw ciągnie się bez końca.
A propos ceny. Skoro jest podwykonawca to i wykonawca główny musi zarobić i podwykonawca :-). Te 4,9tys zł na pół to raptem po 2,45 tys. A co z VATem? Jeśłi to cena brutto to trzeba jeszcze odliczyć VAT, CIT (o ile firma ma dochód) itd. Kto ma działalnośc gospodarczą i płaci VAT to wie.
Tak więć koszt materiałów i robocizny to było by wszystko, gdyby to któryś z Was wykonał na "umowę o dzieło" (oczywiście + zaliczka na podatek 19%).

Ale dyskusja zbędna. Jak sądzę nie wszyscy muszą orientować się w kosztach działania firmy.
Płot mam nadzieję że stanie. Za 10 czy za 5,6 tys to sprawa drugorzędna.

Myślę, że szukanie szwindla za 2 tys. to lekka paranoja. Natomiast wasze uwagi mogą komuś zrobić przykrość lub ktoś uzna Was za pieniaczy.
Dlatego proponuję bardziej stonowane wypowiedzi.
Pozdrawiam
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
ambasador na ognisku byłby świetny. Zalatwilibyśmy tani gaz, rurociąg z ominięciem Bałtyku, polepszenie stosunków itd. Ale wątpię, czy poza dowcipami coś będzie. Polityka - znow ochłodzenie, chcemy blokować stanowisko UE w rozmowach z Rosją. Pożytku dla Bitwy z tego nie będzie.
Odpowiedz
Masz rację Archeo, możliwe że ogrodzenie będzie zupełnie inne i warte tych pieniędzy. Zobaczymy jak powstanie, zresztą faktycznie : ważne że powstanie w ogóle ! zatem koniec marudzenia - czekajmy na efekty.
Stella, co do ambasadora na ognisku hm .... już widzę tłum bodygułardów, zabezpieczony teren i limuzyny przed działką :-) sądzę że nie ma szans na takie luźne spotkanie - jeszcze nie teraz, tym bardziej że mamy niewiele do pokazania i zaproponowania - jednak w przyszłości - czemu nie ? może jakieś piątkowe obiady z Ambasadorem ? :yes:
sac
Odpowiedz
na razie my zablokowaliśmy rozmowy UE z Rosją, a Putin zwołał posiedzenie rządu... Obawiam się, że niedługo ognisko będzie jedynym źródłem ogrzewania, bo jak nam dadzą cenami po gazie, to i ambasador nie pomoże.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości