Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekonstrukcja historyczna Operacji Łódzkiej 1914
#18
zgadzam się w zupełności, rekonstrukcja powinna być wtedy, kiedy była bitwa. Oczami wyobraźni widziałem to np. pod lasem w Justynowie od stroby Andrespola - forsowanie Miazgi, ostrzał , pola tam są rozległe, dojazd bardzo dobry, baza gastronomiczna też, parkować można przy szosie chociażby. W historii 3 dywizji gwardyjskiej (ruskiej) jest dość dokładny opis, co się tam działo - podjazdy kozackie do Bedonia, zestrzelenie aeroplanu, potyczki patroli itd.
Ale - niestety my jako my tego nie zorganizujemy, przynajmniej w tym roku. Trzeba kasy, zgód różnych instytucji typu leśnicy, nawet policja. Liczyłem, że Koluszki machną coś dopiero za dwa lata najwcześniej, po starannym przygotowaniu. Napalili się na ten rok. Źle, że wszystko idzie na rozpędzie i zapale. Dobrze, że COŚ się dzieje. Pozostaje jedno: przekonywać, żeby nie nazywali tego rekonstrukcją. Niech to będzie widowisko-przypomnienie, PRETEKST DO SPOTKANIA pierwszej grupy „wariatów” nie tylko z Polski. Jeśli - powiedzmy sobie, taki piknik wojenny, uda się, ludzie pogadają, pokażą mundury, postrzelają ku radości turystów, piwa popiją, cmentarze obejrzą i okopy, to - przynajmniej tak uważam - sprawa zaprocentuje w następnych latach. A wtedy będzie, mam nadzieję, rozkręcona na tyle, że przeniesie się bitwę we właściwy czas. Ale masz rację, wrzesień to dobra pora na zabawę, a nie poważną inscenizację historyczną. No cóż - może niech się wszystko zacznie od zabawy?...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
22 - przez stella - 03-02-2008, 10:49
Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej IWW - operacji łódzkiej - przez stella - 04-02-2008, 10:03
Rekonstrukcja historyczna Operacji Łódzkiej 1914 - przez Jagoda - 07-02-2008, 11:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości