Łódzkie Forum Eksploracyjne
Izbica-Kujawska - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Nasz region (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności, ogłoszenia, spotkania i wyprawy w naszym regionie (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-24.html)
+--- Wątek: Izbica-Kujawska (/thread-3038.html)Izbica-Kujawska - waldi - 30-08-2006

16 września planujemy udrożnić szlak kolejki wąskotorowej do Izbicy Kujawskiej. Będziemy jechali z Krośniewic drezyną spalinową WMC. Wszystkich zainteresowanych pomocą prosze o kontakt. Nie wiadomo, czy uda nam się dojechać do tego miasteczka, gdyż dostajemy informacje o kradzieży torów, niestety nikt nie mówi w jakim miejscu, więc jeżeli jest ktoś z tego regionu prosze o kontakt.


Feldbahna do Izbicy Kuj. - ok333 - 09-09-2006

Waldi ,

to tak trzeba reklamowac ten teren. :!: Przeciez mjr Preusker - po zniszczeniu Kalisza w 1914 , w sierpniu wlasnie - Wasza Feldbahna podciagal swoich zoldakow , bron i amunicje w kierunku na Kujawy Biale . Sporo tam wojska natracili , bo carskie im sie odgryzaly.

Wykopki tam , pod Izbica moga byc calkiem udane, choc to polowa wrzesnia :-D

Chyba bede. Pozdrawiam

ok333


- Sacrebleu - 10-09-2006

ze swoim smykiem chcialbym przejechać się wąskotorówką. Kiedyś z Ojcem jeździłem do rodziny pod Rawą Mazowiecką. Pamiętam że miałem ogromną frajdę :-) male wagoniki i lokomotywa - zupełnie jakz inneg świata. Super byłoby gdyby w naszej okolicy dziłal taki szlak.
Sac


- gunship - 10-09-2006

Sacr - działa Smile Waldi jest jednym z członków Stowarzyszenia Krośniewicko - Ozorkowskiej Kolei Wąskotorowej w skrócie SKOKW. Mają nawet własne forum <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.skokw.info">http://www.skokw.info</a><!-- w -->
Dzięki ich staraniom po 5 latach przerwy na odcinku Ozorków - Krośniewice znów słychać turkot wąskotorówki.
Więcej niech opowie Waldi - ja im tylko pomagam :mrgreen:


- Gość - 12-09-2006

To ta CIUCHCIA jeszcze istnieje Confusedhock: Toż to moje młode lata.
Pamiętam czasy jak tylko autobusy latały do Ozorkowa a potem do Szkoły trzeba było się dostać ciuchcią. To znaczy do Łęczycy.

Wżućcie jakieś zdiątko tej pociuchajki niech ruszą moje dawne wspomnienia :oops: :oops: ach te ławeczki drewniane, nie jeden autografik zostawiłem :lol:

Ps: link powyżej nie działa??


- gunship - 12-09-2006

Już działa Smile Zjadła mi się jedna literka w linku - poprawiłem.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.skokw.info">http://www.skokw.info</a><!-- w --> Jak Stowarzyszenie Krośniewicko-Ozorkowskiej Kolei Wąskotorowej


- Gość - 12-09-2006

Hura !!! działa
Żonka dawaj kropelki co bym do końca przejżał tą galerię Confusedhock: