Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb.
#36
Dzięki za dobre słowo. Jak bede miałczas ( wiem, nadużywam tego słowa) to wrzucę na forum artykuł Z "KurieRa" o ostatnim akcie bitwy, czyli rozstrzeliwaniu polaków pod Milejowem i spaleniu wsi Kłudzice.

Ogółem ta bitwa ma wiele epizodów nieznanych szerszej publiczności, jak np. samorzutna akcja cywili pod Witowem gdzie grupa żeby tak to nazwać "pospolitego ruszenia" która ukradła broń z koszarów 25p.p. zasadziła się na posuwającą na Sulejów szpice niemiecką. Niemcy tak dotkliwie dostali, że wzięli krwawy odwet na okolicznych mieszkańcach. Nie wiedzieli, że ci "cywile" to byli żołnierze z całej okolicy, którzy wcieleni do ON nie zdarzyli pobrać normalnie broni i mundurów z magazynów.

Dużo by o tym mówić, choć na forum jestem nowy, to kilka lat już drążę temat, i tutaj apel dla tych co kopią w tych okolicach - nie kopcie dla samego kopania, notujcie, zapisujcie, róbcie jakąś dokumentacje tego co robicie, żeby ten fant po sięgnięciu z ziemi historycznie "nie umarł" kiedyś to na pewno się jakoś wykorzysta, np. w publikacji na ten temat, która IMO jest bardzo potrzebna.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez said2 - 06-01-2009, 21:06
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Jagoda - 07-01-2009, 08:35
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Jagoda - 07-01-2009, 11:44
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Jagoda - 13-01-2009, 20:52
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Adiutant - 15-03-2009, 22:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości