Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzątanie Wiączynia vol. 2
#46
Miq, nie jesteśmy dzieciakami i nikt się nie obraża :-) , wielki szacunek za to co robiliście dla Was i Grupy Geoszukaczy a jeszcze większy za to iż nie czekacie na duże akcje a działacie sami nawet w pojedynkę ! moim zdaniem, warto wykorzystać forum do takich akcji, gdyż prowadzi to do konsolidacji środowisk i ludzi, ale co ważniejsze informacje o takich "masowych" działaniach w prasie TV i innych mediach sprawiają iż temat Bitwy Łódzkiej staje się popularny, a ludzie dowiadują się więcej o historii miejsca w którym mieszkają. Dodatkowo władze lokalne przestaną może w końcu postrzegać istnienie cmentarzy z IWW jako problem a zaczną wykorzystywać je jako element promocji lokalnej ...
Sac
do zobaczenia w Poćwiardówce
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#47
Ja chce jak najlepiej wkoncu mieszkam 1 kilometr od cmentarza Wink
Zgadzam sie w 100% z Toba Sacrebleu




Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz
#48
MIQ ja jestem jak najdalej od obrażania się( a cmentarz razem z kuzynem porządkowaliśy już w latach70-80 kuzyn mieszka w Lipce). Myslę , że całą sytuację potraktujemy jako zwykłe niedomówienie.Róbmy coś nie oglądając się na TV ani media .Do zobaczenia a Pocwiardóce
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#49
Hm... z tego co wiem to po zgodę posłany został Andyseb, ale nie wiem czy jest. Zobaczymy jutro, a jeśli nie to przełożymy to na "po poćwiardówce". Nie ma się co kłócić o tamta akcje...nie kazdy mogl i tyle. Ja osobiście mając wówczas pelno roboty nie mogłem i już. Poza tym do Wiączynia jest autobus a tam nieee :-( Trzeba uruchomić linię busików dla kopaczy po cmentarzach...takie jak do Borowej czy gdzies tam :-D

See you in Poćwiardówka! Czy czujecie już energię do sprzątania jej?
Odpowiedz
#50
gwoli wyjaśnienia: 15 maja fakt, napisałem na blogu, że Poćwiardówkę sprzątało SE-H. Sorry, kwestia niedoinformowania. 18 maja wyjaśniałem, że najliczniej stawili się Strzelcy i wymieniłem nazwiska inicjatorów.
Myślę, że trzeba ustalić parę rzeczy, żeby nie było żadnych nieporozumień.
1. Telewizja i media. Nikt nie robi tych porządków po to, żeby jego twarz mignęła na ekranie. Ale obecność tv jest pożyteczna, bo ludzie dowiadują się o cmentarzach i ich stanie. A tu pokazywania tego skandalu nigdy dość.
2. Przed każdą akcją musi być pełna informacja na forum, czy mailami - czy akcja jest wspólna (kilku stowarzyszeń), czy osobna, jak dojechać w odleglejsze miejsca. Poćwiardówka jest dość daleko. Ja nie jestem zmotoryzowany, autobusem czy piechotą to wyprawa od świtu do nocy. Akcja ma sens, jeśli da się dużo wcześniej zorganizować transport. To możliwe. Przecież nawet gmina może się wysilić i podesłać jakiś busik, skoro pracujemy na jej terenie - i na jej chwałę. Tylko musimy wiedzieć z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, ile osób będzie na pewno, a potem załatwić lokomocję. Są firmy z życzliwymi ludźmi i dostępnymi samochodami (np. w zaprzyjaźnionym Eufeminowie).
3. Wracam do sprawy Wiączynia: uważam, że w październiku większy sens miałaby Poćwiardówka z Niemcami i naszym wojskiem. To są kontakty, a im więcej ludzi, tym szybciej zrobi się coś pożytecznego. W Poćwiardówce, gdzie sprawę ogranizuje urząd wojewódzki, mamy z głowy wszystkie zezwolenia, zgody urzędowe itd. A jeszcze może pomogą nam dojechać.
Oczywiście można być i tu, i tu. Kwestia wyboru. Zwłaszcza, że Niemcy zaczynają w powszedni dzień, 22 to poniedziałek, więc pracujący nie dotrą.
Odpowiedz
#51
Mam pytanie to na kiedy przekładamy porządki w Wiączyniu.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#52
To będą przekładane w końcu czy jak bo mam mętlik?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#53
Działamy jutro w Wiączyniu czy nie.Jak nie to kiedy :->
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#54
Nie ma jutro. Przekładamy na nie-wiadomo-kiedy ;-) Po Poćwiardówce.
pzdr
Odpowiedz
#55
Jak tylko będziecie organizować akcję dajcie znać
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#56
Sprawa Wiączynia wygląda na dziś dzień następująco:
1. sekretarz gminy miał się skontaktować i załatwić zezwolenie od wiadomych służb,
2. miałem dziś otrzymać odpowiedź ale sekretarz był nieuchwytny,
3. jako zakres prac podałem min wycięcie odrastających krzaków i usunięcie połamanych konarów,
4. po naszych interwencjach wywieziono śmieci i przykręcono tablicę do głazu, niestety głaz nadal leży gdzie leżał, gimnazjum grabiło liście na głównych alejach, niestety nic więcej nie mogą zrobić bo mogą podpaść pod paragraf o wyzyskiwaniu dzieci do pracy.
Jak tylko będę znał stanowisko gminy zaraz dam znać.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#57
Czekamy niecierpliwie
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#58
ok dzieki! narazie to pogoda płochaja... Sad
Odpowiedz
#59
mam nadzieje ze jeszcze kiedys uda nam sie wybrac do Wiączynia i zrobić tma porządek Wink
Odpowiedz
#60
Może koniec gadania .A wreszcie coś zorganizujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości