Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stronka!
#31
Dla niewtajemniczonych: prace nad Wiączyniem trwają. Niestety trzeba było przenieść całą inwentarkę pisaną do odpowiednich plików w komputerze. Wiączyń nie będzie tylko "papierowym" przedstawieniem stanu obecnego. W tej chwili prace trwają. Mam nadzieję, że wynik was mile zaskoczy. Potrzebne są jeszcze pewne dodatkowe pomiary, porównania itp. Całość projektu nie ogranicza się do spisania nagrobków i opublikowania tego w necie. Widzę, że Wiączyń stał się tematem zastępczym w dyskusjach nad stronką. Najbardziej domagają się tego ci, którzy nigdy nie zagościli na tym obiekcie obojętnie czy przy inwentaryzacji, czy pomiarach a nawet "zwykłym" sprzątaniu. Jest to trochę bardziej skomplikowane i czasochłonne niż stworzenie matrycy strony. Zwłaszcza, że my nie oczekujemy poklepywań po plecach i stwierdzeń "dobra robota".
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#32
No cóż, twarz sobie wytarłem Wiączyniem jako jednym z wielu i to przykładowym przyczynkiem do tego co można by było opublikować na stronie internetowej, ponieważ świadom nakładu pracy poświęconej temu tematowi, oraz nieświadom mistycznego dna sprawy, wyłącznie w własnej ignorancji się tym tematem obtarłem, za co oczywiście co wrażliwszych przepraszam.

serdecznie pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#33
Można by było na stronie umieścić informacji o konserwacji monet, militarii. Bo ciągle jak chcę coś naprawić, wyczyścić to jestem przekierowywany do innych stron na których to już jest. A my nie możemy zrobić czegoś takiego?
Myślę że każdy chciałby w końcu mieć wszystko w jednym miejscu. Prawda ?
Ja nie chce źle mówić/ pisać ( jak kto woli ) ale nasze forum (a strona tym bardziej) nie jest tak rozwinięte, tak zgrane jak np PFE. czy Odkrywca a to przecież nie zależy tylko od twórców strony/forum ale też od nas. Wiem na PFE jest o wiele więcej osób i tereny do eksploracji jest więcej. Ale nasza pasja nie jedno ma imię. Na innych forach w ciągu dnia wychodzą min 50 nowych postów na wszelkie tematy przy czym u nas 5 na tydzień...

Przy takiej aktywności odchodzi wszelka chęć do pisania postów bo skoro nikt to po co ja ? Albo lepiej wrzucić coś na inne forum bo szybciej zidentyfikują,pomogą.
Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią.
Odpowiedz
#34
jazzman napisał(a):Można by było na stronie umieścić informacji o konserwacji monet, militarii. Bo ciągle jak chcę coś naprawić, wyczyścić to jestem przekierowywany do innych stron na których to już jest. A my nie możemy zrobić czegoś takiego?
Myślę że każdy chciałby w końcu mieć wszystko w jednym miejscu. Prawda ?
Myślę, że powielanie tego nie ma większego sensu.
Natomiast miało by sens usystematyzowanie tych materiałów i umieszczenie we właściwym dziale.
Co robimy z tym - i link.
Co robimy z tamtym - kolejny link.
Ale to tak tylko imo.
Odpowiedz
#35
Sorry, że się trochę uniosłem. :oops: Wiadomo, że chcielibyście zobaczyć także na stronie efekt naszej pracy w Wiączyniu. Zachowuję się trochę jak pies ogrodnika, ale nie chcemy umieszczać czegoś co jeszcze nie jest ukończone. Zwłaszcza, że było już kilka "próśb" o udostępnienie zwłaszcza danych pomiarowych w celu... umieszczenia na innych stronach, w pracy dyplomowej, do wykorzystania przez organizację co do której mamy uwagi...W tym ostatnim przypadku nasz kolega wręcz stwierdził, że musimy udostępnić te dane. Nie zapominajmy, że pomiary robiła firma Leica a z nią też wiążą nas pewne uzgodnienia. Jeszcze raz sorry.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#36
Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. Z jednej strony autor strony nie wykazuje chęci jej redagowania, ale z drugiej strony nie wymagajmy od niego żeby był autorem wszystkich tekstów na portalu. Wszyscy piszecie co można na stronie zamieścić (pomysły) i bardzo fajnie ale brzmi to jak stare "hasło weźmiemy się i zrobicie". Nie będzie tekstów nadesłanych do admina, to nie będzie niczego nowego na stronie. Sprawa jest prosta. Stowarzyszenie prowadziło kilka akcji, można z nich napisać krótki tekst przesłać Gunshipowi? Można! Ale albo ktoś nie ma czasu albo komuś się nie chce pisać albo każdy ogląda się na kolegę. Mówiąc krótko ze stroną jest jak z forum chcemy czytać, trzeba pisać.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#37
Wybacz Jagoda, ale to nie tak do końca.
Strona była planowana jako oficjalne miejsce prezentacji Stowarzyszenia. I wszystko co jest potrzebne by strona spełniała bez wstydu minimalną funkcję informacyjną jest już napisane i jest od dawna dostępne. Mam na myśli Statut, deklaracje członkowską, skład Zarządu, terminy zebrań sprawozdawczo wyborczych czy zasady przyjmowania nowych członków. Wszystko to już dawno napisane jest, a na stronie tego nie ma - więc po kiego podsyłać nowe rzeczy????

Skoro wszystko to, o czym tak długo piszecie ma się znaleźć na stronie - to musi być napisane na jakich zasadach jest publikowane. Są już stosowne orzeczenia odnośnie tego, że podobne oficjalne strony internetowe działają w oparciu o przepisy Prawa Prasowego. Skoro tak - to powinna być wskazana osoba (osoby) odpowiedzialne za stronę publikacyjną przedsięwzięcia - czyli po prostu podany skład redakcji strony. Tekścik typu "zespół spawaczy i klepaczy" mnie osobiście śmieszy mało, a poważnej organizacji przynosi raczej wstyd niż poważanie. Proponuje przeczytać stopkę redakcyjna byle gazety, albo poważnego portalu. Jest tam całkiem sporo informacji - od tzw "polityki prywatności" poprzez ochronę własnego znaku graficznego, informację o zasadach publikacji tekstów (z nieśmiertelnym zastrzeżeniem prawa redakcji do dokonywania skrótów), zasadach publikacji zdjęć czy w końcu poszanowaniu praw autorskich innych osób, a zastrzeżeniu praw autorskich własnych.

Przy obecnym stanie strony ja osobiście nie widzę możliwości publikowania na niej swoich zdjęć i swoich tekstów.
Opublikowanie na niej np wyników naszych prac w Wiączyniu - to już byłaby szkoda ogromna. Ot - ktoś wrzucił do sieci gotową, dobrą magisterkę - tylko ukraść i bronić...
Odpowiedz
#38
Moment. Ja wcale nie mówię, że ustawa Prawo Prasowe (w sensie zawartych w niej zapisów) reguluje działanie serwisów internetowych. Ja napisałem tylko, że są już orzeczenia (SN) o tym że przepisy owej ustawy mają zastosowanie do działalności takowych serwisów. Oczywiście nasz kraj nie opiera się na prawie precedensowym więc orzeczenia takowe dotyczą zawsze konkretnych sytuacji. I - z tego co się dowiedziałem - dotyczą zwłaszcza serwisów "oficjalnych" czyli w różny sposób instytucjonalnych.

Zaś ustawa o prawie autorskim ma jak raz zastosowanie do każdej formy publikacji - w tym i internetowej...

Aby zobaczyć jakieś minimum potrzebnych zasad wystarczy przeczytać np informacje u dołu strony <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.poszukiwania.pl">www.poszukiwania.pl</a><!-- w -->
Nawet i tam jest mowa o redakcji serwisu... Oczywiście nie jest to sytuacja tożsama ze stroną Stowarzyszenia, ale rzecz jest jednak jak najbardziej z naszej branży.
Kwestia zasad jest moim zdaniem bardzo ważna - w końcu na każdym niemal Forum znaleźć można zastrzeżenie, że organizatorzy Forum nie utożsamiają się z opiniami prezentowanymi przez poszczególnych użytkowników, którzy sami odpowiadają za to co napiszą i co opublikują.

W przypadku strony mającej być organem jakiegokolwiek stowarzyszenia - rzecz może być zgoła odmienna. Skoro jest redakcja - to redaktorzy decydują czy dana rzecz może być opublikowana, bo tak czy inaczej organizacja musi się z tym co jest na stronie w jakiś sposób utożsamiać. Przy równoczesnej deklaracji ze strony autora, że jego publikacja nie narusza praw autorskich innych osób.

Tak czy inaczej - dokładnie jak napisał OldWit - trzeba zastanowić się nad formą. Stworzyć klarowne zasady itd itp.
Póki co - jest masa dostępnego materiału czekająca "od zawsze" na publikację...
Odpowiedz
#39
Czołgiem!
Wróciłem po dłuższej nieobecności do krainy żywych.
W chwili obecnej nie mogę się zbytnio rozpisywać ale przeglądając ten wątek już wiem czemu tak mnie piekły uszy przez ostatnie dwa miesiące.
Owszem przyznaję bez bicia że winę za obecny stan wszystkiego ponoszę ja. Tutaj nie ma co tego ukrywać - z różnych powodów z których nie muszę się wam tłumaczyć zaniedbałem to.
Teraz mam możliwość żeby to nadgonić ale potrzebuję rąk do współpracy.
Jeżeli mam zamieszczać coś na szybko a ktoś z was dysponuje zdjęciami lub tekstem - uzupełnię to na bieżąco.
Sprawy zaległe będę podganiał w wolnej chwili.

Do kontaktu skrzynki:

stowarzyszenie@lodz-eksploracja.org
lub
gunboat@tlen.pl

Pozdrawiam

Gun
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#40
Poza tym dobiega końcowi okres dzierżawy miejsca na serwerze i w ciągu dwóch tygodni musimy zastanowić się co robimy z tym fantem. Zostajemy w miejscu czy przenosimy się gdzie indziej.
O tym podyskutuję wraz z Jagodą i Andym.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#41
Od dłuższego czasu poruszam temat serwera i jak zawsze wszystko na ostatnią chwilę. Jagoda urlopuje a ja z powodów z których nie muszę się tłumaczyć jeszcze nie. Niestety też nie mam czasu, więc prawdopodobnie wszystko zostanie tak jak jest. General error rządzi!
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#42
Jak widać od przedwczoraj troszkę się ruszyło na stronie. Dodano nowe materiały - Fajnie! Lepiej późno niż wcale ;-) . Jest też powitanie i link związany z tematem serwisu. Widać, że powoli coś rusza do przodu.

uwagi:

Ten sam materiał czyli treść statutu znajduje się w dziale Stowarzyszenie i Statut - być może warto połączyć te dwa poddziały lub zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Do tego wyświetla się jakiś błąd (fragment kodu dotyczący styli)

Pozdrawiam
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#43
Hej.
Zgadza się, powoli zacząłem dłubać i mam nadzieję że sprawa nabierze rozpędu. Pracuję nad bazą - kalendarium wydarzeń historycznych i tutaj muszę uśmiechnąć się do Ciebie Witku żebyś pomógł mi opracować pewien szkielet tego kalendarium. Szczegóły na priw.
Jeżeli macie jakieś materiały - przysyłajcie. Będę uaktualniał na bieżąco!!

Pozdrawiam

Gun
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#44
Czytanie statutu jest dość męczące ze względu na kolorystykę tła i czcionki... :->
Odpowiedz
#45
I dobrze poco ktoś obcy ma się zagłębiać w nasz statut....A my powinniśmy go znać na pamięć :baby:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości