Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proxima - ustawienia
#1
Jestem świeżym posiadaczem Proximy i cały czas się z nią oswajam. Po którymś wypadzie w teren zauważyłem, że przy ustawieniach w dynamice: dys +1, czuł 36 -moja wykrywka często daje fałszywe sygnały, zazwyczaj tylko w jedną stronę (choć różnie bywa). Takie sygnały znikają gdy szpadelkiem rusze ziemię (pewnie rdza się rozpada wokół żelaztwa). Wydaje mi się jednak, że moja Proxa zbyt często daje takie fałsze.
Co Wy na to?Czy macie podobne objawy? Jakie ustawienia stosujecie na kolor?
Dodam, że póki co szukam wyłącznie na polach.

Pozdrówka
torp
Odpowiedz
#2
Przejrzyj archiwum forum.
Był już gdzieś taki wątek.
Końcowo wychodziło, że każdy ustawia sobie sprzęt wedle własnego uznania i nie ma jakichś sztywnych regulacji w tym względzie.
Odpowiedz
#3
Witam
Widzę, że użytkowników mało.
Co do ustawień to można coś w necie znaleźć ale bardziej chodzi mi o to wzbudzanie się.
PZDR
Odpowiedz
#4
Ja "się" wzbudzam bardzo bardzo, zwłaszcza kiedy zaczyna mi piszczałka dawać oznaki bytności artefaktów Wink
Odpowiedz
#5
Jak w każdej wykrywce zacznij od stabilnego przymocowania przewodu cewka-elektronika(taśma izolacyjna)..Jeżeli to nie pomoże to spróbój zmniejszyć czułość piszczałki.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#6
Witam
Jedną z przyczyn wzbudzania się wykrywki jest mocowanie gniazda wtyczki od sondy. Niestety przy każdym, nawet lekkim trąceniu wykrywka popiskuje. Po sezonie chyba poślę ją do serwisu Rutusa.


Pozdrawiam
Torp
Odpowiedz
#7
Cool 13XII
Odpowiedz
#8
Dzięki Resty za propozycję. Tak się składa, że w przyszłym tygodniu biore upragniony urlop :-D no i szkoda byłoby siedzieć z założonymi rękami, więc na razie wykrywka zostaje. Pewnie wyślę ją bardziej po sezonie, póki co uważam na wtyczkę i nie jest źle.

Pozrawiam i jeszcze raz Dzieki. :zdrowko:
Odpowiedz
#9
Cool 13XII
Odpowiedz
#10
torp napisał(a):Witam
Jedną z przyczyn wzbudzania się wykrywki jest mocowanie gniazda wtyczki od sondy. Niestety przy każdym, nawet lekkim trąceniu wykrywka popiskuje. Po sezonie chyba poślę ją do serwisu Rutusa.


Pozdrawiam
Torp

Witam Torp, nabyłem Proxime i mam identyczny problem. Zaizolowałem przy cewce i przed gniazdem do elektryki, gniazdo skręcone na maxa i dalej przy delikatnym dotknięciu piszczy. Poza tym nawet w lesie co kilka metrów fałszywe sygnały. Dawałeś swoją na serwis.? Czy coś pomogło?

Pozdro bojmir.
Odpowiedz
#11
Cze Bojmir

Właśnie w tym tygodniu odebrałem moją Proxi z serwisu, ale jeszcze nie miałem okazji wyjść w teren. Z prób garażowych wynika, że jest lepiej. Na pewno dobrze okręć kabel wokół cewki - trochę pomaga, i spróbuj podłożyć coś pod klapkę od baterii. Wydaje mi się, że częste składanie i rozkładanie wykrywki powoduje poluzowanie gniazda cewki - niestety.

Odezwę się jak sprawdzę Proxi w terenie.

Torp
Odpowiedz
#12
Witka Torp
Włożyłem gąbkę w gniazdo zasilania i jest lepiej...
Wydaje mi się, że po prostu na cz .39 sprzęt jest dość czuły co powoduje jego chwilowe wzbudzanie. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie dotykając kabel przy cewce i przy elektronice daje sygnały. Po woli przyzwyczajam się. Poza tym wykrywka bardzo porządna. W trudnym terenie zacząłem chodzić na mixsie, jest naprawdę zacny.
Odpowiedz
#13
Mam proxime ale nie chodze na takiej wysokiej czulosci 38 to max
Odpowiedz
#14
Cool 13XII
Odpowiedz
#15
Czy ktoś wie jak ustawić Proxime w trybie jednoczesnym by wyciąć małe elementy( odłamki, gwoździe)?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości