Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania pod Turkiem
#46
wszystko już należy do kopalni.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#47
Czy planowane są kolejne badania?

Ironrat
Odpowiedz
#48
owszem, w miarę powiększania odkrywki.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#49
.
Odpowiedz
#50
Są możliwości dalszych wspólnych badań - czy pod Turkiem czy gdzie indziej. Sporo się dzieje w archeologii. Jednak zainteresowanie legalnymi poszukiwaniami nie jest duże (za wyjątkiem dyskusji przy komputerze) :-( .
Na razie nie sądzę żeby było zapotrzebowanie na kolejne podobne akcje.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#51
Ja się pytałem o dalsze działania w tym samym miejscu.

Ironrat
Odpowiedz
#52
Działania w tym miejscu kolejno obejmą badania geofizyczne, sondażowe i szerokopłaszczyznowe.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#53
Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
Tak się to chyba odbywa. Konserwatorzy w końcu dojdą do opamiętania. Jeśli takie złe opinie chodzą po środowisku to może to misja dla Ciebie - ucywilizować i pokierować poszukiwaczy ?
Na obecną chwilę ,,konserwatyści'' nie są w stanie zrealizować w pełni swoich zadań. Archeo sam wspomniałeś, że wam kopalnia za to płaci a na forum zapaleńców (wielokrotnie bardziej kompetentnych niż ludzie z dyplomem i roczną praktyką) masz żal, że taka mała liczba osób odpowiedziała na Twój apel. Ty tam na razie nie pojedziesz bo kopalnia nie zapłaci itd itd.
Słusznie Resty - też mi się ciśnie skojarzenia z psem ogrodnika.
Archeo - nie potępiam twojego poglądu. Ty już tak masz jak koledzy policjanci - widzą świat czarno-biały => my(policjanci) i złodzieje. Nic pomiędzy
Odpowiedz
#54
Weteryna napisał(a):Słusznie Resty - też mi się ciśnie skojarzenia z psem ogrodnika.
Archeo - nie potępiam twojego poglądu. Ty już tak masz jak koledzy policjanci - widzą świat czarno-biały => my(policjanci) i złodzieje. Nic pomiędzy
Dziwny post Weteryna! :baby:
ale skoro jest to odpowiem :kwasny:
Weteryna napisał(a):Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
za cholerę nie rozumiem o co chodzi, czego dotyczy ta uwaga :zdziwko:
Weteryna napisał(a):Konserwatorzy w końcu dojdą do opamiętania. Jeśli takie złe opinie chodzą po środowisku to może to misja dla Ciebie - ucywilizować i pokierować poszukiwaczy ?
Opinie są bardzo złe! Co do misji to staram się na miarę moich miernych możliwości. Skuteczność tych działań odbija frekwencja pod Turkiem.
Weteryna napisał(a):Na obecną chwilę ,,konserwatyści'' nie są w stanie zrealizować w pełni swoich zadań.
:zdziwko: może jaśniej.
Weteryna napisał(a):Archeo sam wspomniałeś, że wam kopalnia za to płaci a na forum zapaleńców (wielokrotnie bardziej kompetentnych niż ludzie z dyplomem i roczną praktyką) masz żal, że taka mała liczba osób odpowiedziała na Twój apel.
Inwestor płaci bo tak się przykro składa, że badania archeologiczne, dokumentacja, konserwacja i przechowywanie zabytków itp. kosztują. Może Ty zrobisz podobne badania za darmo? Zwróć się więc do kopalni może przyjmie z wdzięcznością Twoją propozycję. :padam: Chętnie też podzlecę Ci kilka innych moich badań przy okazji :hurra: :clap:
Co do kompetentnych zapaleńców to nie kwestionuję ich wiedzy, gdyż zwykle zajmują się tym o czym mam raczej słabe pojęcie. Porównywanie ich z archeologami jest nieporozumieniem (chyba że któryś z nich zajmuje się podobnymi zagadnieniami).
Mały odzew mnie irytuje bo pojechałem tam specjalnie w celu wspólnej pracy (wcześniej przygotowałem teren), gdyby nie to posiedziałbym z dzieckiem w domu i spokojnie odchorował grypę. :cigar:
Weteryna napisał(a):Ty tam na razie nie pojedziesz bo kopalnia nie zapłaci itd itd.
Jadę tam w poniedziałek :closedeyes: itd. itd.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#55
Archeo
Przeczytałem jeszcze raz cały temat i mam stale odczucie, że masz żal do ludzi za brak odzewu.
To mnie natknęło do napisania postu. Ty rzucasz wszystko, dajesz im szansę a tu ... Sory jeśli źle to odczytałem. Nie znam Cię osobiście więc pewnie mogę popełnić błąd w ocenie. Jeśli chodzi o mnogość zleceń (a szykuje się np.2500 km autostrad, dróg szybkiego ruchu, stadionów itp) Jeśli archeologia nie zrewolucjonizuje swoich poglądów i nie wykorzysta poszukiwaczy do swoich działań to się zapcha i utknie we własnych działaniach.
Mój list nie ma na celu obrażenia Cię i zniechęcenia ale do sprowokowania do działań. Zrobiłeś już duży krok. Może właśnie w tym kierunku trzeba iść. Kierujesz grupą poszukiwaczy- napaleńców. Z taką odpowiednio dobraną grupą masz ogromne możliwości :clap: W ,,terenie'' coraz częściej się tak dzieje. Wielu poszukiwaczy wiąże się z archeologami i to za kasę a efekt dla obu stron jest rewelacyjny
Odpowiedz
#56
mam nadzieję na dobrą współpracę z poszukiwaczami. Pożyjemy to zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeśli chodzi o wykorzystanie poszukiwaczy do badań inwestycyjnych to problem jest złożony. Poszukiwacze nie mogą i nie będą mogli prowadzić takich badań. Zresztą ich udział jest obecnie możliwy, a niektórzy z forumowiczów brali udział w badaniach na IKEI (zresztą z różnymi odczuciami). Wąskim gardłem badań przedinwestycyjnych jest nie brak czy ograniczenia ludzkie wśród archeologów, a brak pracowników niewykwalifikowanych, czyli kopaczy. Jak wszędzie także na wykopaliskach brakuje rąk do pracy tym bardziej, że płace na badaniach zwykle nie są wysokie. Zauważyć muszę, że to jest praca a nie rozrywka, czyli dobrowolność udziału obowiązuje do momentu podpisania umowy. :-D
Jeśli środowisko poszukiwaczy chce wziąć udział w badaniach przedinwestycyjnych to bardzo chętnie przyjmę chętnych. Jednak z obserwacji mogę wywnioskować, że większość nie ma na to czasu (praca, szkoła, dom), więc choć zapraszam to nie spodziewam się szerokiego odzewu.
Jednocześnie nie widzę innej możliwości wykorzystania poszukiwaczy do badań przedinwestycyjnych (może poza przykładem w Głowach ale to pomysł autorski :wypas: ).
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#57
.
Odpowiedz
#58
resty napisał(a):niektórzy forumowicze wola zajmować się wystawami , cmentarzami a nie eksploracją z wykrywaczem w ręku i zmieniają kierunek zainteresowań na bardziej historyczno patriotyczny

Resty czy wiesz jak brzmi podtytuł forum? Otóż - "Forum pasjonatów historii i eksploratorów Ziemi Łódzkiej" To nie jest forum wyłącznie dla ludzi, ktorzy chadzają z wykrywkami. Słowo "eksplorować" znaczy dociekać, badać, poszukiwać i wcale nie musi ograniczać się do poszukiwań z wykrywaczem. Nie bardzo rozumiem twoje pretensje, a słowa "historyczno patriotyczny" to już dla mnie abstrakcja.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#59
.
Odpowiedz
#60
[resty]Racja , umknoł mi ten poddtytuł (może przez to że małymi literkami) :kwasny:
Czyli wnioskuje z tego że eksploratorzy terenowi z wykrywaczami na tym forum są mniejszością ."


Są raczej większością, przynajmniej ci aktywni na forum, co nie oznacza, że nie ma na nim innych osób.

[resty]Teraz Archeo ma przyczyne małej frekfencji na swoim projekcie w Głowach

Arche należą się wielkie słowa uznania za to co robi w kwesti połaczenia "legalnej" archeologii i poszukiwań amatorskich, ale każdy może mieć 1000 powodów dlaczego nie bierze w tych akcjach udziału i nic nikomu do tego (no chyba, że ktoś najpierw gardłuje, że chce kopać legalnie a potem olewa propozycję Archeo)

[resty]Wiekszośc forumowiczów widocznie woli eksplorować internet

To już jest paskudna złośliwość bo przeczesywanie archiwów, zbierania starych fotek, poszukiwania terenowe (które wcale nie muszą oznaczać chodzenia z wykrywką), studiowanie literatury itp. to nic innego jak eksploracja historii; zawęzanie terminu tylko do wykrywek jest nieporozumieniem.

[resty]Nie mam nikomu za złe że ma takie czy inne zainteresowania ale jak dałem pomysł aby zapalic znicze na mogile powstańców w lesie sacalskim to nie było wcale odzewu (czyżby dlatego że to już nie jest ziemia łódzka?).[/

Pewnie dlatego, że nikomu nie było po drodze...Obejrzyj fotki z wątku "1 listopada" a zobaczysz znicze na grobach z 1863, 1918, 1914, 1939 ...

[restyJak by nie było 1 znicz został zapalony przeze mnie w imieniu wszystkich forumowiczów .

I wielkie dzięki za to !
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości