Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica informacyjna przy cmentarzu wojennym w Wiączyniu
#61
Potrzeba jeszcze tak zdjęcia zołnierza niemieckiego i rosyjskiego z epoki albo rysunek - szkic! mapka cmentarza hmmm z tym gorzej może coś skreśle na podstawie mapki Pana Pietrusewicza, mapka okolic Wiączynia z tym nie problem chociaż nie wiem czy jest potrzebna!? Ktoś się zgłasza ze zdjęciem lub rysunkiem? Byle szybko bo do urzędów mam zamiar to zanieść!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#62
jagoda wyslalem ci fotki na poczte moze sie przydadza pzdr
Odpowiedz
#63
Serwus, witam po małej przerwie (niestety choruje na notoryczny brak wolnego czasu).

Byłem dziś na Wiączyniu - wygląda wiosną przepięknie. Echhh niebo w porównaniu do widoku z zeszłego roku. Uporządkowany, czysty i ogordzony wygląda wspaniale. Furtka zamykana na zamek, a całość cmentarza pięknie się zieleni. Smaczku dodają kwiaty, które zarosły okolice. Jest super - jak macie chwilę wolnego warto podjechać i rzucić okiem. Dziś w wielkanoc, na pomniku zołnierzy rosyjskich pogrzebanych jesienią zauważyłem pozostawione przez kogoś (chyba przez pewną Panią która była w tym samym czasie co ja) jemiołę i wielkonocnego kurczaczka. Niesamowite. A sam cmentarz bardzo przyjemny.

Gałęzie pozbierane, liście pograbione. Gdzieniegdzie worki na śmieci i kupa nagromadoznego w sprzątniu bałaganu. Kamień z tablicą na grobie z jesieni nadal w stanie w jakim go wtedy pozostawiono, czyli leży niewkopany na krańcu mogiły.

Wracając do tematu głównego - wraz z powrotem na Wiączyń wróciła we mnie silna motywacja do skończenia tematu tablicy. Czy coś się ruszyło u was w okresie gdy zaginąłem ? Pamietam że Marcin pisałeś coś o tekstach izdjęciach ale niestety życie zawodowe zabiło wszystko. Teraz mam czas i trzebaby to dopiać. Pytaliście o poligrafie - szczęśliwie mam taką pod ręka w pracy, nie powinno być z tym żadnego problemu - z tego co wiem drukują prawie wszystko, a jak nie oni to obok jest pare innych firm.

Coby nie przeciągać sprawy w nieskończoność to może spotkajmy się jakoś w celu omówienia tego na czym stoimy i ukończenia całości ? Może jakoś w tygodniu w centrum "po godzinach" (czyli po 18), lub w weekend na Wiączyniu ? Serio cmentarz wygląda tak miło dla oka, że aż się prosi o tablicę o której tu piszemy.

Parę moich fotek z dziś:

[Obrazek: wiacz1zc6.jpg]
[Obrazek: wiacz2rp0.jpg]
[Obrazek: wiacz3ar9.jpg]
[Obrazek: wiacz4rt4.jpg]
[Obrazek: wiacz5sw8.jpg]
[Obrazek: wiacz6tl2.jpg]
[Obrazek: wiacz7bn5.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#64
witam proponuje spotkanie we wiaczynu w nastepna sobote ok 10 rano pzdr
Odpowiedz
#65
W zasadzie wszystko jest przygotowane, czekamy jedynie na rysunki sołdatów!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#66
Marcin czy mógłbyś mi wysłać mailem to co już jest gotowe ? Chciabym rzucić okiem na tekst i ew mapki fotki. Skoro wszystko już prawie dopięte to przy odrobinie farta możemy dopiąć sprawy już w weekend.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#67
własnie siadam do rysunków, za kilka dni beda gotowe (mam nadzieje)
eeM
Odpowiedz
#68
kurczaczka umieściłem ja... Dziś w gazecie poznańskiej jest duży artykuł o Bitwie i zdjęcia z Wiączynia
Odpowiedz
#69
Rysunki ? Nie lepiej fotki jak w pierwotnym moim projekciku ? Z rysunkami zawsze jest jakiś zonk, że ktoś coś źle narysuje i nie przypomina za bardzo oryginału. Może po prostu zeskanować jakieś ładne zdjęcie z czyichś zbiorów i tyle. Niemca mam całkiem fajnego - podoficer przy MG08.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#70
jagoda chciał uniknac problemów z prawami autorskimi, z reszta ocenicie sami.
eeM
Odpowiedz
#71
Poza tym nie chcemy, żeby ktoś nam zarzucił że umieściliśmy zdjęcie osoby nie związanej z tą bitwą. Jest to mało prawdopodobne ale nie niemożliwe. Może ktoś rozpozna zdjęcie dziadka Hansa, który akurat walczył gdzie indziej. Oskarżą nas o zakłamywanie historii. Mogą sobie nie życzyć aby ich przodek wisiał na tablicy...Co najgorsze ktoś rzeczywiście może zażądać kasy za użycie wizerunku.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#72
Nie wiem czy pamiętacie ale wnuczek Niemca który poległ w tej bitwie pozwolił użyć w tym celu zdjęć tego żołnierza. Poległ jakieś 500 m od cmentarza. Warunek - niepodpisane z nazwiska. No ale nie ma sensu burzyć już zaczętej pracy, zobaczmy co z tego wyjdzie. Czyli co na razie chyba nie ma się co spotykać, dopóki nie skończy się malowanie projektu.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#73
I jak tam tematy tablicowe ? Projekt wymalowany ?

Byłem wczoraj na Wiączyniu i zgadnijcie co ... ? Ktoś wywalił jedną deskę z ogrodzenia - widocznie przeszkadzała mu w kroczeniu ścieżką. Wywalono środkową deskę w płn-zach krańcu cmentarza, tam gdzie była dzika furtka (a może boczna oryg?). Wygląda to szpetnie i pachnie szybkim "wypadnięciem" dwóch pozostałych w tym przęśle.

Dodatkowo cmentarz nieco zaczyna tonąć w pustych zniczach, potłuczonych lampionach itp ... Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#74
Cóż Bolas poradzić tubylcy zawsze chodzą swoimi traktami
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#75
Bolas za porządek na cmentarzu odpowiada gmina, należało by może zgłosić to do odpowiednich władz; ja niestety nie mogę się tym zająć gdyż jestem uziemiona w domu, ale podobno Jagoda ma blisko i już go tam znają, a władze gminy Nowosolna nie są z tych nieprzyjaznych więc pewnie jak się ich grzecznie poprosi to kogoś wydelegują do sprzątania, ostatecznie zbliża się sezon prac interwencyjnych.
pozdrawiam
MN
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości