Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania pod Turkiem
#1
:-D :lol: :lol: fajny tytuł mi wyszedł :-D

Napisałem już wcześniej ale przypomnę:
- prace poszukiwaczy-forumowiczów ograniczają się do przeszukania terenu w celu zinwentaryzowania-wyczyszczenia metali z powierzchni i humusu na obszarze około 3 ha
- teren łatwodostępny, łąki i pola orne
- badania wykopaliskowe też będą ale parę dni później, wcześniej prospekcja geofizyczna
- wydobyte przedmioty pragnę domierzać GPSem ( o ile go kupię :kwasny: )

Lista odnotowanych chętnych:
1. resty
2. KaDe
3. Sac & co.
4. ?

informacje szczegółowe dotyczące metodyki prac na miejscu :cwaniak:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#2
Proszę o termin

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
.
Odpowiedz
#4
Dojazd pokażę na mapie. Także termin zbiórki. Ale nie dziś bo już późno, zresztą wybory...
Wyciągamy wszystko!!! A żelazo w pierwszej kolejności!!!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#5
Archeo - potwierdzasz najbliższy weekend?
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#6
POTWIERDZAM WYJAZD.
Sobota 27.10.2007.
Miejsce zbiórki podam wieczorem. Zapewne będzie to Brudzew.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Widzę, że w trakcie mojej nieobecności na forum, co nieco się tu działo.
Pomysł z Turkiem to chyba zupełna nowość na tym forum.

Ironrat
Odpowiedz
#8
Chętni do legalnego użycia wykrywacza spotykają się w miejscowości Brudzew o godzinie 8.00 w sobotę 27.10.2007.

Lista odnotowanych chętnych:
1. resty
2. KaDe
3. Sac & co.
4. OldWit (?)

Na razie jak widzę nie ma tłoku :-(
Kontakt ze mną
0603 66 41 76 Radek
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#9
.
Odpowiedz
#10
A jaki jest stosunek do gapiów w czasie tej wyprawy?

Ironrat
Odpowiedz
#11
W niedzielę jak trzeba będzie to też. Ale szczerze mówiąc wolę mieć choć jeden dzień odpoczynku w tygodniu :-( a poza tym nie mamy kwatery i trzeba by dojechać z Łodzi.
Mam nadzieję, że uda się przetrzepać teren w jeden dzień.
Dzisiaj tam byłem. Ustawiliśmy siatkę w polach 30-metrowych. Będzie można działać bez opóźnień, jak tylko zjawimy się na miejscu.
...a więc ostrzcie saperki i ładujcie baterie bo...

do listy dopisuję mr "krawca"
pozdrawiam

gapiów nie przewidywałem
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#12
Rolę gapia chciałby pełnić dr Ironrat?

Pytam nieco teoretycznie, poniważ jestem aktualnie na drugim końcu Polski.

Ironrat
Odpowiedz
#13
.
Odpowiedz
#14
Czytałem kiedyś ciekawy artykuł o historii Galii i badaniach. Była tam też analiza wykorzystania wykrywaczy, to znaczy, ile m2/godzinę na pojedynczy wykrywacz, przy założeniu w miarę dokładnego i sumiennego szukania. Postaram się odszukać. Ciekawe ile wymaga zbadanie tych w/w 3ha?

Ironrat
Odpowiedz
#15
Archeo - wstępnie ja też się pisze chyba że mnie grypa powali do końca :znudzony: (mam nadzieje że sie "wykuruje")
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości