Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokaz I wojenny oraz koncert itp. w Bedoniu 26 Lipca
#16
Sami musimy się przypominać, bo coraz więcej ludzi i instytucji podpina się pod Bitwę. Ale jest i dobra wiadomość: pamiętacie tablicę, którą zawiesiliśmy na drzewie przy wejściu do lasu? Wiatry zimowe ją zdmuchnęły, ale ktoś znalazł, przechował i teraz położył pod naszym kamieniem. Powiesiłem ją na dawnym miejscu, solidniej umocowawszy. Akurat na przypadającą dziś rocznicę wybuchu I wojny.
Odpowiedz
#17
Gratuluje chłopaki zaparcia i stworzenia grupy rekonstrukcyjnej.Mam nadzieje że będziecie dalej się rozwijać, bo warto.Projekt godny pochwały.Pozdrawiam Smile


P.S:Jedna moja uwaga czy na ostatnim zdjęciu taśma od Ckm nie wychodzi przypadkiem ze skrzynki na 3 pociski haubiczne od Schwere Feldhaubitze 18??Widać nawet śłady po nich ;-)
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#18
najbardziej uderzyło mnie po plecach to co powiedział wójt sokołowski ,ze to poszukiwacze zniszczyli pomniki ,wrzucił uczciwych z hienami do jednego worka a i ludność miejscowa też miała swój udział i teraz sa święci :axe: :cenzura: jak ja bym miał takie coś blisko siebie to bym sie interesował i troche przypilnował :cenzura:
Odpowiedz
#19
jak go spotkam zrobie mu tak :krzeslem: apotem tak :chop: a reszta będzie robiła tak :clap: :hurra:
Odpowiedz
#20
i kolejna dawka Fotek Smile
filmik z rekonstrukcji kręcony przez kogoś z Cywili komentarze są trochę .... :lol:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.youtube.com/watch?v=BBGN2mEObd8">http://pl.youtube.com/watch?v=BBGN2mEObd8</a><!-- m -->


[Obrazek: 1914-1.jpg]
[Obrazek: 100_0484.jpg]

[Obrazek: 100_0487.jpg]

[Obrazek: 100_0507.jpg]
[Obrazek: 100_0496.jpg]

[Obrazek: 100_0499.jpg]

[Obrazek: 100_0506.jpg]

[Obrazek: 100_0579.jpg]

[Obrazek: 100_0508.jpg]


taka mała wystawa była w bedoniu przykościelnym

[Obrazek: 814c8a38ff5d004ecf31393a1f434068_enlarge.JPG]
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#21
Fiu fiu, musiało być ekstra. Gratulacje!
Co do pana wójta Sokołowskiego widać, że ma krótką pamięć. Jeszcze niedawno nie miał zielonego pojęcia o operacji łódzkiej (uważam że nadal nie ma) swoją wiedzę zaczerpnął w głównej mierze z naszych wypowiedzi. Można było się uśmiać słysząc jak powtarza słowo w słowo to co usłyszał od stelli albo jagodowego. Nie tak dawno wraz z Koluszkami wchodził nam za przeproszeniem w d... ale kiedy zobaczył, że nie będzie z nas miał darmowej siły roboczej i padły z naszej strony słowa krytyki wobec pewnych poczynań gminy brzeziny pewnie się obraził. Musimy się też przyzwyczaić, że władza zawsze będzie się chwaliła cudzą robotą jako własną. O Wiączyniu nie wspominał bo to nie jego gmina. Wiączyń leży w gminie Nowosolna.
Jeśli macie nagraną lub w formie papierowej(prasowej) wypowiedź pana Sokołowskiego to bardzo proszę o podesłanie.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#22
Bardzo fajne foteczki, aż miło spojrzeć Wink
"Żelazny Orzeł" bardzo fajnie prezentuje Niemców, aż miło spojrzeć, a kilka razy miałem okazję Smile

Z takich uwag na gorąco - w ramach rad/porad (jeśli można Wink ... )
<!-- m --><a class="postlink" href="http://gi264.photobucket.com/groups/ii199/LJJ4GFKQL/IMG_0052a.jpg">http://gi264.photobucket.com/groups/ii1 ... _0052a.jpg</a><!-- m -->

Niemcy raczej na pewno nie salutowali do gołej głowy. Nie wiem jak Rosjanie, ale też raczej nie.
No i na pewno honorów nie oddaje się ręką, gdy ma się przy sobie karabin. W takiej sytuacji zwykle honory oddaje się bronią - detal, ale ważny - szczególnie na cmentarzach i tego typu bardziej podniosłych momentach.

Gratuluje debiutu i pozdrawiam Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#23
Spoko Smile Juz będzie to poprawione a raczej usunięte bo ta fotka była czysto prywatna . ale reszta jest Ok Smile

a co od innych mniejszych szczegółów tez już zostały zastosowane zmiany

No i Juz coś ruszyło Smile w temacie Rekonstrukcji Bitwy :-D

Pozdrawiam
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#24
Tak czasem jest że jak coś fajnego sie dzieje to nie mogę być na miejscu.
tym bardziej że to chyba Isza rekonstrukcja walk z Bitwy 1914. Skromnymi środkami ale zawsze!
Wielkie brawa dla tego rekonstruktora który miał na sobie oporządzenie z brązowej skóry! Tak wyglądali żołnierze niemieccy w 1914. Przygotowanie umundurowania i wyposażenia z początkowego okresu wojny to kosztowna zabawa!
Zauważyłem że Żelazny Orzeł specjalizuje się w różnych okresach, armiach itp. Ale mam wrażenie że bardziej wybrali front zachodni w I wojnie - np 16tka z pickelhauby to 16 pułk - z 14 dywizji - w 1914 we Francji.
Mimo wszystko brawa przedstawienie! :clap:

Aha - zerknijcie na stolik z fantami - na prawo od carskiego kilofka jest stojąca skorupa po pocisku artyleryjskim - czy to aby nie IIwojenny?
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#25
dziękujemy ^^ za Podziękowania i Na nastempnej rekonstrukcji będzie już znacznie lepiej i Dążymy Do Ideału jak wiadomo Koszty sprzętu są hmm.. są spore ale po trochu sie skompletujemy brązowy ekwipunek Smile to hobby nie jest tanie jak wiadomo
niech szczegóły mundurowe zostaną miedzy nami :dontgetit: :construction:
liczy sie Efekt Big Grin :clap: :clap: :hurra: Smile ale o szczegóły też trzeba dbać i Dążymy DO perfekcji Smile
a ta wystawa na stole była zorganizowana przez muzeum i Jakiegoś kolekcjonera z okolicy Bedon :arrow:

Pozdrawiam Smile
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#26
Po rekonstrukcji bitwy, na cmentarzu , na Pustułce, grupa ponad 50 osób wraz z Ryszardem Bonisławskim, przyjechała do muzeum w Gałkowie Dużym aby obejrzeć militaria z I Wojny Światowej jakie udało się nam zebrać dzięki pomocy Stowarzyszenia Eksploracja Łódzka. Wszystkim zwiedzającym opowiadałam o ludziach z Waszej Grupy, których pasja i poświęcenie uratowały wiele cmentarzy z tamtej krwawej bitwy. Mam nadzieję, że uczestnicy tej wycieczki będą o tym pamiętać.
Kilka dni później nasze muzeum odwiedziło 30 półfinalistek konkursu Miss Polonia 2008. One także miały wycieczkę szlakiem cmentarzy I-Wojennych, ale najpierw obejrzały naszą wystawę i dowiedziały się o Stowarzyszeniu.
Na razie jedynie nasze muzeum ma wystawę militariów z Operacji Łódzkiej, na terenie gdzie toczyły się krwawe walki w listopadzie1914r. i dlatego sporo ludzi odwiedza nas i ogląda zbiory, a także dowiaduje się o grupie pasjonatów, którzy robią wszystko aby ocalić od zapomnienia ślady tamtych wydarzeń.
pozdrawiam
Odpowiedz
#27
Na muzeum w Gałkowie zawsze można liczyć. :wypas: Mam nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie kwitła. Jakby na to nie patrzeć mamy podobne cele. Wielkie dzięki za reklamę :padam: .
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości