Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbica-Kujawska
#1
16 września planujemy udrożnić szlak kolejki wąskotorowej do Izbicy Kujawskiej. Będziemy jechali z Krośniewic drezyną spalinową WMC. Wszystkich zainteresowanych pomocą prosze o kontakt. Nie wiadomo, czy uda nam się dojechać do tego miasteczka, gdyż dostajemy informacje o kradzieży torów, niestety nikt nie mówi w jakim miejscu, więc jeżeli jest ktoś z tego regionu prosze o kontakt.
Odpowiedz
#2
Waldi ,

to tak trzeba reklamowac ten teren. :!: Przeciez mjr Preusker - po zniszczeniu Kalisza w 1914 , w sierpniu wlasnie - Wasza Feldbahna podciagal swoich zoldakow , bron i amunicje w kierunku na Kujawy Biale . Sporo tam wojska natracili , bo carskie im sie odgryzaly.

Wykopki tam , pod Izbica moga byc calkiem udane, choc to polowa wrzesnia :-D

Chyba bede. Pozdrawiam

ok333
Odpowiedz
#3
ze swoim smykiem chcialbym przejechać się wąskotorówką. Kiedyś z Ojcem jeździłem do rodziny pod Rawą Mazowiecką. Pamiętam że miałem ogromną frajdę :-) male wagoniki i lokomotywa - zupełnie jakz inneg świata. Super byłoby gdyby w naszej okolicy dziłal taki szlak.
Sac
Odpowiedz
#4
Sacr - działa Smile Waldi jest jednym z członków Stowarzyszenia Krośniewicko - Ozorkowskiej Kolei Wąskotorowej w skrócie SKOKW. Mają nawet własne forum <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.skokw.info">http://www.skokw.info</a><!-- w -->
Dzięki ich staraniom po 5 latach przerwy na odcinku Ozorków - Krośniewice znów słychać turkot wąskotorówki.
Więcej niech opowie Waldi - ja im tylko pomagam :mrgreen:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
To ta CIUCHCIA jeszcze istnieje Confusedhock: Toż to moje młode lata.
Pamiętam czasy jak tylko autobusy latały do Ozorkowa a potem do Szkoły trzeba było się dostać ciuchcią. To znaczy do Łęczycy.

Wżućcie jakieś zdiątko tej pociuchajki niech ruszą moje dawne wspomnienia :oops: :oops: ach te ławeczki drewniane, nie jeden autografik zostawiłem :lol:

Ps: link powyżej nie działa??
Odpowiedz
#6
Już działa Smile Zjadła mi się jedna literka w linku - poprawiłem.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.skokw.info">http://www.skokw.info</a><!-- w --> Jak Stowarzyszenie Krośniewicko-Ozorkowskiej Kolei Wąskotorowej
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Hura !!! działa
Żonka dawaj kropelki co bym do końca przejżał tą galerię Confusedhock:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości