Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa aresztowania hieny, a ustawa o broni i amunicji
#1
Aż się w domu o to pokłóciłem, i aż się tutaj zapytam. nie posiadam wykrywacza, nie kopę, zbieractwo moje bierze się z zakupów na MWB, po lokalnych targach i "na wioskach". Z "broni" mam jedynie parę wystrzelonych łusek zaaranżowanych jako ozdoby na półce, po za tym bagnety i szable.

Jak była u mnie rewizja ( akcja na początku roku związana z allegro, wiele osób wtedy przetrzepali) To zwrócili na łuski uwagę, ale stwierdzili że dla 10 łusek nie zrobią popeliny. Dowiedziałem się tez, że moje bagnety i szable są nielegalne!

Faceta dybneli 4 km ode mnie, może i po mnie wrócą? O zgrozo, mam stare guziki i monety! Na pewno po trupie . . . . .
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#2
"Dowiedziałem się tez, że moje bagnety i szable są nielegalne!" a dokładniej? :-)
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#3
Wg. nowelizacji ustawy ze stycznia br. broń białą o długości powyżej 12cm jest nielegalna, podobnie jest z kolbami, od stycznia uznano je istotnymi częściami broni. Tak mi oni powiedzieli, a ile w tym prawdy?

Nie jestem specjalistą od prawa, ale jak świat światem, to chyba nigdy wcześniej tak nie było. Przecież to jest bzdet. Potem przy mnie i innych domownikach zadzwonili ( oficjalnie do prokuratora) powiedzieli co mam w domu ( tylko p o kiego ch... wymienili co zbieram i mam na pólkach "nie podpadającego pod ustawę"?) I ta magiczna fraza "mamy brać?" Na szczęście moje fanty nie przypadły "prokuratorowi" do gustu :zly:

Wiem że to trochę paranoicznie z opisu wygląda, ale tak było.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#4
To już w swojej kolekcji miał ;-) :-D . Według mojej wiedzy nie możesz nosić ukrytych ostrzy. Dawniej mogłeś wychodząc z domu mieć scyzoryk o długości ostrza nie przekraczającej 12 cm. W takim wypadku co z kosami nawet tymi nie oprawionymi na sztorc :-) ?
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#5
Ja piłuję to na pięcio-calowe gwoździe też trzeba robić pozwolenie? Dekarze mają przerąbane! O szpadlach siekierach i piłach w tym łańcuchowych nie wspomnę! Ależ wzrośnie wykrywalność organom ścigania! :lol:
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
No właśnie matka zwróciła im uwagę, że w kuchni mamy dużo takich nielegalnych ostrz, do ciasta lub do chleba na ten przykład, ale panowie nie wyjaśnili jej dlaczego bagnety są be a taki nóż do ciasta to już ich nie interesuje. a przecież najwięcej zabójstw w Polsce dokonuje się nożem kuchennym . . . :lol:
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#7
Przeanalizowałem tak na szybko ustawę i w art. 4 nie widziałem nigdzie wymienionych szabli. A oto treść wspomnianego art.4 ustawy
"Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;
2) broń pneumatyczną;
3) miotacze gazu obezwładniającego;
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
– ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
– kastetów i nunczaków,
– pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.
2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję do broni palnej.
3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej."
oraz artykuł 5
"
Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.
2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.
3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego."
Spieszę wyjaśnić że:
Baskila jest częścią broni palnej ładowanej przez złamanie broni. Służy do sztywnego połączenia osady z lufami, a jednocześnie mieści w swoim wnętrzu mechanizm spustowo-uderzeniowy (iglice, sprężyny, spusty i bezpiecznik).
Natomiast bardzo podoba mi się hasło "szkielet broni" bo tu pasuje wszystko łącznie z paskiem Smile
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Cytat:– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy
Czyli co?? Jeśli mam w domu kij bejsolowy to jestem "przestępcą"?? Tak się składa że grywam w taką egzotyczną grę i mam być za to karany?? :zdziwko: żenada... :cenzura:
Odpowiedz
#9
GĄSIOR napisał(a):
Cytat:– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy
Czyli co?? Jeśli mam w domu kij bejsolowy to jestem "przestępcą"?? Tak się składa że grywam w taką egzotyczną grę i mam być za to karany?? :zdziwko: żenada... :cenzura:

Gąsior czytaj ze zrozumieniem szczególnie te słowa: imitujących kij bejsbolowy.

Logiczne że jeśli masz w domu kij bejsbolowy plus rękawice itp i grasz w tą grę to raczej nie masz się czego obawiać.Podkreślam raczej ,ponieważ zawsze może zdarzyć się jakiś miły pan który uzna że twój firmowy kij to imitacja heh.Inna sprawa kiedy jedziesz ze zrobioną na tokarce ''repliką'' oryginału przestawić komuś kolana w drugą stronę bądź zmienić układ szczęki. :kwasny:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#10
no właśnie w tym problem że to "samorobek" :-D Ale jest nawet lepszy niż niejeden oryginał... Sory za niedopowiedzenie... :-)
Odpowiedz
#11
Widzę w takim razie że mój dziadek ma nielegalny arsenał w postaci kosy i dwóch sierpów a moja szanowna rodzicielka posiada na swoim wyposażeniu nóż do ciasta o długości ostrza 30 cm Smile ciekawe.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości