Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podmiejskie łódzkie wykopki
#1
[Witam, od niedawna trochę eksploruję, dziś udało mi się znaleźć moim zdaniem coś ciekawego mianowicie literki MB     oraz połówkę nieśmieterlnika     , tylko ni cholery nic w internetach niemogę znależć na ten temat możecie mi pomóc w id?
Dodatkowo to:    
oraz parę shrapnelowych kulek oraz carskiego cycka i pozostałość po shrapnelu (z kulkami w środku)
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#2
Witaj,

Pierwsze znalezisko to prawdopodobnie odlewana tabliczka nagrobna ( jej fragment )
Drugi to II wojenny niemiecki nieśmiertelnik (połówka).
Trzeci na podstawie tego zdjęcia ciężko zidentyfikować.

Na przyszłość wrzucając zdjęcia dopilnuj by były ostre dobrej jakości i przy przedmiocie umieść linijkę ( miarkę itp ) lub kartkę papieru w kratkę by ułatwić ustalenie rozmiaru identyfikowanego przedmiotu.

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach.

kbus
Odpowiedz
#3
Dzieki za zainteresowanieSmile możliwe z tą tablicą wszak najbliższy cmentarz znajduje się ok 1km od tego miejsca nie mniej jednak ludzie różne rzeczy przenoszą z miejsca na miejsceWink jutro postaram się przejść jeszcze dalej ten odcinek na którym znalazłem te literki, może matka ziemia nie schowała za głęboko dla mojego sprzetuSmile Na przyszłość się poprawię ze zdjęciamiSmile
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#4
Te "literki" to może być coś w rodzaju numerów rejestracyjnych wozu konnego .
Oczywiście nie jestem na 100% pewien ,ale mam kilka podobnych.
Na ostatnim zdjęciu (mimo ,że brak wymiarów) może to być małe żelazko na duszę , tzw mankietowe
Odpowiedz
#5
Tak to żelazkoSmile myślałem, że to zabawkaTongue to obok to prawdopodobnie resztka po jakiejś bardzo starej zabawce/figurceWink Rąbień jeszcze na pewno wiele przede mną odsłoniSmile
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#6
Nieśmiertelnik ciekawy, bo należał do żołnierza Kompanii Budowlanej Luftwaffe. Jeżeli uda się Tobie w miarę przyzwoicie określić cyfry po prawej stronie, być może będzie wiadomo który to batalion. Swoją drogą w jakim rejonie to wygrzebałeś - jeżeli można wiedzieć?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Przez przypadek na polu niedaleko rąbieniaSmile na niesmiertelniku 13/VI pod spodem 331 szukalem w googlach ale nic na temat tego batalionu/kompanii nie znalazlemSad
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#8
A to przypadkiem nie ta kompania budowala OPL w rejonie Lodzi?Blisko Rabienia jest przeciez schron /bunkier.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#9
a mniej więcej gdzie się on znajdował?Smile słyszałem tylko o grodzisku... ale o schronie nic a nicWink
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#10
Heh....znajdziesz go w okolicach grodziska
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#11
Co do nieśmiertelnika, to jego właściciel należał do:
x? Kompanii, 13 Batalionu Budowlanego, Luftwaffe VI Okręgu w Münster (Nadrenia) - jeżeli nad LW był numer kompanii.
lub
13 Samodzielnej? Kompanii Budowlanej Luftwaffe VI Okręgu w Munster - jeżeli nad LW nic nie było.
Czy nad rzymską V nie ma czasem kawałka jakiegoś oznaczenia?

Obszar Łodzi operacyjnie podlegał pod Luftgau VIII Breslau i stamtąd pochodziły jednostki przeciwlotnicze rezydujące w naszej okolicy. Najprawdopodobniej pozostałość po 1945 (aczkolwiek jednostki Luftgau VI raczej rezydowały tylko na froncie zachodnim) .
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#12
Pułk mógł być też przemianowany, włączony w skład innego albo rozwiązany.
Zgodzę się z Domelem.Okręg w początkowej fazie obejmował : Provinz Westfalen, Regierungsbezirke Aachen, Düsseldorf, Köln, Osnabrück and Kassel.Później obejmując linie Aerschot-Dinant (Francja) oraz niemieckojęzyczne terytorium we wschodniej Belgii.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#13
Nad LW nie widać żadnego numeruSad nad rzymska 5 tez nie widac za wiele, szkoda ze jest to tylko polowa tego niesmiertelnika, dzis nieopodal tak z nudow poszedlem na godzinke i 1reichspfennigWink
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#14
Dziś wyskoczył mi taki oto pierścionek     , orientuje się ktoś z jakiej epoki to może być? Oraz takie coś co leży obok carskiego cycaWink    
Możliwe żeby to była resztka shrapnela?
CoolGdzie kanar nie może tekle pośleCool
Odpowiedz
#15
Możesz zrobić lepsze zdjęcia tego pierścionka?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości