Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łodzkie linnie tramwajowe
#31
Witajcie,
pamiętacie linię 24, kursował z Tuwima /Kopcińskiego na Retkinię. Pamiętam w tamtym okresie Tuwima była dwu kierunkowa, krańcówka przy Kopcińskiego jest już krańcówką autobusową. Na tej linii jeździły tramwaje typu N.
Przy okazji pytanie-zagadka. KIEDY POJAWIŁY SIĘ WŁODZI IKARUSY?
Odpowiedz
#32
82-83 rok?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#33
może inne propozycje?
Odpowiedz
#34
1980
Odpowiedz
#35
Najpierw były kanciaste Jelcze a potem Ikarusy. Chyba 85 rok?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#36
nie zapominajmy o ogórkach pokazanych w filmie daleko od szosy
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#37
Ogórki czyli jelcze jezdziły w latach 70-tych a Ikarusy sprowadzono jakoś w latach 80-81.
tu ciekawy link . Pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem odpowiedź
TU czyli pierwszy Ikarus 280 pojawił się w Łodzi w 1981r.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#38
Pamiętam kiedy przyjechałem w odwiedziny do Łodzi (mieszkałem wtedy w Gdańsku) to mógł być rok 1974(?). Jechałęm wtedy dziwnym autobusem, teraz mogę stwierdzić, iż był to IKARUS 620[b] . Jedynie co pamietam z wnetrza autobusu to to, że kierowca był oddzielony przeszkloną ścianką od przedziału pasażerskiego! To był jedymy raz, kiedy jechałem tym autobusem w Gdańsku królowały juz wtedy Jelcze Ogórki. W innych miastach też ich nie spotkałem.
Jechałem wtedy najprawdopodobniej liną 65, która miała krańcówkę na Niciarnianej obecnie w miejscu budowanego szpitala akademickiego na Radiostacji. Pamiętam, ze Niciarniana dochodziła do Nowotki, a w miejscu szpitala był piękny park....



[ Dodano: 7 Luty 2007, 10:25 ]
Kiedy przyjechałem następnym razem do Łodzi, jadąc od Dworca Kaliskiego było przebudowywane skrzyżowanie na Włókniarzy i widziałem te samochody przerobione na barakowozy dla robotników. (standard PRL u)
Do Łodzi przeprowadziłem się w 1981, wtedy pojawiły się Ikarusy 260 i 280 zastępujące Ogórki.

Pamiętacie Jelcze 110 - Berliet?

[ Dodano: 7 Luty 2007, 16:42 ]
Nie wiecie czy te autobusy obsługiwały inne linie? Może w MPK zachowały sie zdjęcia?


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#39
Jelcze - ogorki wzorowane bylu na (owczesnie) czechoslowackiej Karosie.

ok333
Odpowiedz
#40
Ciekaw jestem, jaki to odcinek Piertryny?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#41
Wg mnie róg Traugutta i Piotrkowskiej!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#42
martinez napisał(a):Ciekaw jestem, jaki to odcinek Piertryny?

Andrzeja Struga
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#43
Andrzeja Struga z pewnością to nie jest, gdyż tramwaj skręcał w tę ulicę!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#44
też wydaje mi sie że Róg Traugutta. Trzeba by zrobić wizję lokalą i przyfocić.
Odpowiedz
#45
Tramwaj tutaj ma w prawo rozjazd o ile mnie oczy nie mylą...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości