Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb.
#33
Widzę że w tej okolicy duży ruch panuje, tylko jakoś tak na opak to idzie ;-)

We wrześniu gdy odbywały się uroczystości na cmentarzu miałem okazje pogadać z panem Stępniem, który (jeśli dobrze pamiętam) pisał książkę na ten temat, mogłem się dowiedzieć sporo rzeczy.

Poszukiwaczom polecam też sierpniowo-wrześniowy i październikowo-listopadowy numer "KurieRa" można go dostać w księgarniach w Piotrkowie, spytajcie o archiwalne numery, tam macie bardzo dobrze opisaną bitwę która się tam rozegrała i całość walk w Piotrkowie i okolicach.

Czy ktoś z forum ma jakieś fanty z tej bitwy? To miejsce działało na moją wyobraźnie "od dziecka" ale z powodu braku wykrywki to co pod spodem pozostało dla mnie tajemnica.

Jedyne co na ten moment mam z tamtąd, to trąbka sygnałowa, która mój dziadek podniósł z pola bitwy w czasie grzebania zwłok. Co do samego pochówku też były nieciekawe zawirowania ,bo Niemcy nie od razu pozwolili naszych zabitych pochować. Ale o tym kiedy indziej.

Ps żyje jeszcze ( chyba ostatni) weteran walk pod Milejowem, wydał nawet wspomnienia niedawno, jutro jak znajdę książkę to wrzucę jego nazwisko. Mieszka kawałek drogi od Szczercowa.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez said2 - 06-01-2009, 21:06
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Jagoda - 07-01-2009, 08:35
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Jagoda - 07-01-2009, 11:44
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Jagoda - 13-01-2009, 20:52
Re: Ciekawe miejsce pod Piotrkowem Tryb. - przez Adiutant - 15-03-2009, 02:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości