Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica informacyjna przy cmentarzu wojennym w Wiączyniu
#76
Władze Gminy Nowosolna nieprzyjazne nie są ale są opieszałe o nieporządku na cmentarzu informowałem już w lutym, mamy kwiecień i nic się nie zmieniło.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#77
pamiętajmy, że dla gminy to jest przede wszystkim kłopot i nie najważniejsza sprawa. Dlatego to my sami powinniśmy się zająć Wiączyniem, sami zaczęliśmy i mamy niejako moralną odpowiedzialność za to miejsce. Oczywiście w porozumieniu z gminą i przede wszystkim ze szkołą, która ma najbliżej. Dla gminy kłopot polega na tym, że każda akcja wymaga pieniędzy, dokumentów, przegłosowania sprawy na sesjach itd. Mają ważniejsze sprawy.
Moim zdaniem:
- musi być tablica informacyjna, nasza;
- trzeba wydobyć z gminy listę pochowanych (podobno jest);
- umówić się na spotkanie z archeologami i wojewódzkim konserwatorem zabytków: tablice z nazwiskami są nieczytelne, przecież jakieś sposoby renowacji takich tabliczek do odczytania są, trzeba przywrócić nazwiska;
- USTAWIĆ leżące płyty - jest plan cmentarza w dawnym kształcie, robił go p. Lewandowski, Ivan zna sprawę;
- może zrobić nowe na miejsce rozwalonych.
Ze swojej strony jako prasa mogę szukać sponsorów, rozmawiać z władzami itp. Tylko musimy mieć konkretne propozycje. Po wrześniowym sprzątaniu to jest NASZ cmentarz. Tuż obok buduje się coś sporego - wg mnie firma. Może właściciel okaże się ok i coś pomoże?
Odpowiedz
#78
Dla przykładu jak to robią inni - tablica informacyjna na cmentarzu w Stefanowie (okolice Sochaczewa).

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/miejsca/cmentarze/stefanow">http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/miejs ... e/stefanow</a><!-- m -->

Kartka ~ A4 z kontekstem historycznym włożona między dwie płyty plexi i przyczepiona do krzyża. Powyżej (nie widać tego na zdjęciach) podobna kartka z wizerunkiem żołnierza armii niemieckiej i rosyjskiej. Może i nie jest to spektakularna konstrukcja ale zapewne tania i prosta w przygotowaniu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości