Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam wszystkich i każdego z osobna (tylko nie maniana:)
#1
Witam, mam na imię Krzysiek, jestem studentem 2 roku prawa na UŁ. Męczę się na tej uczelni razem z Manianem. Studiowanie tego przedmiotu niestety nie idzie mi najlepiej o czym świadczy iż manian jest na 4 roku a ja jeszcze 2 nie skończyłem (a zaczynaliśmy razem)
Interesuję się głównie historią II wojny światowej (szczególnie Niemieckimi czołgami i altylerią samobieżną, SS oraz SD i fortyfikacjami) oraz bronią współczesną.
Mieszkam na północno-zachodnim krańcu woj. łodzkiego, do najbliższych bunkrów linii Warty i Widawki(Glinno) mam 15 km.

Pozdrawiam
sirmnemonic
....rozwalmy wszystkich, Pan Bóg sam oddzieli dobrych od złych...
Odpowiedz
#2
witam

Nie przejmuj się - "ostatni będą pierwszymi"

Na starośc będziesz wspominał, że te 3 lata na drugim roku studiów były najpięknijsze w twoim życiu...

Pozdrawiam i głowa do góry - może trzeba zacząc studiowac historię?
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
Chciałem studiować Historię Wojen i Wojskowości na U Wroc i później oficerka ale jakoś się przestraszyłem że pracy nie będzie, matka mówi "co będziesz dzieci uczył" i tak zostało.
Ale to ma swoje dobre strony bo poznałem Maniana Smile
....rozwalmy wszystkich, Pan Bóg sam oddzieli dobrych od złych...
Odpowiedz
#4
Dzieci uczenie też chyba takie złe nie jest... drzewiej uważano nawet to za zaszczyt... podobnie jak służbę w wojsku... Świat się trochę zmienił – sam nie wiem czy na lepsze...

Pzdr i powodzenia
Szukasz w gruncie rzeczy? Czy tylko teoretyk hobbysta?
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
Jak na razie bardziej teoretyk, ponieważ nie dysponuję odpowiednim sprzętem(czyt porządny wykrywacz). Ale sądzę, że od października pójdę do pracy i odkładam na sprzęciora. Latem miał do mnie Manian przyjechać i mieliśmy razem pogrzebać ale ja nie maiałem czasu i lipa wyszła. A kilka historyjek słyszałem co do mojej okolicy, nawet o czołgu zakopanym hahahahahaha
....rozwalmy wszystkich, Pan Bóg sam oddzieli dobrych od złych...
Odpowiedz
#6
Czołg to w co drugim bagienku leży... a ile samolotów i innego dobra Smile

W takim razie powodzenia i "dasz dół"
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#7
jak mówią , 90 % czasu , poszukiwacz spędza nad książkami i w inny sposób pozyskując informację , a tylko 10 % to teren , oczywiście jest to taka wisienka na torcie nie zawsze bardzo słodka, bo gdy po kilku miesiącach poszukiwań ślęczenia nad mapami idzie się w teren a tu ekhm .... guzik . Zatem kolego szukaj przeglądaj czytaj i zbieraj informacje a gdy już będziesz miał wykrywacz pamiętaj o zasadach ;-)
sac
Odpowiedz
#8
witam Big Grin to juz wiem zeby nie isc na prawo jesli interesuje sie historia...
Odpowiedz
#9
Dzięki i wzajemnie!! Dotąd pierwszym moim znleziskiem była moneta 5 fenigów z 194* i leżąca obok niej kopiejka? rubel? Rosyjska/i z 1899 r. Leżały obok siebie, przy wyjeździe z mojego podwórka.
....rozwalmy wszystkich, Pan Bóg sam oddzieli dobrych od złych...
Odpowiedz
#10
:lol: :lol: :lol: tutaj Cie tylko brakowało . Nie dodałeś, że powinniśmy być na 5tym :lol: Pozdro Siwy :lol:
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#11
witam :-D
Odpowiedz
#12
Witaj!
Nie masz kłopotów ze zgłębianiem prawa tylko zgłębiasz je do dna, czyli gruntownie :wypas:
Cóż masz szansę zostać świetnym prawnikiem albo wreszcie zdecydować się na historię. Uczenie dzieci jest super! Zawód z powołaniem (podobno :cwaniak: ), szczytna misja niesienia oświecenia w czarnych mrokach dziecięcych umysłów, a na drugiej szali tylko około 8 miesięcy pracy w roku, no i nauczyciele mają silne związki zawodowe, czyli dostaną co ustalą , że chcą dostać - potencjalnie niezłe zarobki. Czyli będziesz miał za co kupić sprzęt i kiedy go używać.
Tyle teoria, a praktykę mają inni :mrgreen:
Witam serdecznie!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#13
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kabarety.tworzymyhistorie.pl/492_kmp_nauczyciele.php">http://www.kabarety.tworzymyhistorie.pl ... yciele.php</a><!-- m --> A widziałes ten skecz Smile A z resztą dlaczego robicie mnie od razu nauczycielem. Niech wam manian powie - mam inne powołanie. pozdrówka
....rozwalmy wszystkich, Pan Bóg sam oddzieli dobrych od złych...
Odpowiedz
#14
Witaj!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#15
Jego powołanie to Irak :-) Afgan ewentualnie :lol: , albo jakiś inny konflikt gdzie broń dadzą do ręki :mrgreen: Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości