Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obiekt zagadka
#1
Spotkałem się z takimi suwenirami w wielu miejscach w naszym kraju. W 99% są zamieszczone na słupach energetycznych lub latarniach ulicznych.
Czy ktoś wie co to jest i do czego służy?

[Obrazek: hpim2715ew3.th.jpg]

[Obrazek: hpim2714ue1.th.jpg]
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Z tego co kojarzę to jest cos do łapania opadów i mierzenia ich poziomów w celach meteo.Ale moge się mylic
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
No właśnie nie! Opad mierzy się metr nad poziomem gruntu. Pojemnik jest określonej wielkości i średnicy także odpada - wiem bo miałem praktyki meteo Big Grin
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
wydaje mi sie , ze to sluzy do sprawdzania zanieczyszczenia powietrza, ale nie jestem pewien na 100%
Odpowiedz
#5
No tak ale na jakiej zasadzie to miałoby działać? To ma dosyć prostą konstrukcję. Poza tym patrząc na stan konserwacji domyślam się że to już nie jest używane.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
moze wkłada się tam jakiś wkład który absorbuje zanieczysczenia?Jesli to to?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#7
po pierwsze to powinno byc w innym dziale!!!
po drugie to umiesc wiecej fotek (w koncu kilka ich zrobiłam)
w tym daszku nie ma otworu, wiec nie mogło to słuzyc w zaden sposób do pomiarów opadów.
eeM
Odpowiedz
#8
Kolega, który z racji pracy w energetyce ma stały kontakt z tego typu konstrukcjami (słupami) twierdził, iż była to lampa, ale 100% pewności w jego głosie nie słyszałem.

Ironrat
Odpowiedz
#9
Napewno nie lampa.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#10
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska instaluje przy drogach ( względnie ruchliwych ) takie puszki, w środku powinny znajdować się słoiki z materiałem absorbującym pyły, kiedyś tak mierzyło się poziom zanieczyszczenia powietrza. Na rogu al. Wyszyńskiego i ul. Retkińskiej jeszcze niedawno też istniała taka puszka.

pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#11
Snuf zgodziłbym się w 100% z Tobą ale - no właśnie. Widziałem wynalazki tego typu w takich miejscach gdzie praktycznie jest ruch zerowy!, ale być może masz rację Wink
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#12
Mój kolega wymieniał słoiki w tych puszkach, sam się kiedyś dziwiłem co on robi na słupie, ale dosyć klarownie mi to wyjaśnił.
witek
Odpowiedz
#13
Czyli dobrze kombinowaliśmy i wykmbinowaliśmy
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#14
Czyli wszystko jasne.
Ciekawe od jak dawna nie stosuje się już tego systemu?

Ironrat
Odpowiedz
#15
aż z ciekawości wysłalem zdjęcie do rzecznika Łódzkiego Zakładu Energetycznego. Sam nie wiedział, ale obiecał wypytać fachowców
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości