Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon 25 p.p. oraz umocnienia klina Pilicy-Luciązy
#1
Zgodnie z radami zacnego pana Jagody, niniejszym zakładam temat eksploracji oraz rewitalizacji odcinka umocnień na linii Barkowice - Przygłów - Sulejów. Teren obejmuje ok 20 ringstandów, 2 kohbunkry, kilka km. rowów strzeleckich, kilkadziesiąt ziemianek i stanowisk ckm, oraz majestatyczne rowy przeciw czołgowe.

Proponuje ustalenie jakiegoś terminu spotkania, roboczo można to nazwać wycieczką, celem opracowania założeń co do prac na tym terenie.

Jestem w te klocki trochę zielony ale liczę na wsparcie, miłą i owocną współprace ;-)
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#2
Mój stary post na temat poligonu:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.lodz-eksploracja.org/viewtopic.php?f=8&t=1168">viewtopic.php?f=8&t=1168</a><!-- l -->

W sumie szkoda, że popadł on w takie zapomnienie. Większość młodych mieszkańców naszych okolic nie ma pojęcie, co było w tym lesie przed wojną. Przydała by się może jakaś tablica informacyjna na wjeździe do lasu ?

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#4
Dobra panowie, trzeba się zgadać jak będziemy mieli czas, ja chwilowo jestem chory ,ale do przyszłego tygodnia myślę że ozdrowieje, proponuje się spotkać, wziąć mapę, przejść się po terenie i to wszystko pozaznaczać, inny znajomy rzucił pomysł na ścieżkę rowerową, było też parę innych ciekawych pomysłów, ale to wszystko do ustalenia "na żywo".

Póki co dla ułatwienia pracy skupmy się tylko na północnej stronie tj. właściwym terenie poligonu, bo na stronę południową jeszcze nie mam pomysłu jak pozbyć się tych !@$&#! śmieciarzy.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#5
Adiutant napisał(a):Póki co dla ułatwienia pracy skupmy się tylko na północnej stronie tj. właściwym terenie poligonu

Na czym ma polegać rewitalizacja tej strony ? 3 znajdujące się w lesie tobruki są czyste ( wybranie z nich liści zajmie po 20 minut ). Schron w Barkowicach znajduje się na środku pola. Kolejny, ten pod górką przy zalewie jest całkowicie zasypany. Czyszczenie okopów to akcja która chyba raczej nas przerośnie. Chociaż większość z nich jest czysta to jest kilka miejsc gdzie urządzone są śmietniki. Po poligonie nie został nawet jeden ślad ( no może dół po kuchni i zasypana studnia ). Jestem jak najbardziej za ogarnięciem schronów i naniesieniem ich na mapy ale nie wiem co można zrobić tam poza tym. Powinniście raczej dokończyć robotę, którą zaczęliście przy tym z dobudówką ( np. zabezpieczyć jakoś to wejście żeby się nie obsypywało ). Moi zdaniem skupić należało by się właśnie na tobrukach przy skarpie. Tam jest największy bajzel i to one wymagają rewitalizacji. Ja jestem do dyspozycji od sierpnia na razie jestem zajęty pisaniem pracy :-) . Jeśli skrystalizuje się jakiś konkretny pomysł postaram się pomóc.

P.S Wiecie może co się stało ze schronem, który znajdował się w Barkowicach za kapliczką ( na wprost starej szkoły) zaraz przy tej polnej drodze prowadzącej do starego młyna? Miejsce podobno obecnie jest ogrodzone, a na samym obiekcie zostało coś postawione.

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#7
Witam :-D Proponuje spotkać się zaraz jak kolega Adiutant się wykuruje . Myślę że najlepiej w niedziele(po sobocie dobrze jest pooddychać świeżym powietrzem :drunk: :vivalabamba: )
Odpowiedz
#8
Ja będę w domu pewnie za jakieś 2 tygodnie. Mogę się wstępnie zobowiązać, że w święta podjadę na pierwszy schron przy rowie ppanc ( za boiskiem Luciążanki ). Wygarnę śmieci z środka i oczyszczę jego najbliższą okolicę.

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#9
Najbliższy weekend w moim przypadku odpada ale ktoś z "Grupy Łódź" podjedzie. No chyba że na 19 kwietnia się umówimy ewentualnie w Święta 12-13 kwietnia.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#10
Witam- 19-go kwietnia pasuje całej GR-E.K :mbounce: . Dobrze by było żeby pojawił się też właściciel terenu i leśnik o którym wspominał kol. Adiutant. :wypas:
Odpowiedz
#11
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#12
No mam nadzieję, że Adiutantowi, Leśniczemu i właścicielowi gruntu ta data też będzie odpowiadać.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#13
Właścicielem gruntów na terenie byłego poligonu jest wspólnota wiejska. Radzę więc skontaktować się także z panem Pietrykowskim z Przygłowa, mieszka na ulicy Słonecznej ( on za nią odpowiada). Ten z dobudówką jak już pisałem to własność pana Palcza ( nie wierze, że przyjdzie na jakiekolwiek spotkanie) , ten który ja robię to już inna historia w każdym razie zgodę posiadam. Co do bunkrów na skarpie bardzo możliwe, że każdy należy do kogoś innego. Ten w środku lasu jest np. własnością mojego wuja. 19stego będę już za pewne z powrotem w łodzi więc dajcie znać na forum co ustaliliście.


Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#14
jeszcze tydzień mnie nie będzie, aż strach co się w międzyczasie tutaj będzie dziać.

Wstępnie ustalamy datę 19 kwietnia na datę spotkania "na obiekcie" ;-)

Jak w przyszłym tyg. wreszcie się wykuruje, to pójdę do tego faceta od wspólnoty wiejskiej, choć wg. moich informacji to ich las jest od strony Barkowic, ale mogę się mylić tudzież zostać wprowadzonym w błąd. Bunkry na skarpie te dwa otagowane i zaśmiecone najgorzej w powiecie to własność tej kobiety z ostatniego domu przy drodze na Barkowice, co obok tobruka z dobudówką krowy pasie, tak przynajmniej ona sama twierdzi ;-)

Ten przy samej szosie na Sulejów co w nim leży zwał butelek pet to własność państwa ( tj. gminy Sulejów)

Póki co tyle, jak znów uda mi się dorwać do kompa to będziemy ustalać dalej.

Ps mogę trochę bredzić bo wciąż mam podwyższoną temp. ;-)
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#15
Temat trochę przycichł, ale mam nadzieje że jest dalej aktualny?

Ps życzę zdrowych, radosnych świąt całej załodze :-D
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości