Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bunkry kolejowe w Piotrkowie
#1
Witam!
Mam pytanko co sądzicie o tych bunkrach ?
Kiedy mogły powstać ?


Załączone pliki Miniatury
               
Tomsonejro
Odpowiedz
#2
Na schrony to nie wygląda, ale może....... . Konstrukcja wskazuje, że powstały na początu XX w., no może w końcu XIX wieku.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#3
Skoro to nie schrony to co to mogło być i jaką funkcję mogło pełnić ?
Tomsonejro
Odpowiedz
#4
Obstawiam pochodzenie do roku 1918. Być może służyły jako składy na oleje i smary?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Witam,

Szkoda że nie sfotografowałeś wnętrza obiektu na pierwszej i drugiej fotografii z tego jak wygląda to na zewnątrz jest to typowy LS - Splittergraben budowany masowo na terenach kolejowych na wiosnę 1944 r dla przykładu fotografia bardzo podobnego obiektu z innej części Polski. Oraz drugi również podobny obiekt.

Następny obiekt jest typowym składem smarów i olei.

pzdr


Załączone pliki Miniatury
       
„Doświadczenie wojny powietrznej ostatniego czasu pokazuje, ze w celu uratowania ludzi w schronach przeciwlotniczych muszą być przeprowadzone przedsięwzięcia budowlane właściwymi dostępnymi środkami"
Reichsminister der Luftfahr
Odpowiedz
#6
ok dzieki piękne , postaram sie wrzucic fotki wnetrza
Tomsonejro
Odpowiedz
#7
Piotrków, budynki przy ulicy towarowej, tylko trza się spieszyć póki nie rozbiorą ich ;-)

Z zewnątrz zwykły budynek, ale schodzisz od piwnicy ,a tam drzwi pancerne na wprost, i dalej jeszcze jedne. Na grubych uszczelkach, sygnatury producenta ( chwilowo wyleciały z głowy, a nie chce mi się zbytnio tam iść patrzeć za nimi) Szybki-wizjery pancerne, ogółem schron przystosowany do obrony przed atakiem gazowym.

Skąd? Kiedy? Jak? najprawdopodobniej dzieło Niemców albo po 45, choć parę osób twierdzi, że cały budynek pochodzi z przed wojny. Nie zgłębiałem tematu, ale jakby ktoś był chętny to pokaże miejsce.

Ps. w tej piwnicy była skrzynia LOPP szarno-niebieska, robią pijakom za stół podczas popijaw.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#8
Tak jak pisałem wcześniej zdjęcia wewnątrz obiektu Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
Tomsonejro
Odpowiedz
#9
Możesz szanowny kolego powiedzieć, gdzie ten obiekt się znajduje? Bliżej dworca głównego? Towarowy zlazłem chyba cały i nie kojarzę tego obiektu?
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#10
Kolego trudno tam trafić bo obiekt jest zajebiscie porosnięty zielenią normalnie gdybym nie znał tego miejsca z lat dziecięcych to bym tam nie trafił :lol: (obiekt nie znajduje sie kolo dworca) jak chcesz to mozemy sie tam wybrac kiedys :-D tylko jest troszke adrenalinki bo krecą sie czasami sukiści Smile ale jak to się mówi wszystko jest do obejscia ! :mrgreen: Najlepsze jest to , że w środku nie ma aktów wandalizmu czyli może to świadczyć o tym że naprawdę mało osób tam dotarło Smile
Tomsonejro
Odpowiedz
#11
Jak na ironie jedyny raz mnie "przyłapali" jak koło dworca przechodziłem wracając ze szkoły kilka lat temu :-)

Najdalej szukałem do przejazdów na Roosevelta i okolice dworca wąskotorówki ( na marginesie aktualnie przebudowany, czyt. zmasakrowany)

Towarowa i te okolice raczej nie są przez nic odwiedzane, choć muszę przyznać ze przekraczanie 12 linii torów przypomina przeprawę przez rwącą rzekę :-D Jedynie przy zakładach remontowych żule się pojawiają.

Jakby co, to mam trochę starych fotografii infrastruktury kolejowej w Piotrkowie, możemy się kiedyś wybrać i spróbować je "dopasować" do dzisiejszych miejsc.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#12
Ok musimy sie jakos zgadac Kolego. A obiekt znajduje sie niedaleko Pekinu Wink
Interesuje mnie również budynek o którym pisaleś "...Z zewnątrz zwykły budynek, ale schodzisz od piwnicy ,a tam drzwi pancerne na wprost, i dalej jeszcze jedne. Na grubych uszczelkach, sygnatury producenta..."
Tomsonejro
Odpowiedz
#13
Jutro by ci pasowało? Jestem w mieście wolny od 12,30 do 15tej. mogę wziąć aparat, i latarka się przyda. ;-)
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#14
oki możemy się jutro tam wybrać Smile o której i gdzie się spotkamy ?
Tomsonejro
Odpowiedz
#15
Panowie! gadu-gadu, skype, telefon, mail lub prywatna wiadomość za pośrednictwem tegoż forum, ale w wątku sie nie umawiajcie chyba że akcja jest że tak powiem pospolita!
Pozdr MJ (tym razem jako Admin)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości