Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPN Łódź i Noc Muzeów
#1
Zapraszam do firmy, ja będę od 18.00 do 21.30, a impreza trwa do 1 w nocy jak cała Noc Muzeów.

Program:

1. Pokaz filmów pochodzących z zasobu archiwalnego oddziału (prezentacja cykliczna):

- XXX-lecie MO i SB,
- Zabezpieczenie meczu piłkarskiego przez ZOMO i MO
- Musztra ZOMO
- Migawki z ulic Łodzi

Uzupełnieniem pokazu będzie projekcja slajdów pokazujących pracę archiwistów.
2. Wystawa „Historia i teczki. Z archiwum IPN w Łodzi” – eksponująca dokumenty powstałe w wyniku działalności Tajnej Policji Państwowej (Gestapo), służb specjalnych PRL, jednostek Milicji Obywatelskiej, sądów i prokuratur, a także materiały pochodzące z kolekcji i darów osób prywatnych.
3. Wystawa „Jarocin w obiektywie bezpieki”.
4. Zwiedzanie magazynu archiwalnego IPN Oddziału w Łodzi.
5. Prezentacja czynności towarzyszących konserwacji dokumentacji archiwalnej znajdującej się w zasobie OBUiAD IPN w Łodzi.
6. Sprzedaż publikacji IPN.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Bartek zdaj relacje jak było .
Mnie sie nie udało dotrzeć w czasie trwanie imprezy, zaliczyłem z dzieciakami tylko 5 muzeów :-(
Gdzieniegdzie straszne kolejki były (zwłaszcza na Księżym Młynie :kwasny:
i jeszcze po godzinie stania brakło wejściówek do wnętrza pałacu)
Odpowiedz
#3
U nas w IPN było ponad 300 osób. To pozornie mało, ale drzwi się nie zamykały, grupa wchodziła za grupą non stop, więcej nie dalibyśmy rady przyjąć. Bardzo fajnie wyglądała wystawa plenerowa o Jarocinie i filmy wyświetlane na zewnątrz. Ludzie byli bardzo zadowoleni, najbardziej podjarani wejściem do magazynu. Dla nas tylko regały i teczki, pudła, wiązki, a dla nich wielka atrakcjaSmile Ja byłem jeszcze w dawnych koszarach 28 pp SK i w Białej Fabryce. W tym ostatnim miejscu sporo się działo, a do tego zmieniło się ono nie do poznania i jest rewelacyjne, zwłaszcza dla miłośników architektury fabrycznej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości