Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łódź Kaliska
#16
...a dopiero później mord jak ludzie będą wiedzieli za co! :wypas:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#17
eeM ,

badz tak dobra i wplyn - prosze - na kogo trzeba , zeby Ci/nam te architekture w tytule wyprostowal :mrgreen: . Latwo jest zepsuc to , co powinno byc piekne (sic! ).

Pozdrawiam

ok333

[ Dodano: 8 Listopad 2006, 12:11 ]
Admin , merci bie :yes: n .
Odpowiedz
#18
Litzmannstadt Kaliska


Załączone pliki Miniatury
   
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#19
no chłopcy zaniedbałam ja was troche, ale juz jestem w Polsce (na całe 3 tygodnie), juz teraz sie wami zajmeSmile
jak tylko sie zobacze z moim promotorem to sie dowiem o spis i inwentaryzacje budownictwa drewnianego na naszym terenie, bo jezeli cos było to on na bank maczał w tym palce. a poniewaz musze pobuszowac troche po starych łódzkich fabrykach i pozagladac do konserwatora, to jezeli macie jakies pytanie to piszcie, a postaram sie dowiedziec.

a moze ktos z was ma ochote na zabawe z obiektywem?
eeM
Odpowiedz
#20
eeM - zabawa z obiektywem hm ..... brzmi kusząco - ale masz na myśli akt, czy portrecik ? bo wiesz muszę odpowiednie szkła i filtry przygotować , o filmach nie wspomnę .... ;-)

sac
Odpowiedz
#21
no nie wiem czy aparat zniesie mój portret, wiec dla bezpieczenstwa sprzetu i kliszy to skupilabym sie na naturzeSmile
eeM
Odpowiedz
#22
OFF TOPIC !!! Wolno tylko wybranym , Marto ;-) ???

Pozdrawiam po powrocie .

ok333
Odpowiedz
#23
Zajrzyj do kompleksu Sheiblera na tyły Parku Źródliska I. Coś tam wyburzają jak mi się wydaje, a na pewno nie są to powojenne budynki.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#24
mozliwe, juz od dawna słyszałam ze cos tam mieli wyburzac, ale juz nie zdarze tam pójsc przed powrotem.
w kazdym razie jest to niestety budynek przedwojenny ale zdaje sie ze konstrukcja mocno nadszarpnieta, nie wiem czy sama jakas sciana wczesniej sie nie zawaliła, bo obiło mi sie o uszy cos o katastrofie budowlanej, i w zwiazku z tym wyburzaja to.
eeM
Odpowiedz
#25
A szkoda bo nie jest to zwykły barak fabryczny tylko obiekt ładny architektonicznie z dużymi, wysokimi oknami o ładnym wykroju.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#26
archeo napisał(a):A szkoda bo nie jest to zwykły barak fabryczny tylko obiekt ładny architektonicznie z dużymi, wysokimi oknami o ładnym wykroju.

wiem o tym, a mozesz Archeo mi zaznaczyc na mapce który to konkretnie obiekt?

[Obrazek: zrodliskawu5.th.jpg]
eeM
Odpowiedz
#27
O ile dobrze pamiętam to hałdy gruzu i ubytki w murach widziełem w mniejszych budynkach na zapleczu głównej fabryki. Nie pamiętam w którym ubytki były wyraźniejsze ale oba budynki przy których trwają prace zaznaczyłem na foto.

Mimo że nie są to najbardziej okazałe budynki kompleksu, bo nie są to tkalnie, to należą do zaplecza technicznego fabryki a przez to mają charakter unikalny technicznie i odmienną (moim zdaniem piękniejszą) formę architektoniczną.


Załączone pliki Miniatury
   
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#28
I fotka dworca z 1965 r.

[Obrazek: dsc00185jy8.jpg]

Dowiedziałem się jeszcze że podczas I wojny światowej na polecenie władz niemieckich zmieniono szerokość torów linni Kaliskiej uległa zmianie na standard niemiecki czyli 1435 mn.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#29
Tak , przekuto ja na ,,normalny'' jeszcze w 1914 r , ale zelektryfikowano calkowicie - do Ostrowa Wlkp. - w 1975 r.
Odpowiedz
#30
Czy jest szansa, zeby dokonczone zostaly wiadukty przy Dworcu Kaliskim ?!

Swoja droga to zburzenie dawnego budynku dworca w latach 90- tych mozna okreslic tylko jako barbarzynstwo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości