Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb.
#1
Pierwsze :
Wyciagacie jeszcze cos fajnego z militarki w tym rejonie??

W swieta w rejonie wsi Siomki mialem okazje troszke poszukac.
Medalik , kilka plomb z orzelkiem (olowianych ), luski, polamane lyzki.. wszystko w malym lasku ktory czesalem.
drugie: dziadek w swieta opowiedzial gdzie we wrzesniu zwozono zolnierzy rannych , zabitych i ekwipunek , wszystko z pola walki.Wozy , konie, itp.. Miejsce pod Piotrkowem , teren troche zaludniony , moze ktos wie jakie miejsce mam na mysli ( narazie nic nie mowie).Dziadek wspomina : trupy i konie czarne , spuchnięte i nabrzmiałe, w sąsiedztwie stała artyleria i prowadziła ostrzał. Żołnierze w mundurach i hełmach leżeli , tak jak walczyli.Niemcy po jakimś czasie zebrali resztę ekwipunku, na oko ok 300 ludzi leżało
Jak ugryzc ten temat??Isc na pale i w razie czego wiac?Albo wciskac kit ze szukam czegos zgubionego , np obraczki - kiedys slyszalem taka bajeczkeSmile) A moze ktos juz z was tam był? Czesc terenu jest pewnie prywatna, moze zgoda wlasciciela?
Odpowiedz
#2
a może, a może, a może... "ryzyk fizyk" :-D :lol: Dobrze wiesz że jest to "be" i jeśli pójdzie coś nie tak to... :-D
Odpowiedz
#3
sie zrobi cieplej pojade z sama wykrywka bez saperki - chyba za samo "sprawdzanie" bez kopania nic mi nie grozi.. A teren moze byc ciekawy.
Odpowiedz
#4
Myślisz, że okoliczna ludność i/lub władze okupacyjne pozwoliły spokojnie rozkładać się około 300 ciałom ludzkim? To w Piotrkowie i okolicy byłaby piękna podręcznikowa epidemia! Sugerujesz że Niemcy nie zabrali całego ekwipunku, może i masz rację ale wg mnie (nie muszę mieć racji) na owym miejscu znajdziesz co najwyżej jakieś drobiazgi które mogły się wysunąć z kieszeni. Bo wszystko co nie zostało zabrane przyda lub mogło się przydać w okolicznych chałupach!
A jeżeli wiesz że na owym polu jest zbiorowa mogiła i chcesz ją "dyskretnie" wyfiletować to wiesz kim Cię okrzykną! Nie wróże wielkich odkryć! Szczególnie że to pole i pewnie przez czas jakiś było uprawiane. Co do legalność działań chcesz mieć spokojne sumienie, działaj zgodnie z literą prawa.
MJ
Odpowiedz
#5
A czy ja kolego napisałem że byli w znacznym stopniu rozkładu??Było to miejsce gdzie zwieziono ich po walkch, leżeli max 2 dni -mowi dziadek. Niemcy z obawy o epidemię nadzorowali przewiezienie ciał na cmentarz.Sypali chlorem, wszedzie było biało- dziadek.
Czyli Twoim zdaniem takie miejsca sa niewarte odwiedzenia- gdyż ludność zrobiła swoje??Hmm...Może i masz rakcje, jednak nie dowiesz sie dopuki nie sprawdzisz sam.
Odpowiedz
#6
Wg mnie napisałeś może nie w znacznym stopniu rozkładu ale
said2 napisał(a):Dziadek wspomina : trupy i konie czarne , spuchnięte i nabrzmiałe
Warto / nie warto to zależy na co się nastawiasz. Nie wiem o jakim miejscu piszesz nie byłem tam więc nie wiem. Ja z kolei mam dewizę, że wszędzie warto!
A pytałeś się o legal to ci napisałem, resty gdzieś podawał link do artykułu jak legalnie poszukiwać więc zerknij i działaj.
Pozdr MJ
Ps. napisz na Pw jak było na WC i K jesli możesz oczywiście!
Odpowiedz
#7
Sytuacja była taka, mowi dziadek: był upał, straszny gorąc trupy szybko "peczniały" a pasy chciało rozerwać.Nasi wyglądali jak murzyni- tacy czarni..Krew momentalnie fermentowała..
Narazie nie mowię co to za miejsce- sądziłem, że może ktos wie gdzie to jest..Dziadek mowi, ze tylko w tym miejscu we wrzesniu naszych zwozili. Zwozili na wozach konnych..
Odpowiedz
#8
Kolego said2 , większej głupoty w życiu nie czytałem !!! zapraszam do kopania w A.P. w Piotrkowie P.S. Pała z historii od GRUPY E-K PIOTRKÓW-POZDRO :book: :krzeslem:
Odpowiedz
#9
Witam

Pozdrawiam grupę Piotrków....xD
A ty said nie pytaj sie czy tam iść tylko nawet by wypadało isę tam przejechać i zapytać sie własciciela terenu o pozwolenie, zawsze mozna mu dać jakąś flaszeczke i bedziesz mógł kopaćSmile)
Mam jeszcze jedno pytanie do "GUCIA" ile kosztuje takie kopanie w archiwum??

Pozdr
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#10
Gucio- Ty mój nauczycielu...
Odpowiedz
#11
Wolf napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie do "GUCIA" ile kosztuje takie kopanie w archiwum??

kopanie nic ale ksero .........lepiej nie pytaćSmile
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#12
Witam

"Wyszukiwanie dokumentów

Za każde rozpoczęte pół godziny kwerendy prowadzonej przez Archiwum 30 PLN
Zaliczka
60 PLN"

A co to znaczy????Bo to w cenniku archiwum w Piotrkowie jest.
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#13
to znaczy, że ty nie kopiesz na miejscu, tylko bawisz się na Hawajach Smile, a za ciebie kopią archiwiści na twoje zlecenie - ot usługa komercyjna. jak się stawisz na miejscu to cię nie skasują, chyba, że za odbitki, ksero, skany itp.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#14
GUCIO napisał(a):P.S. Pała z historii od GRUPY E-K PIOTRKÓW-POZDRO :book: :krzeslem:

A tak swoją drogą i czy kolega GUCIO sugeruje, że pod Piotrkowem nie ma miejsca w którym poległo ponad 300 żołnierzy we wrześniu? Jest takie gdzie zginęło ich ponad 400 + 200 niemców. Nie zgadza mi się tylko ten potworny upał i zwożenie zwłok w jedno miejsce. Reszta może być poprzekręcaną wersją wydarzeń spod wsi M.Trzeba brać poprawkę na to , że ludzie starsi lubią pewne sprawy ubarwiać i pamięć już nie ta. Miejsce faktycznie obecnie zaludnione chociaż bez przesady.
P.S Niedaleko faktycznie we wrześniu stała artyleria niemiecka.

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#15
Potwierdzam to co powiedział Manian
We wrześniu pod piotrkowem była taka walka w której zgineło ponad 400 polaków i niemcy tez na poczatku dostali.
a artyleria stała około 2-3km dalej we pod wsią Moryca, a gdzie ta walka była to każdy bedzie wiedział z książek

Pozdrawiam

Wolf
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości