Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzątanie cmentarza wojennego Poćwiardówka/Niesułków
#31
Witam

Wybaczcie ze sie nie odzywalem ale mialem straszne problemy z kompem (zmasowany atak virusow :axe: )


Uaktualnienie listy:

1. MIQ 100%
2. DZIKU 100%
3. Michal Stopczynski STOPA 100%
4. bartek bijak ?
5. urwis30 ?
6. Kade ?
7. Sturmik ?
8. Kobieras39 ?
9. Iwan ?
10.Piotr Gilewskie (28pSK) 100%
11.Franiu ?
12.Gunship 50%
13.Jagoda ?
14.Bolas (28pSk) ?
15.Andyseb 90%
16.Stella ?
17.Darek Dj (28pSK) ?
18.LUKASS78 (28pSK) 100%
19.swistak+dodatkowa osoba



Tutaj zamieszczam orientacyjnie jak sie dostac w poblize cmentarza jakakolwiek komunikacja.Istnieje jeszcze dojazd PKSem do NIESULKOWA KOLONI ale dokladnie nie wiem jak kursuja te autobusy.Ja z racji tego ze juz bede na dzialce niestety nikogo nie moge zabrac :dontgetit: .Cmentarz znajduje sie praktycznie na rogu lasu,mysle ze go znajdziecie spokojnie.
[Obrazek: mapaochrcmentarzag1.jpg]



Tutaj link do autobusow lini 88 i 91:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp">http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp</a><!-- m -->


Godzina rozpoczecia wyznaczam na 9 miala byc 8 ale z racji tego ze niektorzy napewno beda mieli problemy z dotarciem(niedziela i brak polaczen) mysle ze 9 jest optymalna godzina.Oczywiscie jak ktos sie pojawi pozniej to nic sie nie stanieBig Grin

Co do organizacji : Bedziemy oczyszczac cmentarz przewaznie z krzakow i drzew.Teren jest dosc spory wiec napewno w jeden dzien tego nie ogarniemy.Zobaczymy zreszta jak beda postepowac prace.
Wezcie ze soba odpowiednie narzedzia sekatory,siekierki,pilarki,co kto ma do drewna.
Szpadle i grabki tez rowniez moga sie przydac.Chcailbym rowniez zeby wszyscy pamietali o rekwiczach ochronnych i ubraniu roboczym.Napewno nie jeden z nas sie pokuje podczas uprzatania galezi.I oczywiscie o jakims prowiancie bo niewiadomo ile tam bedziemy siedziec Smile moze pojdzie szybko moze wolno ?? ;-)
Pamietajmy ze nasze prace maja uchronic cmentarz od zapomnienia,dewastacji i niechlubnego rozkopywania przez hieny... i niech taki cel nam towarzyszy podczas tych prac.(nie wiem czy was zapalilem do pracy ale taka krotka gadka motywacyjna tez sie przyda :-D )



Pozdrawiam
Michal Szubert "MIQ"
Odpowiedz
#32
Sprawa z dojazdem jest prosta i skomplikowana zarazem! Albowiem przez ten las jeździ PKS i to jest prosta cześć dojazdu! Skomplikowana polega na tym że w niedzielę pierwszy autobus odchodzi z Dworca Północnego o 7.20 i o 8.04 jest w Woli Cyrusowej, natomiast następny autobus odchodzi o 11.00 z tegoż samego dworca! Innym dojazd to tego cmentarza komunikacją publiczną nie istnieje!
Pozdr MJ
PS A tu macie link do rozkładu jazdy PKS-u!
Odpowiedz
#33
W związku z problematycznym dojazdem taki apel: Niech ci co mają samochody i wolne miejsca się ujawnią, to będzie wszystkim łatwiej dotzrec i koszty się znacznie obniżą :-P
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#34
moze bylby ktos wstanie oszacowac tak mniejwiecej ile nas bedzie tam ?? Wogole ile bedzie wszystkich nie tylko od nas i ile mniejwiecej terenu jest do ogarniecia ?? Smile
Odpowiedz
#35
Witam


Swistak lista osob jest podana. Dotego dojdzie jeszcze +- 5,6 osob

Teren jak juz pisalem jest dosc spory z tego co pamietam to dmentarzs jest dlugi na 100m a szeroki na 70 m moze 80 nie opamietam tego wymiaru dokladnie.Odejdzie sciezka ktora jest czysta mniejwiecej,i jeszcze z jednej strony granica cmentarza jest nieregularna z malym wcienciem.
Nie boj sie napewno wszystkiego nie zrobimy :-)

Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz
#36
Będę jechał około godziny 8.30 z Widzewa Wschodu. Sam lub z córcią. Mogę zabrać 2 osoby. No - maksymalnie 3... W sumie lepiej źle jechać jak dobrze iść.
Wrócić muszę zapewne około 13.00.
Jakby coś - info na PW lub gg - 2965326
Odpowiedz
#37
kurde zaluje strasznie ale niebede mogl jutro przyjechac . Wypadlo mi cos a strasznie chcialemBig Grin Ale trudno sie mowi , mlody jestem (15lat) wiec jeszcze niejeden cmentarz w zyciu posprzatam ze o wykopywaniu czołgów nie wspomneTongue
Odpowiedz
#38
czy ktos jest wstanie zabrac mnie z centrum lub z radogoszcza?
Odpowiedz
#39
Akcja się odbyła i co najwazniejsze zakończyła się sukcesem.
Więcej - jako organizator - napisze zapewne MIQ albo Stopa.
Ja dodam zdjęcia z ewentualnym komentarzem.
Tyle, że jak na razie nie udaje mi się ich dodać...

edit: wrzuciłem na serwer.

edit_2: zdjęcia usunąłem. Widać z komentarzy na Forum, że powinniśmy się wręcz wstydzić tego co zrobiliśmy.
Odpowiedz
#40
Witam


Po pierwsze chcialbym podziekwac wszystkim ze sie stawili.Bylo mi bardzo milo pracowac w tak zgranej ekipie(choc niektorzy widzieli sie 1 raz) i tak PRACOWITEJ !!Polaczyla nas poprostu pasja i zamilowanie do histori.
Dzieki naszej pracy cmentarz jest juz o wiele bardziej widoczny dla szarych ludzi.Widac ze to jest cmentarz i nie jest obca komus histora ktora rozegrala sie na tym terenie!!!!Lwia czesc pracy zostala wykonana..i jak dla mnie z wysmienitym skutkiem.Mimo tego ze nie wszystko moglismy wyciac i tak jest o niebo lepiej.Nawet za mojej mlodosci cmentarz nie byl tak odsloniety i przejrzysty.Miejmy nadzieje ze takie zdarzenia jak rozkopywanie grobow nie bedzie mialo juz tam miejsca.W tym nasza zasluga.

Duzo wykonalismy ale jeszcze duzo zostalo do zrobienia.Wiadomo ze taka akcja nie moze byc jednorazowa.Wszystkiegonie da sie zrobic.Wstepnie umowilismy sie na kolejne oczyszczanie cmentarza.Tym razem bedzie to:
3 CZERWCA (rowniez Niedziela)

Warto rowniez pamietac o takiej akcj conajmniej 2 razy do roku aby to nie zaroslo. Wtedy jak juz bedzie czysto to akcje przeprowadzi sie na mniejsza skale i mysle ze bedzie latwiej.Ale to dopiero w przyszlosci :-)

Jutro wstepnie podjade do szkoly podstawowej w Niesułkowie i porozmawiam z pania dyrektor na temat dogladania cmentarza przez dzieciaki,sprzatanie zniczy i ich palenia ,zbieranie smiec i malych galazek i grabienie.Poprostu dogladania cmentarza wtedy kiedy my nie bedziemy mogli Wink

Rowniez podziekowania dla Dzika ktory cykal nas przy pracy i nie tylko :-D (przynajmniej mozemy zobaczyc jak to wygladalo z innej prerspektywy)

Poprostu kazdy dal z siebie wszystko i bylo to widac.
Jeszcze raz wielkie podziekowania!!!!! :wypas: :wypas: :wypas: :wypas:


P.s mam pare fotek ale zamieszcze je dopiero w poniedzialek wieczorem.

P.s2 Ten znak na krzyzu to nazwa miejscowosci niesULKOW pisane bez polskich znakow



POZDRAWIAM

MICHAL SZUBERT `MIQ`
Odpowiedz
#41
Brawo!!! :padam: Kawał dobrej roboty! Tak trzymać Big Grin

Nie mogliśmy być ze stellą z powodu rodzinnego zlotu PL-zagranicznego :/
Odpowiedz
#42
MIQ warto by trochę sprecyzowac zakres prac podczas najbliższej akcji by zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt, bo w niedzielę zabrakło choćby szczotek do likwidacji mchu na płytach. Myślę, że przydałoby się kilka zwykłych pędzli malarskich do odczyszczania napisów z ziemi, zwłaszcz na odsłoniętych płytach wzdłuż drogi. Warto też pomysleć o jakims preparacie, a są takowe, który zapobiegnie zarastaniu płyt mchem.
pozdr.
bb
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#43
Cieszę się że byłem z Wami i postaram się / postaramy (bo kolega mój także planuje się wybrać) - być na następnej akcji!
W kwestii płyt trza by ustalić co dalej moze ktoś fachowo doradzi? Z pewnoscią ostrożnie trzaby doczyścic to z mchu. Czy jest jakis preparat na to by konserwował płytę? Jeśli to w zasięgu finansowym to moglibysmy sie złożyć drobną kwotą - jest nas wielu więc by się uzbierało i potem pomalować tymże specyfikiem betony. Ten cmentarz już się zmienił - już jest widoczniejszy! :wypas:
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#44
Komary! Warto o nich pamiętać bo ostatnio żarły dość konkretnie i ja do dziś się drapię Smile
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#45
Witam


W ramach wyjasnien: Byl lesnik wszystk obylo nadzorowane co mielismy wyciacc to wycielismy co mialo zostac to zostalo.Mozna by powiedziec ze ich wyreczylismy bo i tak mieli tam robic przecinke Confuseduchy: .

Wybaczcie panowie ze wtedy nie napisalem o szczotkach bylem nastawiony bardziej na ciecie krzewow i drzew. No i frekfencja przerosla moje najsmielsze oczekiwania :wypas:I tak to moglismy sie podzielic pracami jedni wlasnie czyscili pomnik i nagrobki,inni cieli drzewa a jeszcze inny robili wszystko i jeszcze do tego nosili galezie.



To czego dokonalismy:

1. Oczyszczenie pomnika i nagrobkow (wstepne z powodu braku narzedzi).
2. Oczyszczenie do 3-4 metrow od alejki po bokach cmentarza z malych drzewek i krzewow.
3.Praktycznie calkowite odsloniecie prawej(od alejki) strony cmentarza z brzegu lasu.
4.Nieskonczone prace odslaniania prawej strony od skraju lasu.
5.Odkopywanie orginalnie polozonych pomnikow ze sciolki po prawej stronie.
6.Zwozenie scietych drzew,grabienie,sprzatanie wypalonych zniczy i smieci.

To co zostalo:
1.Odsloniecie lewej strony od skraju lasu.
2.Oczyscznie i odkopanie pozostalych nagrobkow.
3.Dokonczenie wycinania drzewek po lewej stronie.
4...
Tutaj czekam na wasze pomysly,mam ich kilka ale piszcie swoje propozycjeSmile


Jeszcze jedna nowina w poniedzialek odwiedzilem szkole podstawowa w Niesulkowie i rozmawialem z Dyrekcja.Pani dyrektor jak najbardzej jest zainteresowan akcja dogladania cmentarza i sprawowania nad nim pieczy.Z racji tego ze rok szkolny sie konczy zostanie ten plan wdrozony dopiero od wrzesnia.Ale dostalem zapewnienie ze jeszcze przed koncem roku dzieci pare razy wybiora sie tam na wycieczke.Jedyna obawa pani dyrektor jest tylko droga Strykow-Brzeziny gdzie natezenie ruchu drogowego jest bardzo duze,co stwarza bardzo duze zagroznie dla dzieci.


p.s Trzeba zabrac ofa Tongue mnie tez jeszcze drecza ukonszenia tych bestji Tongue






Pozdrawiam
Michal Szubert MIQ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości