Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka
#1
Gdzie jest zrobione to zdjęcie i po co ustawione sa te samoloty?


Załączone pliki Miniatury
   
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
#2
Drugie tło wygląda mi na okolice Katedry na Piotrkowskiej - pomnik Jezusa tachającego krzyż jak ulał - zarys budynku po prawej to chyba właśnie katedra. Czyli fota strzelona z bydunku na przeciw, z drugiej strony Piotrkowskiej. Nie mam pojęcia kiedy ... tak obstawiam za 2 zł.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
#3
Dobra pytanie do Grandiego. Czy aby dobrze trafiłeś z działem skoro samoloty na zdjęciu to na pierwszy rzut oka RWD-8 (chyba że się mylę)?.
Ten dział jest tylko do 1914 roku Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#4
Ups rzeczywiście to fotka z 1937 :dontgetit: brawo bolas :wypas: no a teraz pytanie co one tam robią?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
#5
To są na pewno wojskowe RWD-8 Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#6
jak to co robią stoją :-D ! Moze jest to dar mieszkańców łodzi dla wojska? Może są to samoloty areoklubu łódzkiego, jakoś zdjęcia kiepska i nie widać malowania!
Pozdr MJ
#7
Strzelam ... !
Biorąc pod uwagę że to mix RWD 8, Łodzi, roku 1937 i katedry to obstawiam jakaś uroczystość poświęcenia, czy może przyjęcia sprzętu dla 63 lub 66 eskadry obserwacyjnej stacjonujących na łódzkim Lublinku ... a jak już zupełnie zagrać w ruską ruletkę to biorąc pod uwagę że ludzie mają płaszcze to obstawiam 11.XI.1937.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
#8
bolas napisał(a):obstawiam jakaś uroczystość poświęcenia, czy może przyjęcia sprzętu dla 63 lub 66 eskadry obserwacyjnej stacjonujących na łódzkim Lublinku

Też o tym pomyślałem – jeśli byłoby tak na prawdę to łatwo to sprawdzić ... wystarczy zrobić kwerendę prasy z 1937 r. wydawanej w Łodzi i dalej do biblioteki ... na pewno byłby jakieś wzmianki ... Ja jednak z braku czasu nie mam zamiaru takowej analizy przeprowadzać... :cwaniak:

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#9
strzelajcie dalej Smile
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
#10
:mrgreen:
w sumie to nie jestem pewien ale może Merian Cooper kręcił jakieś ujęcia do "King Konga" w Łodzi w oparciu o RWD8 i Katedrę ? [Obrazek: rock.gif]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
#11
grandi87 napisał(a):strzelajcie dalej Smile

Nie prowokuj bo się temat nigdy nie skończy.

Masz coś pewnego to wal - nie trzymaj nas w niepewności... :baby: :->
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#12
Wystawa samolotów przed katedrą 11 listopada 1937 R Smile
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
#13
Witam , wiec kolej na nastepna zagadke .

Co to byla ,,Zelinowka'' i w jakim miejscu naszej , kochanej Lodzi ??? :-


Pozdrawiam ok333
#14
Hmmmm. tez nie wiedzialem ... do 19 stycznia br. Na szczescie kazda moja wizyta w rodzinnej Lodzi niesie za soba nowe przezycia , nowe nauki . Ale ...do rzeczy.

Otoz , ,,Zelinowka'' nazywano - jeszcze w miedzywojennej Lodzi - obszar miasta zawarty pomiedzy ulicami : Zeligowskiego , 6-go Sierpnia , Towarowa (ob.al.Wlokniarzy ) i 1-go Maja oraz kawalkiem Zielonej . Nieurodzajny , piaszczysty kawal pola , gdzie chlopaki z Kozin grywali w ,,szmacianke''. Nie orientuje sie co tam , w tym ,,magicznym trapezie'' najpierw powstalo ??? Moze plac musztry dla wojakow z 28 pulku Strzelcow Kaniowskich , moze krancowka tramwaju ? Poniewaz jakos trzeba bylo uczcic dowodce ,,niebieskiej brygady'', wschodni fragment - jeszcze na poczatku lat 20-tych ub wieku - przeksztalcono w pl.gen.Hallera . Pomozcie mi , prosze ustalic - jakie obiekty i w jakim czasie (chronologicznie ) powstawaly . Patrzac od zachodniej strony , byl tam : tor zuzlowy chyba KS ,,Gwardia''czy ,, Tramwajarz ''?( pamieta ktos perle zuzla polskiego p.,,Szwendra'' Szwendrowskiego? ), ktory powstal napewno po IIWS. Chyba prawie jednoczesnie z KS ,,Orzel''. Baza dla tych obiektow byla napewno ,,oficerska szkola politrukow'' ( ta z czolgami ) i pozniej Wojskowa Akademia Medyczna wraz z koszarami - akademikami .

A moze jeszcze jakies inne obiekty , ktorych nie pamietam?

Pozdrawiam Ziemie Obiecana . :zdrowko:

ok333


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości