Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPOTKANIE SPRZĄTACZY CMENTARZA W WIĄCZYNIU DOLNYM
Jeszczo raz Stella. Wójt Nowosolnej Tomasz Bystroński prosi o pomoc w porządkowaniu cmentarza. Zaczną dziś albo jutro. Prośba wójta o telefon: 042 648 41 08, trzeba podac namiary, czyli swój telefon kontaktowy. Oddzwoni do każdego i ustali, kiedy kto może pomóc. Gdyby wójta nie było, trzeba prosić o połączenie z p. Pietrusewiczem. Sprawa jest pilna, bo chyba w piątek zacznie się ekshumacja. Przygotowania do pogrzebu zajmą z tydzień (trzeba uzgodnić z ambasadą rosyjską). w ciągu tego tygodnia cmentarz ma wyładnieć. Kości będą pochowane koło krzyża prawoslawnego, tam teraz są jeżyny i krzaki. Prawdopodobnie cmentarz zostanie też szybko ogrodzony.
Już sprawiliśmy cud...
oj, to logowanie!
to moze ten 30 wrzesien tak jak bylo ustalone albo 23 jak komu pasuje pzdr
Logowanie jest już naprawione. Wyczyść ciasteczka (cookies) i pamięć podręczną.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Jak teraz pomożemy wójtowi, to 30 będzie już wszystko posprzątane. Gmina właśnie kupuje sekatory i inne narzędzia, musi się spieszyć - to dobrze, dostali rozpędu dzięki tym kościom. Zróbmy porządek teraz, skoro organizuje go władza, daje sprzęt i nie trzeba się martwić o żadne zezwolenia.
Szanowni Państwo
sprawa ma się tak wczoraj rozmawiałem z kol. Kelekiem, który pionformował mnie, że Gmina już podjęła pewne prace porządkowe i bardzo chętnie przyjmie naszą pomoc. Przy czym nie mogą być to działania na włąsną rękę, a pod nadzorem pracownika UG Nowosolna. Dziś będę rozmawiał z Sekretarzem Gminy i dowiem się jakiej pomocy się od nas spodziewa oraz postaram ustalić termin. Aby moja rozmowa z Sekretarzem nie była jałową paplaniną proszę o potwierdzenie na prv osób, które będą mogły popracować w sobotę 23 września i/lub 30 września (żeby nie było póstych deklaracji podpiszcie się z imienia i nazwiska- wg ustawy o ochronie danych osobowych zachowam je dla siebie). Maile do mnie przysyłajcie jak najszybciej nie później niż do 14.30 bo rozmawiać będę dziś. Minimum musi być 5-10 osób aby nasza praca była zauważona!
Pozdr MJ

[ Dodano: 21 Wrzesień 2006, 10:24 ]
Zgłoszenia można dosyłać do jutra gdyż dziś nie spotkam się ani z Sekretarzem ani z Panem Pietrusewiczem.
Pozdr MJ
dziś szefostwo gminy jest w Warszawie. Ambasada rosyjska już wie, rozmawiałem, najprawdopodobniej będzie ambasador, termin pogrzebu ustalą władze. No to Wiączyń musi być uporządkowany, żeby nie było kompromitacji.
Panowie powiem ze jestem rozczrowany do tej godziny odliczyły sie w zasadzie, nie licząc mnie 2 osoby. Hmmm czyżby słomiany zapał?
Pozdr MJ
Zaczekaj jeszcze trochę, jak zauważyłem ludzie tu późno siadają do pisania. Mimo wszystko jestem pewien że się uda :-) KaDe będę po Ciebie rano w sobotę także zgłoś się do Jagody
Sac
Jagoda, nie każdy ma czas do południa. Ja siadam do kompa wieczorem i dopiero wtedy czytam pocztę i oczywiście nasze forum. Możesz mieć pewność,że ja 30-go odmelduję się we Wiączyniu. O 10 ? Wysyłam też maila.
Rozmawiałem (telefonicznie, jeszcze jestem umówiony na dziś na wizytę face to face) z Pane Jasińskim, Sekretarzem Gminy Nowosolna. Naszą ofertę pomocy przyjął z dużym entuzjazmem. Termin pochówku jeszcze nie jest znany, ale z pewnością będzie to już w październiku. Wstępnie ustaliłem ze 30 września jest terminem aktualnym. Czyli w sobotę 30 września spotykamy się o 10 rano i przystępujemy do dzieła. Zakres naszych robót jeszcze nie jest ustalony ale z pewnością poproszona nas o usunięcie napisów z pomnika. Więcej szczegółów podam wieczorem po wizycie w UG. Aha Pan Sekretarz poprosił żeby przygotować listę osób biorących udział w porządkowaniu, także chętnych proszę o zgłaszanie swoich danych na prv. Do chwili obecnej potwierdzili swoje przybycie:
Obert8,
Gunship,
Hefajstos,
Grzesiek_-_,
Sacrebleu,
Martin,
Młody Mauser,
Stella+1
i ja
mam nadzieję, że jeszcze ochotników przybędzie.
Pozdr MJ
dopisz mlodego

Dopisałem! (Jagoda)
Stella będzie i opisze. Plus syn na 99 proc.

[ Dodano: 22 Wrzesień 2006, 13:19 ]
Jagoda -skontaktuj się jak najszybciej z wójtem Bystrońskim, czeka na telefon
Rozmowa wykonana! Przedsięwzięcie nabiera tępa!
Dopisuję Stella + 1
Pozdr MJ
To już jest nas dziesięciu. Gmina zaczyna porządki na cmentarzu wcześniej, bo już od poniedziałku - jeśli ktoś może pomóc w tygodniu, to urząd prosi o kontakt 042 648 41 08. Na 30-go zostanie na pewno zostanie nam coś do roboty. Pogrzeb szczątkow żołnierzy będzie prawdopodobnie na początku października, bo termin trzeba uzgodnić z ambasadą rosyjską. Zatknę im małą rosyjską flagę i położę szyszkę cedru z ich „matuszki-Sybiri”.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości