Łódzkie Forum Eksploracyjne
Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Nasz region (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-5.html)
+--- Dział: II Wojna Światowa (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-31.html)
+---- Dział: Wojna Obronna 1939 (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-50.html)
+---- Wątek: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. (/thread-1075.html)

Strony: 1 2 3


Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - said2 - 06-01-2009

Pierwsze :
Wyciagacie jeszcze cos fajnego z militarki w tym rejonie??

W swieta w rejonie wsi Siomki mialem okazje troszke poszukac.
Medalik , kilka plomb z orzelkiem (olowianych ), luski, polamane lyzki.. wszystko w malym lasku ktory czesalem.
drugie: dziadek w swieta opowiedzial gdzie we wrzesniu zwozono zolnierzy rannych , zabitych i ekwipunek , wszystko z pola walki.Wozy , konie, itp.. Miejsce pod Piotrkowem , teren troche zaludniony , moze ktos wie jakie miejsce mam na mysli ( narazie nic nie mowie).Dziadek wspomina : trupy i konie czarne , spuchnięte i nabrzmiałe, w sąsiedztwie stała artyleria i prowadziła ostrzał. Żołnierze w mundurach i hełmach leżeli , tak jak walczyli.Niemcy po jakimś czasie zebrali resztę ekwipunku, na oko ok 300 ludzi leżało
Jak ugryzc ten temat??Isc na pale i w razie czego wiac?Albo wciskac kit ze szukam czegos zgubionego , np obraczki - kiedys slyszalem taka bajeczkeSmile) A moze ktos juz z was tam był? Czesc terenu jest pewnie prywatna, moze zgoda wlasciciela?


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - GĄSIOR - 06-01-2009

a może, a może, a może... "ryzyk fizyk" :-D :lol: Dobrze wiesz że jest to "be" i jeśli pójdzie coś nie tak to... :-D


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - said2 - 06-01-2009

sie zrobi cieplej pojade z sama wykrywka bez saperki - chyba za samo "sprawdzanie" bez kopania nic mi nie grozi.. A teren moze byc ciekawy.


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Jagoda - 07-01-2009

Myślisz, że okoliczna ludność i/lub władze okupacyjne pozwoliły spokojnie rozkładać się około 300 ciałom ludzkim? To w Piotrkowie i okolicy byłaby piękna podręcznikowa epidemia! Sugerujesz że Niemcy nie zabrali całego ekwipunku, może i masz rację ale wg mnie (nie muszę mieć racji) na owym miejscu znajdziesz co najwyżej jakieś drobiazgi które mogły się wysunąć z kieszeni. Bo wszystko co nie zostało zabrane przyda lub mogło się przydać w okolicznych chałupach!
A jeżeli wiesz że na owym polu jest zbiorowa mogiła i chcesz ją "dyskretnie" wyfiletować to wiesz kim Cię okrzykną! Nie wróże wielkich odkryć! Szczególnie że to pole i pewnie przez czas jakiś było uprawiane. Co do legalność działań chcesz mieć spokojne sumienie, działaj zgodnie z literą prawa.
MJ


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - said2 - 07-01-2009

A czy ja kolego napisałem że byli w znacznym stopniu rozkładu??Było to miejsce gdzie zwieziono ich po walkch, leżeli max 2 dni -mowi dziadek. Niemcy z obawy o epidemię nadzorowali przewiezienie ciał na cmentarz.Sypali chlorem, wszedzie było biało- dziadek.
Czyli Twoim zdaniem takie miejsca sa niewarte odwiedzenia- gdyż ludność zrobiła swoje??Hmm...Może i masz rakcje, jednak nie dowiesz sie dopuki nie sprawdzisz sam.


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Jagoda - 07-01-2009

Wg mnie napisałeś może nie w znacznym stopniu rozkładu ale
said2 napisał(a):Dziadek wspomina : trupy i konie czarne , spuchnięte i nabrzmiałe
Warto / nie warto to zależy na co się nastawiasz. Nie wiem o jakim miejscu piszesz nie byłem tam więc nie wiem. Ja z kolei mam dewizę, że wszędzie warto!
A pytałeś się o legal to ci napisałem, resty gdzieś podawał link do artykułu jak legalnie poszukiwać więc zerknij i działaj.
Pozdr MJ
Ps. napisz na Pw jak było na WC i K jesli możesz oczywiście!


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - said2 - 07-01-2009

Sytuacja była taka, mowi dziadek: był upał, straszny gorąc trupy szybko "peczniały" a pasy chciało rozerwać.Nasi wyglądali jak murzyni- tacy czarni..Krew momentalnie fermentowała..
Narazie nie mowię co to za miejsce- sądziłem, że może ktos wie gdzie to jest..Dziadek mowi, ze tylko w tym miejscu we wrzesniu naszych zwozili. Zwozili na wozach konnych..


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - GUCIO - 09-01-2009

Kolego said2 , większej głupoty w życiu nie czytałem !!! zapraszam do kopania w A.P. w Piotrkowie P.S. Pała z historii od GRUPY E-K PIOTRKÓW-POZDRO :book: :krzeslem:


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Wolf - 10-01-2009

Witam

Pozdrawiam grupę Piotrków....xD
A ty said nie pytaj sie czy tam iść tylko nawet by wypadało isę tam przejechać i zapytać sie własciciela terenu o pozwolenie, zawsze mozna mu dać jakąś flaszeczke i bedziesz mógł kopaćSmile)
Mam jeszcze jedno pytanie do "GUCIA" ile kosztuje takie kopanie w archiwum??

Pozdr


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - said2 - 10-01-2009

Gucio- Ty mój nauczycielu...


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - bartek bijak - 10-01-2009

Wolf napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie do "GUCIA" ile kosztuje takie kopanie w archiwum??

kopanie nic ale ksero .........lepiej nie pytaćSmile


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Wolf - 10-01-2009

Witam

"Wyszukiwanie dokumentów

Za każde rozpoczęte pół godziny kwerendy prowadzonej przez Archiwum 30 PLN
Zaliczka
60 PLN"

A co to znaczy????Bo to w cenniku archiwum w Piotrkowie jest.


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - bartek bijak - 11-01-2009

to znaczy, że ty nie kopiesz na miejscu, tylko bawisz się na Hawajach Smile, a za ciebie kopią archiwiści na twoje zlecenie - ot usługa komercyjna. jak się stawisz na miejscu to cię nie skasują, chyba, że za odbitki, ksero, skany itp.


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Manian - 11-01-2009

GUCIO napisał(a):P.S. Pała z historii od GRUPY E-K PIOTRKÓW-POZDRO :book: :krzeslem:

A tak swoją drogą i czy kolega GUCIO sugeruje, że pod Piotrkowem nie ma miejsca w którym poległo ponad 300 żołnierzy we wrześniu? Jest takie gdzie zginęło ich ponad 400 + 200 niemców. Nie zgadza mi się tylko ten potworny upał i zwożenie zwłok w jedno miejsce. Reszta może być poprzekręcaną wersją wydarzeń spod wsi M.Trzeba brać poprawkę na to , że ludzie starsi lubią pewne sprawy ubarwiać i pamięć już nie ta. Miejsce faktycznie obecnie zaludnione chociaż bez przesady.
P.S Niedaleko faktycznie we wrześniu stała artyleria niemiecka.

Pzdr


Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - Wolf - 11-01-2009

Potwierdzam to co powiedział Manian
We wrześniu pod piotrkowem była taka walka w której zgineło ponad 400 polaków i niemcy tez na poczatku dostali.
a artyleria stała około 2-3km dalej we pod wsią Moryca, a gdzie ta walka była to każdy bedzie wiedział z książek

Pozdrawiam

Wolf