Łódzkie Forum Eksploracyjne
Stowarzyszenie - Wersja do druku

+- Łódzkie Forum Eksploracyjne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum)
+-- Dział: Eksploracja - forum ogólne (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Prawo a poszukiwania (http://www.lodz-eksploracja.org/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Stowarzyszenie (/thread-3140.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- archeo - 05-11-2006

gunship napisał(a):Eksploratores brzmi jak nazwa taniej kapeli meksykańskich
Chmm... :-> Jak nie to nie! :cenzura: czyżby łacina niektórym kojarzyła się wyłącznie z krajami łacińskimi? :axe:


- Andyseb - 05-11-2006

Archeo, spoko :zdrowko: . Myślę jednak, że ludzie spoza "naszego" kręgu tak mogą to odbierać. Ile osób pamięta dziś co to łacina. Pomyślą jeszcze, że rozprowadzamy różne substancje ;-) :cwaniak: ...


- kelek - 06-11-2006

moja propozycja na nazwę:
Towarzystwo (ew. Stowarzyszenie) Przyjaciół Zabytków Ziemi Łódzkiej
cele stowarzyszenia jakie zebrał Jagoda dla mnie są ok
modelarstwo - Sac, lepiej jednak nie jako cel, ale np. jako środek do realizacji celu


- gunship - 06-11-2006

Słowo zabytki kojarzy się tylko i wyłącznie z ochroną zabytków i opieką nad nimi.
Ja mam taką propozycję:

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Ziemi Łódzkiej

albo

Grupa Eksploracyjno-Historyczna Ziemi Łódzkiej

albo

Łódzka Grupa Eksploracyjno-Historyczna

albo

Łódzkie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne

Uważam że zwrot Eksploracyjno-Historyczne jest najbardziej uniwersalny do naszego typu działań.


- Andyseb - 06-11-2006

Podoba mi się Łódzkie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne. Wszelkie dodatki "ziemi łódzkiej" jakby ograniczały nas tylko do tego rejonu. W nazwie musi być "eksploracja", Przecież jesteśmy ekploratorami :mrgreen: .


- archeo - 06-11-2006

Eksploratorzy eksplorowani podczas eksploracyjnych dywagacji. :krzeslem:
A parę tygodni "tamu nazad" dyskutowano ze mną twierdząc, że jesteście POSZUKIWACZAMI :->


- Jagoda - 06-11-2006

Archeo a jaka jest wg Ciebie różnica między poszukiwaczem a eksploratorem? Bo wg mnie to wyrazy te są synonimiczne. Ale mogę się mylić!
Pozdr MJ


- bolas - 07-11-2006

Gun może podepnij gdzieś ankietę z opcjami i przegłosujmy sprawę nazwy ... mi się najbardziej podoba Łódzkie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne ... wyniki nie muszą być wiążące, ale przynajmniej będzie jakiś obraz ...


- Jagoda - 07-11-2006

Hmm ankieta powiadasz no jest to jakieś rozwiązanie, tylko dlaczego o nazwie mają decydować np. osoby któe do organizacji nie chcą należeć? Ale tak jak pisałeś, da to jakiś pogląd a nazwę i tak ustal się na walnym zgromadzeniu.
Pozdr MJ


- gunship - 07-11-2006

Ankieta zrobiona. Znajduje się w dziale Prawo a poszukiwania. Jako że ma znacznik ważnego ogłoszenia może pojawiać się też w różnych innych częściach forum.
Bezpośredni link do ankiety znajdziecie tu ANKIETA


- archeo - 07-11-2006

Wydaje mi się, że POSZUKIWACZ to określenie szersze obejmujące także tych którzy nie kopią. EKSPLORATOR obecnie (szczególnie w postach na tym forum :-D ) rozumiany jest jako poszukiwacz-łopatolog (vel piszczałkolog). Przy czym EKSPLORATOR ma wydźwięk bardziej profesjonalny, zahaczający o "naukowość".

Sądzę zresztą, że nazwa ma dobrze brzmieć a nie musi oddawać całego wachlarza celów ststutowych ;-)

PS. Poprzedni post był małą złośliwostką :-> w kierunku zagorzałych dyskutantów, zwolenników Wielkiej Poszukiwawczej Rodziny. :kwasny:


- Jagoda - 07-11-2006

Eksplorować tzn odkrywać, a jak można coś odkryć bez poszukiwań? No chyba, że Amerykę w konserwach! :-)
Pozdr MJ


- archeo - 08-11-2006

Eksplorować znaczy też obecnie - badać, przeszukiwać, wydobywać, odkopywać, a nawet zwiedzać. Słowo stało się popularne i niekiedy zbliża się znaczeniem do eksploatować.
Można eksplorować=zwiedzać Tatry, jaskinie tatrzańskie (odkryte przecież już dawno), choć można też eksplorować=badać jaskinie szukając dalszych korytarzy; można eksplorować=badać=wykopywać obiekt archeologiczny w celu ustalenia jego formy i funkcji; można też eksplorować=przeszukiwać=badać kosmos w obojętnym celu.... :lol:
I tak wymieniać można bez końca :-)


- cocaine - 10-11-2006

Poprostu: Łódzkie stowarzyszenie eksploracyjne (ŁSE) . I nie ma co bawić się, śledze ten wątek od początku i wszystko sprowadza się do tego co napisałem powyżej :->
Chyba, że chcie się bawić w długie niezrozumiałe nazwy.


- archeo - 11-11-2006

Jak byś zaproponował Łódzkie Stowarzyszenie Sympatyków Eksploracji to skrót byłby lepszy - ŁSSE czyli identyczny z gigantem w regionie jakim jest Łódzka Specjalne Strefa Ekonomiczna SA. :mrgreen: :lol: :-D
Ale oczywiście powyższe dyskusje to tylko bicie piany. Nie wnoszą niczego rozsądnego :baby: taakie tam gadanie dla rozrywki - trochę złośliwe, trochę zabawne Smile