Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania pod Turkiem
#31
Może wyszedł mój zupełny brak doświadczenia w noszeniu łopaty, ale następnym razem proszę o zorganizowanie jakiejś ładnej masażystki na zakończenie prac :lol:

Ironrat
Odpowiedz
#32
Archeo , mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zorganizujesz takie badania.
Pewnie nie wszystkie osoby dysponowały czasem w tym terminie( co miało miejsce w moim przypadku).
Z resztą nie mogę się tłumaczyć za innych...
Jak uczy historia początki bywają trudne. Następnym razem będzie lepiej!
Odpowiedz
#33
Ironrat nie bądź taki skromny.
Ogłaszam wszem i wobec, że Ironrat nosił nie tylko łopatę! Co więcej wszystkiego sprawnie używał :-D
o masażystce muszę pomyśleć :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#34
.
Odpowiedz
#35
.
Odpowiedz
#36
Który kwadrat badałeś. Kolejny w linii, czy też jakiś inny?

Ironrat
Odpowiedz
#37
.
Odpowiedz
#38
Poprawka teren po prawej patrząc od kwadratu na którym ty szukałeś a po lewej od strony kopalni
Odpowiedz
#39
Cytat:Takie tereny powinny być ogólnie dostępne dla poszukiwaczy .
Zamiast być zmarnowane mogłoby wiele rzeczy ocaleć dzięki pasjonatom w prywatnych kolekcjach.

Ciekawy problem. Archeo, co o tym myślisz?

Ironrat
Odpowiedz
#40
Cytat:Poprawka teren po prawej patrząc od kwadratu na którym ty szukałeś a po lewej od strony kopalni

To znaczy kolejny w badanej linii kolejnych kwadratów?

Ironrat
Odpowiedz
#41
.
Odpowiedz
#42
problem stary jak pieniądze.
Kopalnia jak nie musi to nie bada bo każde badania kosztują. Generalnie decyduje podejście konserwatora. Jeden każe przebadać całą powierzchnię, inny odpuści. W porównaniu do całej odkrywki tereny przeznaczone do badań wypadają słabo - kropla w morzu. A szkoda bo jestem pewien, że zniszczone zostanie sporo wspaniałych rzeczy.
Co do poszukiwań na terenie przeznaczonym do zniszczenia to jestem za. Uważam, że poszukiwacze uratują część zabytków lub podadzą informacje o nowych, nieznanych stanowiskach. Tyle tylko, że kopalni nie było by to na rękę bo zwiększało by zakres prac archeologicznych - pieniążki. :kwasny:
Właściwie tylko wasza bardzo zła opinia (w powszechnym odbiorze) powoduje, że konserwatorzy raczej nie wydadzą oficjalnej zgody na podobne działania.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#43
Cytat:Właściwie tylko wasza bardzo zła opinia (w powszechnym odbiorze) powoduje, że konserwatorzy raczej nie wydadzą oficjalnej zgody na podobne działania.

:krzeslem: I tak źle. I tak niedobrze. Serce się jednak kroi patrząc na tą koparkę. Gdzie ona przejdzie, to już kaput. Kopalnia nie będzie na pewno zainteresowana odkryciem kolejnych stanowisk. KZ musi trzymać się przepisów. Kwadratura koła.

Ironrat
Odpowiedz
#44
.
Odpowiedz
#45
Jeśli coś by zostało znalezione, oznaczałoby kolejne stanowisko lub też poszerzenie istniejącego. Wobec powyższego kopalnia :axe: ....
Do kogo należy teren, na którym znajduje się wytyczone stanowisko?

Ironrat
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości