Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiena cmentarna w Niesułkowie / Poćwiardówce
#76
Spotkanie MIQ i moje odbyło się dziś w Poćwiardówce.
Przybywam o godzinie 13.10 (dojeżdżając uświadamiam sobie, że o podobnej porze niemal tydzień temu zgłaszałem sprawe policji...) MIQ już czeka. Witamy się. Okazuje się, że moje wrażenie dokładnego wysprzątania miejsca "pracy" hieny było mylne. Pod drzewami oraz w świeżym piachu obok mogiły - czyli tam gdzie wyrzucała go hiena - leży jeszcze sporo drobnych ludzkich kości, nierozpoznawalnych skórzanych fragmentów oporządzenia czy może odzieży. Tak zostać nie może. Decydujemy się to chociaż płytko, ale zakopać. To co udaje nam się zauważyć zgarniamy w jedno miejsce. Idziemy dalej w chaszcze. Chcemy zobaczyć czy nie ma innych śladów działalności złodzieja. Niestety - są :zly:
Ciekawe czy policjanci je zauważyli? Te inne ślady to kolejna makabra. Z ziemi niemal pionowo wystaje kawałek ludzkiej piszczeli... Innych kości też trochę jest. MIQ zostaje i bada teren dalej, a ja idę do auta po saperkę. Po drodze, w sporych zaroślach kolejny ślad hienowania. Ten chyba z przed wielu lat. Całkiem zbielały fragment kości ramiennej, ze śladami zębów leśnych gryzoni... Wracam z saperką. Nie możemy kopać głęboko, ale przecież kości nie zostawimy na wierzchu. Podważamy ziemie "na jeden sztych" i ukrywamy szczątki. Podobnie robimy w drugim miejscu.
Zaczynamy badać układ cmentarza. Faktycznie zdewastowany, ale też sporo tablic leżących wg pierwotnego założenia ocalało. Informacje o pochowaniu w Poćwiardówce szczątków żołnierzy ekshumowanych w latach 30-tych ubiegłego wieku wydają się być prawdziwe. Oprócz tablic z niemieckimi napisami - znajdujemy i takie z inskrypcjami w języku polskim. Wszystkie głoszą "nieznany żołnierz armii niemieckiej" Właśnie obok jednej z takich tablic odkryliśmy to drugie stanowisko pracy hieny.

Stoimy w bok od ścieżki gdy na cmentarz wchodzi wycieczka. Przewodnikiem okazuje się być sam szef PKWŁ - p. Hieronim Andrzejewski. Znam go z moich wizyt w PKWŁ, a i on szybko mnie sobie przypomina. O dewastacji oczywiście wie. Prosi o pokazanie miejsca, wypytuje mnie o okoliczności. Zgłaszamy chęć zagrabienia zdewastowanej części i zakopania tego co tu może jeszcze leżeć niezauważone... Wycieczka odchodzi, a my jeszcze chwilę rozmawiamy o dalszych planach.
A w planie jest najpierw poniedziałkowe spotkanie ze Stopą w dyrekcji PKWŁ. Potem chcemy zagrabić okolicę zniszczonych grobów i może wrzucić tam ze dwie taczki ziemi - żeby żółty piach nie kusił kolejnych "eksploratorów"


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#77
hiena działa z saperką, a debile ze sprayem, cm. ewangelicki w Rąbieńku


Załączone pliki Miniatury
   
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#78
Szkoda że przez takiego śmiecia każdy kto w ubraniu wojskowym znajdzie się w pobliżu cmentarza a jeszcze gorzej jak będzie miał przy sobie saperkę i wykrywacz zostanie uznany za hienę cmentarną. Co do obserwowania allegro to nic nie da bo takie rzeczy jak mogła wykopać ta menda znajduje prawie każdy na polach bitew. Jedyne rozwiązanie to przyłapanie na gorącym uczynku albo zdjęcie podczas dewastowania. Zdjęcie takiego łachudry powinno być na każdym forum i w gazetach żeby każdy mógł go zobaczyć. Może nie jeden z nas go zna. Trzeba być zerem żeby rozkopywać groby i takie zero szarpie opinie innym.
Odpowiedz
#79
Przedmioty wyjęte z grobu mają pewną specyfikę - inaczej są zachowane, inaczej spatynowane itp. Inaczej wygląda klamra z piasku, inaczej z pola a inaczej z cmentarza. Nie znam się za dobrze ale wyłowić na aukcjach chyba można. Wżery, zielonkawa specyficzna patyna oraz opisy zrobione przez sprzedawcę. Nie będę sie rozpisywał ale te osoby się mimowolnie zdradzają same!
Może by baczniej sie przypatrywac niektórym aukcjom od sprzedawców z naszego terenu?
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#80
Miq pisałeś że gościa (gości) złapali, czy to pewna informacja? Możesz coś bliżej o tym napisać?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#81
Jagoda napisał(a):Miq pisałeś że gościa (gości) złapali, czy to pewna informacja? Możesz coś bliżej o tym napisać?
Pozdr MJ

A miało być tak pięknie... Podobno nawet jednego ze sprawców mieli, ale spryciula uciekł.
Chwalili się, że nigdy tylu danych nie mieli itd itp, a skończyło się... jak zawsze.
Właśnie dostałem pismo z prokuratury w Brzezinach.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#82
Heh ale za to Prokuratura stanęła na głowie żeby ująć sprawcę o czym świadczy chociażby pieczątka referenta w prawym dolnym rogu! Eh Temido dlaczego jesteś ślepa?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#83
Szczerze mówiąc takiego to bym zajebał z miejsca i tyle powiem !! No ale huj z niego niesamowity !! Tyle powiem bo brak mi słów !! :cenzura: :axe: :krzeslem: :chop: :hang: :hang2: :guns: :rip: :idiota: :zabawa: jebną bym takiego i to z miłą chęcią bo od tygodnia nikomu nie zajebałem !!

[ Dodano: 23 Sierpień 2007, 11:28 ]
Czemu nie ma tam moich słów tylko emoty z cenzurami !! :cenzura:
Odpowiedz
#84
Patrząc na ilość wulgaryzmów zaiste stwierdzam, że brak Ci słów!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#85
Dobrze że są emotikonki ... Wink
Generalnie tak właśnie dziala prokuratura ... za to mandat za picie piwa na ulicy, czy zaparkowanie złe dostajesz od ręki i jeszcze szybciej trafia dalej do kolegium itp ... Smile
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#86
Wiem mogłem jeszcze bo mam bogaty słownik łaciny ale mi już sie nie chciało bo nie miałem sił co do tego cwela !!
Odpowiedz
#87
Jeśli mogę się wtrącić.Proszę rozejrzeć się wokół siebie.Każdy z nas zna zapewne kogoś kto nie sprząta po sobie.Każdy z nas zna kogoś kto kopie tylko po to żeby sprzedać.To właśnie takie łajzy rozkopują mogiły.Jeśli widzę np. na Moto Weteran Bazarze gościa który ma z dziesięć klamer carskich i to wszystkie w takim samym stanie to od razu mam chęć dać mu w mordę bo wiadomo że nie znalazł ich w piaskownicy.Wydaje mi się że jedynie eliminacja handlarzy może ograniczyć działalność hien.
Odpowiedz
#88
Hmm.Ja się nie zgodzę.Może trafił miejsce szpitala polowego gdzie klamerki są dość częstym trafieniem i to nie w pojedynczych egzemplarzach??Może znalazł to wymarzone przez wielu niekopane miejsce??A może po prostu okupił od kopacza?Jest wiele opcji.Jeśli ktoś kopie by sprzedać to jego sprawa.Ja,jak mam nadwyżki jakiś przedmiotów wymieniam się lub sprzedaję i nie widzę w tym nic złego.Czy niszczy przedmioty?Rozumiem jeśli wywozi cenne eksponaty za granice.Traktujesz handlarzy jako masę złą i bierzesz pod uwagę ogół a nie pojedynczych ludzi-identyczna sytuacja jest z nami kopaczami.Każdy człowiek z wykrywką traktowany jest jak hiena cmentarna i złodziej.Czasem warto się zastanowić nad tym co się piszę.
Pozdrawiam
sturm
Odpowiedz
#89
Zgodze się ze sturmikiem, nie każdy kto sprzedaje jest złem wcielonym i trzeba go oddać na pożarcie lwom. Natomiast ludzi którzy rozkopują groby nie rozumiem totalnie. To nie chodzi tylko o względy religijne, ale o samą moralność człowieka. Rozkopywanie grobów powinno być tępione zawsze, ale niestety, przynajmniej wg mnie, system prawny w Polsce jest daleko niedoskonały i nie pozwala na wymierzanie wyskokich kar takim ludziom.
Odpowiedz
#90
W materiale filmowym na you tube stowarzyszenia zamieszczony jest też wątek tej hjeny.
Filmik pt."Cmentarz"
http://www.youtube.com/user/GrupaLodz#p/u/2/oKRyS9tor9c
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości