Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Tragiczny wypadek podczas pokazu lotniczego w USA"- P51
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fakty.interia.pl/swiat/news/tragiczny-wypadek-podczas-pokazu-lotniczego-w-usa,1696271">http://fakty.interia.pl/swiat/news/trag ... sa,1696271</a><!-- m -->

"Podczas pokazu lotniczego w Reno w stanie Nevada zabytkowy samolot spadł na pełną ludzi trybunę. Zginęły co najmniej trzy osoby - dwóch widzów i pilot. Jest wielu rannych - poinformowały w piątek amerykańskie media.

Do wypadku doszło podczas dorocznego pokazu "Reno Air Races", gdy jednosilnikowa maszyna typu P 51 Mustang z czasów drugiej wojny światowej spadła - jak wynika z relacji świadków dla stacji CNN - na dostawione do trybuny rzędy siedzeń dla organizatorów imprezy.

Według lokalnych mediów, zginęły trzy osoby. Mike Houghton, dyrektor "Reno Air Races", poinformował, że jedną z ofiar śmiertelnych jest pilot maszyny, 74-letni Jimmy Leeward z Florydy, pasjonat samolotów z drugiej wojny światowej i podniebnych wyścigów. Houghton podkreśla, że mimo podeszłego wieku był on świetnym pilotem.

Trwa już ustalanie przyczyny wypadku. Eksperci sugerują, że mogła nią być awaria samolotu."

Źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.interia.pl">http://www.interia.pl</a><!-- m -->

I link do obrazu video

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=m1lRy1Jx0Js&feature=related">http://www.youtube.com/watch?v=m1lRy1Jx ... re=related</a><!-- m -->
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#2
Czytując sporadycznie o takich zdarzeniach, zastanawiam się teraz czy warto iść jutro na piknik na Lublinku o.O
Odpowiedz
#3
Taaaa , awaria samolotu - a młodzieniaszek dobrze po siedemdziesiątce , kręcący beczki i piruety to na pewno nie zawinił !!!
Odpowiedz
#4
W sumie nie wnikam już w przyczyny, ale raczej w skutki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości