Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziesięć centymów w okolicach Zgierza? (+pytanie)
#1
Panowie, w jednym ze zgierskich lasów znalazłem taką oto monetę (1861):
[Obrazek: s7302429.jpg]
[Obrazek: s7302430.jpg]
co ona tam mogła robić? Skąd Francuzi w naszych okolicach? Niedaleko znalazłem też dwie takie metalowe kulki:
[Obrazek: s7302435.jpg]
i jeszcze coś takiego (oczyszczone z nalotu), co to może być?Dodam że to bardzo miękki metal.
[Obrazek: s7302432.jpg]
[Obrazek: s7302433.jpg]
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#2
1 foto - moneta jak moneta różne rzeczy wybadają z kieszeni Smile
3 foto - kulki szrapnelowe
4 foro - Pewnie kula muszkietowa (ołowiana)
Odpowiedz
#3
Żaden ze mnie spec, ale kulka od muszkietu to raczej nie jest.
Kula - z definicji i założenia - powinna być kulista. Mniej lub bardziej, ale jednak. poza tym, sądząc "na oko" - jest za mała na muszkietowy pocisk. Tamte miewały raczej sporo większe średnice.
Prędzej postawił bym na element jakiegoś zdobienia (czegokolwiek).
Odpowiedz
#4
Jest to starożytny przedmiot kultu religijnego.....Używany do dziś przez myśliwych. ;-)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictures/_uploads_wiki/b/Brenneke.jpg">http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictu ... enneke.jpg</a><!-- m -->
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#5
Mówiąc krótko i bez zbędnego wyśmiewania się jest to breneka lub jak kto woli Brenneke.
Op.
Odpowiedz
#6
no i o to mi chodziło (zaraz obok ominięcia wyśmiewania przez szyderczych kolegów-ekspertów). Dzięki za pomocSmile
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#7
Przepraszam następnym razem przytoczę Ci encyklopedyczny opis pocisku typu breneka....ręce załamać.Nie dosyć że pomóc to jeszcze głupawe komentarze że kogoś raczyłem wyśmiać bądź wyszydzić.Panowie trochę dystansu do kwestii pisanej.Drobna dawka humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Za eksperta się nie uważam jednak trochę rzeczy w życiu widziałem.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#8
KaDe napisał(a):Za eksperta się nie uważam jednak trochę rzeczy w życiu widziałem.
Ale z twoich wypowiedzi wynika że na eksperta się lansujesz. A z humorem i żartem jest jak z obcokrajowcem nie każdy musi go rozumieć.
Op.
Odpowiedz
#9
Nie myl pojęć bo do lanserki to trochę daleko.Nie rozumiesz żartów twój problem nie mój.Więc powstrzymaj swoje opinie o mojej osobie bo póki co to siejesz ferment.Nie pasuje Ci czytanie postów?Nie czytaj lub zmień forum.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#10
Racja nie zmuszasz mnie do niczego ale chciałbym poczytać merytoryczne wpisy. A przy okazji robienie sobie polewu z kogoś kto dopiero zaczyna się bawić w zbieractwo to nie jest miłe, a przede wszystkim kulturalne. Mnie nie obraziłeś ale ~ norris mógłby się poczuć dotknięty. Z
Nie pamięta wół jak cielęciem był. A tak przy okazji czy na forum odkrywcy masz ten sam Nick? :lol:
Op.
Odpowiedz
#11
Niestety nie udzielam się fachowo na forum Odkrywcy.Pamięta wół doskonale jak cielęciem był.I sromotnie ponosił klęski w tej branży.Dostawał konstruktywne uwagi od "starszych" kolegów itp itd.Więc każdy to przechodzi.Ale jakoś nie obrażał się jak dostał cięty dowcip na temat "znaleziska".Wiec niech kolega nie gra tutaj roli moralizatora i wychowawcy bo za stary jestem na takie pouczania od osoby anonimowej.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#12
z tą szyderą to był raczej post do kolegi Oponenta i też z dystansem było to napisane. Ale jeśli Ty KaDe poczułeś że to było do Ciebie to znaczy że coś było na rzeczy Smile czytam to forum od kilku lat i atmosfera jest z roku na rok coraz gorsza. Ten temat to klasyczny przykład dyskusji- pytanie, odpowiedź i tyle w temacie. Reszta wyśmiewanie albo dyskusje z pretensjami jak wyżej. Panowie, do partii politycznych się zapisać!
I zapomnijcie lepiej o tym co tu pisaliście, cofnijcie się w czasie i dajcie luzu, bo to nie ma sensu pokazywać kto starszy kto ma większe doświadczenie i ustawianie innych w szeregu czy patrzenie na kogoś z góry. Zadałem pytanie- dostałem odpowiedź- podziękowałem i mam nadzieję że na następne moje pytania KaDe czy Oponent też odpowiecie. Cielę się uczy dopiero a walki Wołów dają mu tylko zły przykład. Więc :zdrowko: i zapomnijmy o tym.
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#13
Ok zatem przepraszam i już nie będę stawał w cudzej obronie.
Op.
Odpowiedz
#14
Norris nie przesadzaj.Trzeba mieć troszkę dystansu i wszystko jest gitara.Jak by nie patrzeć zawsze staram się udzielać fachowym rad na dany temat.Nie jedną rzecz udało mi się zidentyfikować.Choćby speedemu jego odznaczenia.Wiec nie przesadzajmy.Kończmy ten bigos i darz dół.


Tak nawiasem mówiąc:Starożytny przedmiot kultu religijnego to anegdotka archeo kiedy nie wiedzą pod co podciągnąć dany przedmiot.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#15
Ok no to na zażegnanie sporu następne pytanko. W tym samym miejscu znalazłem ( na powierzchni ok. 1 metra kwadratowego) ok 10 takich oto łusek:
(pytam o tą po prawo, po lewo Mauser)
[Obrazek: s7302425.jpg]
[Obrazek: s7302426.jpg]

długość 54mm, grubość 13 oraz przy końcu 10 mm. Bić wyraźnych nie ma, jedynie cyferki 44. Od czego to może być? Dodam że jest lżejsza od Mauserowskiej.
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości