Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemiecka Stacja Radarowa Luftwaffe w Piotrkowie Trybunalski
#16
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#17
Panowie lokalizacji na forum chwilowo nie podam a to dlatego że nie chce"strzelić sobie w kolano" Confusedlap: . Powód jest taki że nie wszystkie obiekty zostały zlokalizowane i potwierdzone- byliśmy tam w niedziele raptem 30min.Odnalezliśmy dwa obiekty w 95% podobne do tych ze zdjęć . Na pierwszej fotce widać 4 podpory - u nas są 3. Na drugiej strop betonowy jest na poziomie gruntu :-) cegły pod nim . Informacja o bytności w tym miejscu "antenek" została potwierdzona z kilku zródeł . Fotki pochodzą z linku ogólnie dostępnego . Mam propozycje - jeżeli macie chęć to możecie pobawić się zdjęciami satelitarnymi i swoje propozycje lokalizacji wrzucać na forum. Myślę że w maju można będzie zorganizować w tym miejscu fajne spotkanie dla wszystkich chętnych :gathering: . Pozdro


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#18
Zgadza się, jak będziemy mieli wszystko zapięte na ostatni guzik to informacje o lokalizacji obiektów podamy na forum.
Odpowiedz
#19
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#20
Kol. Alkali czy istnieje możliwość że był tu również radar typu "Wassermann" ? Pytam ponieważ znalezliśmy podpory które odpowiadałyby rozstawowi odciągów do tego typu radaru :zdrowko:
Odpowiedz
#21
Kierunku nie podam-ale wskazówkę-niedaleko warsztatu remontowego dla czołgów WH :-P
Odpowiedz
#22
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#23
Są jeszcze takie dwa obiekty na terenie Łasku Serdecznie Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Są, są - to stacja Lahnburg.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#25
Witam Wszystkich Serdecznie!

Nie ukrywam, że to właśnie ja byłem inspiratorem tego wątku ;-)

Niektórych z Was miałem już okazję poznać w trakcie wymiany e-maili...
No, ale do rzeczy. Już kilkakrotnie przeprowadziłem rekonesans w okolicach Piotrkowa, ale do tej pory niczego sensownego nie udało mi się znaleźć.
Niektóre z obiektów wyglądały prawie jak podstawy pod niemieckie radary, ale właśnie to prawie robi różnicę. Mam nadzieję, że to nie o nich mowa, bo są to pozostałości po kolejce linowej z pobliskiej PIOMY.

Pozdrawiam
CoVoX


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#26
GUCIO napisał(a):Kol. Alkali czy istnieje możliwość że był tu również radar typu "Wassermann" ? Pytam ponieważ znalezliśmy podpory które odpowiadałyby rozstawowi odciągów do tego typu radaru :zdrowko:

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Radaru typu Wassermann nie było tu prawie na pewno, chociaż wiem, że obiekty z Lasu Bujnowskiego wyglądają bardzo obiecująco ;-)
Teoretycznie w Polsce było 5 takich radarów, z czego do tej pory udało się zlokalizować 3.
Poniżej fotki podstawy pod Wassermanna M IV. Dookoła podstawy w odległości około 40m znajdują się 3 betonowe bloki, do których zamocowane były stalowe liny utrzymujące całą konstrukcję.

Pozdrawiam
CoVoX


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#27
Jak widać po wpisie kol. CoVoX-a , jednak miałem racje z tym "kolanem" Confusedlap: :-D . Mieliśmy nadzieje że nie wszystkie te elementy należały do kolejki no ale trudno można się przyzwyczaić w tej pasji . Mamy jeszcze kilka tropów do sprawdzenia także wszyscy mamy równe szanse na swoje odkrycie "stacji radarowej " :yes: Palimy gume :horse: i jazda w teren :zdrowko:
Odpowiedz
#28
P.S.-Z SATELITY WIDAĆ PODPORY
Odpowiedz
#29
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#30
No cóż... nikt nie mówił, że będzie łatwo ;-)

Niestety nie można wykluczyć, że stacja radarowa Perlhuhn znajdowała się nawet w odległości 20km od Piotrkowa, co daje całkiem spory obszar poszukiwań.

Natomiast pocieszający jest fakt, że w każdej z odnalezionych do tej pory stacji radarowych zachowała się przynajmniej jedna podstawa pod radar FuMG-65 Würzburg-Riese.

Mam więc nadzieję, że wspólnymi siłami wreszcie odnajdziemy Perliczkę!

Pozdrawiam
CoVoX

P.S.
Wiadomo, że radary obsługiwała 20. schwere Flugmelde-Leit-Kompanie z III Batalionu 229. Luftnachrichten-Regimentu, który został sformowany 2 września 1944 w Łodzi.
Znane jest też nazwisko dowódcy - porucznik Visarius.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości