Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPOTKANIE SPRZĄTACZY CMENTARZA W WIĄCZYNIU DOLNYM
Tak, było super, jestem pewien że zapał nie zaniknie. Fajnie było paznać Panowie :-)
Sac
I kilka z moich fotek z Bitwy pod Wiączyniem 2006 - po kliknieciu w fote powiększenie w nowym oknie:

Szaleńcy w krzakach z piłami, siekierami i grabiami ... !
[Obrazek: untitled2nh1.th.jpg]

Widok z kwatere niemieckich ofcierów na stronę południową ku Rosjanom - fotka z rana wsio zarośniete:
[Obrazek: untitled3oo8.th.jpg]

[Obrazek: untitled4uh0.th.jpg]

[Obrazek: untitled5pj2.th.jpg]

Zlokalizowane zapomniane zbiorowe nagrobki rosyjskie - w południowe czesci. Kiedyś te płyty stały, do dziś leżały pod ziemią zapomniane.
[Obrazek: untitled6sl4.th.jpg]

Fajrant, trza odpocząć!
[Obrazek: untitled8kn5.th.jpg]

Kolejny gróbm, do dziś nieznany - przy porzxądkowaniu znalazła się jednak pod ziemią roztrzaskana płyta informująca że leży tu oficer armii niemieckiej (łuk oficerów niem).
[Obrazek: untitled9mq0.th.jpg]

Praca wre ...
[Obrazek: untitled10ks3.th.jpg]

Łuk oficerów niemieckich pod koniec dzisiejszych prac:
[Obrazek: untitled11qj2.th.jpg]

Mogiły szeregowych Niemców - część północna
[Obrazek: untitled12up9.th.jpg]
[Obrazek: untitled16mk7.th.jpg]

Zasypane, poprzewracane tablice zbiorowych mogił rosyjskich
[Obrazek: untitled13bm4.th.jpg]
[Obrazek: untitled14yr5.th.jpg]

Mogiła kapelana i znicz od "Iwana":
[Obrazek: untitled17kp1.th.jpg]

Namierzanie imiennych płyt poległych Rosjan:
[Obrazek: untitled18sy2.th.jpg]
[Obrazek: untitled19qv8.th.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
To teraz ja! Koledzy dzięki waszemu zapałowi udało się to co się udało! Efekt przeszedł moje najsmielsze oczekiwania! Dziękuje ze poświeciliście swój wolny czas! Mam nadzieję że akcja będzie odbywać się cykilcznie. Wszak czekają być może na nas inne cmentarze. Cieszę się również z tego że mogłem z wami się poznać, a ze znanymi mi ponownie spotkać. A ja cóż lansowałem się w TV :-D. Aha prośba kto moze nagrać wieczorne wiadomości tj ŁWD o 21.45. Taki filmek byłby idealnym zaczątkiem naszej strony!
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Marcin Jagodziński
Bardzo milo spedzony czas w gronie kumpliBig Grin Efekt jest oszałamiający! DOBRA ROBOTA! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Panowie pomóżcie bo nie chciłby kogoś pominąć. W akcji brali udział:
Andyseb
Bolas
Franiu
Grzesiek_-_
Gunship
Hefajstos
Iwan
Jagoda
Kade
Kuba - nie zarejestowany
Martin
Młody Mauser
Mankov
Obert8
Sacrebleu
Sebato nie zarejstrowany
Stella
Zbyszek

W sumie 18!

Jezeli kogoś pominąłem to proszę się odezwać.

Ps. Proszę o kontakt na Prv Zbyszka, bardzo ważna sprawa!!
Pozdr MJ

Niech ktoś napisze o naszej akcji na Odkrywcy. W końcu mamy się czym chwalić!! Ja jkoś weny nie mam!
Tak szybko wszyscy wskoczyli na kompa? Widać do wszystkiego jesteśmy szybcy!
Miło było mi poznać wszystkich i pracować z wami Jestem przekonany,że nie skończy się na tym jednym razie i na tym jednym cmentarzu. Ja osobiście mam już ogromną satysfakcję, a to przecież dopiero początek.
Oczywiście oglądałem ŁWD i reportażyk o naszej pracy z "Ojcem Dyrektorem" :mrgreen:
w roli głównej.
dzięki wszystkim i do zobaczenia następnym razem.
amen

super bylo was poznac mam nadzieje ze nastepnym razem bede mogl was wspomoc od samego poczatyku odwaliliscie kawal dobrej roboty tak trzymac....w jednosci sila.....widac ze zebrala sie zgrana paka z prezesem jagoda na czele....hehe pzdro dla wszystkich....
Лодзь
Zrobiliśmy coś bardzo ważnego. Udowodniliśmy, ile mogą ludzie, którym po prostu się chce coś zrobić. Bez ględzenia, bez polityki, bez wielkich słów. Dziękuję wszystkim. Opisałem już akcję na dwóch rosyjskich forach historycznych i poprosiłem, żeby „forumczanie” (tak to brzmi po rosyjsku) pomogli w poszukiwaniach bliższych informacji o pułkach, wymienionych na grobach. Najlepsze podsumowanie naszej akcji to wpis na jednym z forów. Od kobiety zresztą z miasta Żeleznogorsk:
„Jestem wstrząśnięta i wzruszona Waszym szlachetnym czynem. Okazaliście tyle serca tym zapomnianym żołnierzom! Brak mi słów, żeby podziękować. Łzy przeszkadzają pi pisać. Niech Was Bóg błogosławi i niech dopomoże Wam w tym pięknym dziele, które zaczęliście”.

Ha!
Dzieki wielkie ! Wczorajszy dzien był bardo udany! Dobra robota!
Ten post na gorze jest moj! Kiedy nastepna akcja ?!
witam dziekuje za milo spedzony czas w gronie kolegow i moze nastepny cmentarz wezmiemy na celownik :lol:
Witam.Skoro mowa o następnym to rozumię,że w Wiączynie nie ma juz nic do roboty?Swoją drogą może warto było by napisać na forum co ewentualnie zostało tam jeszcze do roboty/jeśli zostało/ dla tych ,którzy chcieli by tam popracować w tygodniu.Jakie narzędzia ze sobą zabrać,aby nie jeździć na darmo.Osobiście przymierzam się wybrać w połowie tygodnia.A następny ?Owszem czemu nie.Skończmy może jednak najpierw ten pierwszy.Pozdrawiam
W sprawie sprzątania w tygodniu proszę kotaktować się z Panem Pietrusewiczem z Urządu Gminy Nowosolna. Większość prac soztałą wykonana w sobotę. Teraz Gmina musi wywieść gałęzie i dociąć pozostawione przez nas małe krzaczki. Nie wiem tylko co zrobią ze znalezionymi przez nas płytami nagrobnymi, mam nadzieję ze ich spowrotem nie zakopią.
Pozdr MJ
A poinformowałeś p. Pietrusiewicza o tych płytach nagrobnych?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Gratuluje efektów pracy – w tygodniu wpadnę na Wiączyń i sam się przyjrzę jak teraz teren wygląda...

Żałuje kurcze, że mnie tam nie było... :oops:

Fajnie, że są fotki ;-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości