Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łodzkie linnie tramwajowe
#46
martinez napisał(a):Ciekaw jestem, jaki to odcinek Piertryny?

Zonk Panowie

To jest róg Pietryny i Tuwima – albo bardziej Struga. Pracowałem w pobliżu więc poznałem to miejsce. Przyjrzyjcie się balkonom oraz logii - teraz przy tej posesji - Piotrkowska 99 stoi charakterystyczny metalowy piętrowy ogródek ... (jeśli ktoś nie kojarzy okolicy to jest to skrzyżowanie przy którym znajduje się Saspol).

Ale zdjęcie ciekawe ;-)

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#47
na początku też wydawało mi się, że to róg Piotrkowskiej i Struga ale niestety nie; budynek na Piotrkowskiej 99 (jestem codziennie, ostatecznie tam pracuję) ma 3 piętra i poddasze a poza tym od ulicy poprzecznej widać że ta niby Piotrkowska 99 ma wykusze po jednej stronie balkonów a prawdziwa 99 ma po obu stronach balkonów, a tu wyraźnie widać że za jednymi balkonami są następne nie zasłonięte dodatkową linią wykuszy; a poza tym Tuwima jest po parzystej stronie Pitryny gdzie stoi Dom Buta a po nieparzystej jest już Struga .
pozdrawiam
MN
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz
#48
Może rzeczywiście... piętra brakuje...

Zwracam honor
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#49
Na bank Traugutta - Piotrkowska wystarczy przeczytać podpis pod zdjęciem Adolf Hitler Strasse ecke VIII Armee Strasse czyli Piotrkowska róg Traugutta
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#50
archeo napisał(a):Jadąc ostatnio Wkniaryz przypomniałem sobie o jesycye jednzch torach. Wađciwie to odruchowo przyhamowaem...a tu już torów nie ma - cóż ostatni remont Al. Włókniarzy. Oczywiście chodzi o tory na Srebrzyńskiej koło Makro, które kiedyś wiodły w poprzek Włókniarzy.


Tak zgadza się były do ostatniego remontu Włókniarki tory tramwajowe, a właściwie jeden, którcy odchodził od pętli Srebrzyńska, powstał nawet pomysł, żeby przy okazji modernizacji poprowadzić linię 7 na Żabieniec, no ale jak to w Łodzi bywa sprawa się rypła, a torowisko na ulicy Cmenternej i Srebrzyńskiej prawdopodobnie zostanie zlikwidowane...

[ Dodano: 6 Marzec 2007, 16:51 ]
Jagoda napisał(a)::-D Te tory na Al. Włókniarzy to były kolejowe i wiodły do Fabbryki Poznańskiego. Pozdr MJ
Zgadza się dwa tory kolejowe przecinały al. Włókniarzy, ale nie zmienia to faktu, że tor tramwajowy również tam istniał. Niestety posiadam tylko papierowe fotografie tego miejsca, więc nie mam jak ich umieścić Sad
Odpowiedz
#51
Tego tez juz nie ma !

Pabianicki ,,bahnbruecke'' czyli wiadukt na lodzkimi elektrycznymi kolejami waskotorowymi

:arrow: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kolej.one.pl//index.php?dzial=linie&id=299&od=0&do=109&okno=galeria&photoid=9866">http://www.kolej.one.pl//index.php?dzia ... otoid=9866</a><!-- m -->

A szkoda .

Pozdrawiam

ok333

P.S.
Prosba do Admina .
-------------------------------
Goroca prosba o wyodrebnienie tematow ,,torowych'' , z podzialem na : lodzkie (miejskie ) i regionalne - lodzkie.Jest za duzy balagan na Forum i trudno sie do tej tematyki ,,dokopac'' . Chyba ,ze na tym polegaja exploracje :wypas: ???
Odpowiedz
#52
Jak dla mnie zdjęcie przedstawia most na ulicy Konstantynowskiej. Wiem że trochę lat minęło ale po lewej stronie zdjęcia jest widoczny nasyp którego nie ma i raczej nie było przy ul. Pabianickiej.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#53
GUN , a skad ,,wytrzasnales'' ul.Pabianicka ;-) . Dyc to Pabianice !!! i nieistniejacy juz przydworcowy ,,most kolejowy'' ( wg owczesnej terminologii ) wiadukt nad linia tramwajow podmiejskich .

Pozdrawiam ok333
Odpowiedz
#54
Yyyyyyy.... "fucktycznie" :zdziwko: Czy mógłbyś mnie oświecić gdzie coś takiego istniało w Pabianicach??
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#55
to nie moga byc pabianice od zawsze tramwaj jezdzil srodkiem miasta a tory kolejowe sa z boku miasta najblizej gdzie tramwaj ma do torow sa okolice dworca pkp ale tam zaczal kurowac w 1968r
Odpowiedz
#56
Na pewno jest to wiadukt na Zdrowiu, widać nawet tramwaj zmierzający do Konstantynowa. Z tymi Pabianicami to jakaś niefortunna pomyłka.
Odpowiedz
#57
Właśnie brok. To jest ten wiadukt. Zresztą widziałem gdzieś ujęcie gdy był zbombardowany.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#58
Taak, Juz to ,,odszczekalem'' w innym poscie . Zbyt mocno zasugerowalem sie podpisem wydawcy na krawedzi pocztowki . Brok twierdzi , ze widzial taka sama z napisem :arrow: ,,Warszawa ul.Konstantynowska'' .
Sorry za zamieszanie , jakie wywolalem.
Odpowiedz
#59
archeo napisał(a):A teraz często przejeżdżam przez Wróblewskiego i Czerwoną są tam tory ale już nie czynne. Na Wróblewskiego ciągną się aż do Włokniarzy.

Może nieczynne ale w pełni sprawne jak się okazuję. Wracam dzisiaj Czerwoną z pracy i patrzę a tam tramwaj za tramwajem zasuwa w stronę Wróblewskiego, tramwaje jeżdżą oczywiście jakimś objazdem z powodu remontów torowiska.
bb

To tak jak skręt z Zielonej w Kościuszki w stronę Mickiewicza, na codzień nieużytkowany ale jak trzeba... Kiedyś jechalem 12-stką na Lumumbowo Zieloną, Kościuszki, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kopcincskiego i dopiero po skręcie w Narutowicza wg. trasy
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#60
Ja też usłyszałem że tory na Wróblewskiego ożyły. To wynik prac przy Tramwaju Regionalnym na Zachodniej.
Tyle że czynne są tory od Wólczańskiej do Politechniki, odcinek do Włókniarzy nie ma już połączenia z resztą torowiska
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości