Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania pod Turkiem
#16
Znalazłem. Analiza była nieco przybliżona i nie uwzgledniała czasu na kopanie/oznczanie znaleziska, ale Francuzom wyszło 4-5 sekund na m2 i ok 12-16h na hektar.

Ironrat
Odpowiedz
#17
.
Odpowiedz
#18
Pisałem już wcześniej. Wspomniana analiza zakładała dokładne poszukiwania, przy założeniu przynajmniej 650 machnięć na 100 m pas.

Ironrat
Odpowiedz
#19
Artiwu napisał(a):Archeo - wstępnie ja też się pisze chyba że mnie grypa powali do końca :znudzony: (mam nadzieje że sie "wykuruje")
A więc życzę zdrowia i zapraszam.
Wyciągniemy tyle ile się uda. na miejscu wyjaśnię cel i potrzebę działania. Mam nadzieję na dobrą zabawę
dr Ironrat może się gapić jak lubi :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#20
Niedoczekanie. Przynajmniej łopatkę za kimś ponoszę. Chwilowo jednak daleko od Łodzi.

Pisząc o GPS, jaki odbiornik miałeś na myśli. Jakiegoś normalnego Garmina dla Kowalskiego, czy też sprzęt za $.....$?

Ironrat
Odpowiedz
#21
normalnego "kowalskiego" :-D :-D :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#22
No tak...
Resty proponował mi kiedyś wspólny wypad w teren, a kiedy trafia się okazja, to żona ma imieniny. :zly:
A to peszek! :cenzura: :lol:
Odpowiedz
#23
Ironrat juz w Łodzi i wybiera się do Brudzewa.
Archeo, mam pytanie. Badania będą prowadzone gdzieś w pobliżu Brudzewa?, czy też faktycznie bliżej Turku. Mogę mieć kłopoty z dotarciem na 8h do Brudzewa.

Ironrat
Odpowiedz
#24
Lista odnotowanych chętnych:
1. resty
2. KaDe
3. Sac & co.
4. OldWit (?)
5. Krawiec
6. Artiwu

Spotykamy się w Brudzewie przy kościele (centrum wsi) o godzinie 8.00
Kontakt ze mną
0603 66 41 76 Radek

PS.
1. Mam trzy miejsca w samochodzie wyjeżdżam ok. 6.00
2. Posiadam wykrywacz ace250 mogę komuś udostępnić na miejscu.
3. Ironrat - badania we wsi Głowy. Kawałek na zachód od Brudzewa.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#25
Witam niestety nie mogę sie jutro pojawić na kopaniu : / jestem w@$@ na maxa.Niestety jadę do pracy i wyjeżdzam o 4 rano do warszawy :/ Jak pech to pech.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#26
Ja będę na pewno, tylko że raczej bliżej 10. Dopiero co dotarłem do Łodzi i jestem kaput. Mało prawdopodobne, żebym się zwlókł o 6 rano.

Ironrat
Odpowiedz
#27
będziemy z Kacprem na 100 % mogę zabrać kogoś ze Zgierza, mam 2 miejca, nie gwarantuję 8 , wiecie jak wstają dzieciaki, Archeo jeszcze jedno pytanie, do której przewidujesz imprezę ? muszę przygotować prowiant :-)
Sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#28
Trafne pytanie Sac. Do której ma trwać impreza?
Jakieś szczegóły logistyczne?
Ironrat

Edit:

Cytat:3. Ironrat - badania we wsi Głowy. Kawałek na zachód od Brudzewa.

A nie przypadkiem na wschód od Brudzewa?
Odpowiedz
#29
jasne że na wschód :kwasny:
Będziemy szukać ile się da i będzie się chciało. Pewnie nie dłużej niż do zmroku :wypas:
Zakładając optymistycznie że zaczniemy o 9.00 to pewnie jakieś 5-6 godz. Oczywiście na miejscu możemy plany retuszować :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#30
W dniu 27.10.2007 r. na gruntach wsi Głowy odbyły się LEGALNE poszukiwania przy użyciu wykrywaczy metali. Były to (jak sądzę) pierwsze LEGALNE poszukiwania eksploratorów ze środowiska łódzkiego, a na pewno z grona związanego z tym forum.
Udało się szczegółowo przebadać 36 arów powierzchni (4 kwadraty po 9 arów).
W wyniku poszukiwań wydobyto kilka ciekawszych przedmiotów w tym kilka boratynek, a także sporo śmieci metalowych.
W pracach brali udział:
resty
sacreblau i kacper
Ironrat
Artiwu
Dziękuję uczestnikom badań za przybycie!!!
Niestety mała frekwencja spowodowała, że przebadano niewielki obszar, co z kolei nie pozwala na wyciąganie dalszych wniosków z wyników badań. Niemniej nie uważam tego dnia za zmarnowanego i jeszcze raz dziękuję przybyłym za udział.

1.teren badań
[Obrazek: 7a5aa7f842989c1am.jpg]
2. a za plecami...
[Obrazek: 257ad6e8aed0b59cm.jpg]
3. przykładowe boratynki
[Obrazek: db16d41d6d336213m.jpg]

Jednocześnie z przykrością stwierdzam, że dla większości forumowiczów podobne działania nie są ani ważne ani atrakcyjne, co pozostawiam bez dalszego komentarza.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości