Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka zagadek o Łodzi
#91
Chciałbyś .Niestety nie.kropi

[ Dodano: 8 Grudzień 2006, 19:09 ]
Może jeszcze to na deser.[Obrazek: poleszyn0110060081ft0.jpg]

kropi
Odpowiedz
#92
Mlyn ,,Krzywda'' w Brzeskach !!!

ok333
Odpowiedz
#93
A gdzie są owe Brzeski?

kropi
Odpowiedz
#94
A tiu , tiu :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ziemialodzka.pl/27_brzeski.htm">http://www.ziemialodzka.pl/27_brzeski.htm</a><!-- m -->
Odpowiedz
#95
No nie.Nawet bez okularów widać ,że to są dwa różne młyny.Nieprawdaż?!!!!
kropi
Odpowiedz
#96
ciężko, ciężko :-(
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#97
A kto powiedział,że ma być lekko.Czekam na identyfikacje miejsca usytuowania mogily.
Twa miniaturka pod nikiem to Trząs?
kropi
Odpowiedz
#98
tak to Trząs. A może by tak zdradzić chciaż rzekę jeśli chodzi o młyn :mrgreen:
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#99
No ale wtedy się wszystko wyda i będzie po zabawie.Jest dużo bliżej niż do Trząsu.kropi
Odpowiedz
tak na magrinesie to skąd znasz Trząs?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
Zwiedzając pola bitewne z 1939 dotarłem też nad Widawkę.Oj jest gdzie chodzić.Smugi,Trząs,Żar, Pólko...... itd
Odpowiedz
w sieci jakoś nic nie znalazłem, a na siedzenie w bibliotece czasu brak, czas sie poddać :axe: ale jeszce się policzymy :zly: pozdr.
b.

[/quote]
wiedzając pola bitewne z 1939 dotarłem też nad Widawkę.Oj jest gdzie chodzić.Smugi,Trząs,Żar, Pólko...... itd
To i pewnie schrony z 1939 r. z tych okolic odwiedziłeś; fajowe miejsca
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
Witam.Bunkry oczywiście też zwiedziłem ale nie wszystkie.Trochę za mało czasu miałem a za dużo planów.Co do młyna.
Jeśli i Jagoda milczy na ten temat , chociaż to jego tereny , muszę popuścić farby.
9 września 39r 11 komp. IV/84 psp toczyła tam samotną walkę o powstrzymanie niemców,po odejściu WBK,30 DP i kd. kropi
Odpowiedz
Przez chwilę myślałem, że to młyn na Mrożycy w Dąbrówce Małej, ale nie... :-(
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
Prawda jest taka ,że młyn jest w Prawdzie na S od Kołacina.Miejsce znane z przepraw w 39r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości