Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzątanie w Poćwiardówce
#1
Stella napisał:
"22-26.10 cmentarz w Poćwiardówce będzie porządkować grupa żołnierzy niemieckich i polskich. Może się przyłączymy? Na pewno będą jacyś historycy, można nawiązać kontakty - strony zachodniej w temacie Bitwy mamy ciągle za mało."
Czy ma ktos jakieś dodatkowe informacje na ten temat?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#2
nie chcę zagracać wątku, bo mnie opieprzą, ale będzie 10 żołnierzy Bundeswhery i 10 polskich - chyba z Kawalerii Powietrznej. Sprawę załatwiał Urząd Wojewódzki, gmina dostala tylko info, że akcja będzie 22-26 października. W planach prześwietlenie części wschodniej, usunięcie samosiewow i krzewów, cięcia pielęgnacyjne drzew, wydobycie pni i korzeni, mechaniczne czyszczenie nagrobków w alei głównej i w zachodniej części cmentarza, spisywanie nazwisk z tej części. Niemcy byli już w 2003 r. w Gadce Starej. Naczelnik referatu ochrony dziedzictwa kulturowego i miejsc pamięci UW (znany większości) Andrzej Cewiński powiedział, że stowarzyszenie mile widziane jak najbardziej. Tyle się dowiedziałem. Sorry za wtręt w temacie Wiączynia, ale sprawa jest ciekawa
Odpowiedz
#3
Ja, das stimt Wink Bundeswehr genau ;D
Aż chyba skoczę zrobić fotki Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
Nie no jak najbardziej trzeba informować o takich sprawach i ich szczegółach tylko tyle żeby rozdzielać kwestie cmentarzy - żeby nie było bajzlu Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Korzystając z dzisiejszej słonecznej pogody, postanowiłem odwiedzic cmentarz w Niesułkowie/Pocwiardówce.
Widac , że ktoś robił tam porządki. ubyło krzaków.
Niestety zauważyłem, że ubyło też tablic na grobach...
Zostały tylko wgłębienia w ziemi...
Smutne to. Sad
Zrobiłem kilka fotek. Ślady wskazują, że nie stało się to niedawno, ale jakis czas temu.
Po co komu nagrobek ????
Odpowiedz
#6
A to czasem nie efekt ostatnich prac porzdkowych na cmentarzu po jego plądrowaniu i tej całej aferze z rabusiem grobów ?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
Myślisz Bolas o akcji organizowanej via forum przez MIQ i Dzika? Jeśli tak to nie przypominam sobię byśmy nagrobki zabierali do domu :-)
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#8
Bardziej chodziło mi o ten porządek i brak krzaków Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#9
magnes napisał(a):Zrobiłem kilka fotek. Ślady wskazują, że nie stało się to niedawno, ale jakis czas temu.
Po co komu nagrobek ????

To wstaw fotki, zobaczymy. Wycięte krzaki to może być efekt akcji, o której pisałem, ale brak płyt na grobach to już ktoś inny Sad
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#10
Zaraz w weekend pojadę zobaczyć. Akcje sprzątania zorganizowaliśmy dwie. Płyt do domu nie zabieraliśmy... Zadzwonię też do PKWŁ do Stopy i zapytam czy coś wie o innych akcjach. Zdjęć mam sporo - można porównać...
Odpowiedz
#11
Witam


Napewno widziales miejsca po prawej stronie po plytach przeniesiionych na glowna alejke.Je tez oczyscilismy zeby bylo widac gdzie byly pierwotnie.
Przeniesienie plyt juz nastapilo wczesniej dzieki nieudolnej pracy gminy i fundacji pojednanie.
Ostanio rozmawialem ze Stopa bo ktos mimo naszych 2 akcji sprzatania uczynil tez jeszcze jedna,ale nic o tym PKWL nie wie ani ja,ani nikt z forum moze to dzialalnosc lesniczegoSmile

Super ze cos sie ruszylo w tym temacie jestem bardzo zadowolony.

p.s Dziku moze jak bedziesz na pocwiardowce to sie tam spotkamy Smile



Pozdrawiam MIQ

[ Dodano: 2007-10-04, 23:17 ]
a jeszcze apropo... Zrobmy tez taka akcje sprzatania jak ostanio... przylaczmy sie tego 22-26 co wy na to...

Ja jestem calkowicie za ... kto jest chetny ??



Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz
#12
Jest dokładnie tak , jak pisze MIQ. Te puste miejszca znalazłem po prawej stronie cmentarza, chyba w trzecim rzędzie grobów.
Nie wiedziałem, że były przenoszone w czasie porządkowania.
Mam nadzieją, że ''kolekcjonerzy" nie przyczynili się do zmniejszenia stanu nagrobków...
Postaram sie dołączyc fotki, o co prosił bartek bijak, ale uprzedzam, że na zdjęciach te ślady po nagrobkach są słabo widoczne.
Lepiej zobaczyc to w realu.
Co do akcji sprzątania w dniach 22-26.X , to jestem za... :wypas:

[ Dodano: 2007-10-05, 00:32 ]
Oto zdjęcie miejsca po plycie nagrobnej. Zaznaczyłem , ponieważ zdjęcie nie oddaje realnego obrazu.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://img503.imageshack.us/my.php?image=dsc00155ga8.jpg">http://img503.imageshack.us/my.php?imag ... 155ga8.jpg</a><!-- m -->

[ Dodano: 2007-10-05, 00:42 ]
Posprzątac trzeba, bo takich ''wojaków'' też tam można znaleźc. :->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://img516.imageshack.us/my.php?image=dsc00154jc1.jpg">http://img516.imageshack.us/my.php?imag ... 154jc1.jpg</a><!-- m -->
Odpowiedz
#13
Coś Poświardówka ma szczęście do fałszywych alarmów (po tym pierwszym - prawdziwym).
Może to i dobrze, że czujność jest wzmożona...
Te puste miejsca to tak jak pisał teraz i wcześniej MIQ i Stopa - efekt wcześniejszej radosnej twórczości gminy z którą my nic wspólnego nie mieliśmy.

Do akcji chętnie się przyłączę. Zresztą zapewne nie tylko ja. Tyle, że trzebaby jakoś dotrzeć do jej organizatorów i się w tej sprawie umówić. Zapewne nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, ale chyba tak wypada uczynić.
Odpowiedz
#14
Witam



Wiadomo kto organizuje to sprzatenie...z kad ta informacja ??
Moze wystarczy ze zadzwonie do wojta i powiem ze bedziemy...
Jak macie jakies info na ten temat to dajcie znac Wink



Pozdrawiam MIQ




Prawdopodobnie zorganizujemy zeby nasza dotychczasowa praca nie poszla na marne i zeby ktos inny sobie nie przywlaszczyl zaslug wyczyszczenia cmentarza.Smile

Termin juz jest ustalony odgornieSmile
Odpowiedz
#15
Jeżel będziecie organizować jakieś wspólne sprzątanie , to zgłaszm swój akces.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości