Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dworek w Sławoszewie Starym
#1
Wrzucam moje zdjęcia z wypadu do Sławoszewa Starego.

Co mogę powiedzieć o dworku ? Cóż dworek jest w miarę dobrym stanie jak na opuszczony budynek. Po rozmowie z lokalsami dowiedziałem się że dworek został kupiony przez kogoś i ta osoba rozpoczęła remont. Jak zauważycie na zdjęciach ( przepraszam za tak małą ilość ale bateria mi padła ) sufit cały został wymieniony i ( jak nie zauważycie na zdjęciach ) jedna z kolumn została odrestaurowana. Hmmm niestety osoba ta nie była widziana na terenie dworku od paru dobrych lat. Zachowały się też resztki bramy wejściowej.

Polecam zobaczyć bo zdjęcia nie oddają tego klimatu jaki panuję na terenie folwarków, dworków.


Załączone pliki Miniatury
                               
Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią.
Odpowiedz
#2
Dworek zacny szkoda że ulega "biodegradacji"...


P.S To jest forum eksploracyjne i dział -Architektura.Więc nie wstawiaj pierdół w stylu krowa/przystanek bo to nie "Ecie-Pecie".Foty wycięte.


Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#3
Z tego co wiem, dwór jest do sprzedania (od jakiegoś czasu widnieje na stronie jednego z biur nieruchomości zajmującego się obiektami zabytkowymi).
* <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.dworypalace.travel.pl">www.dworypalace.travel.pl</a><!-- w --> * <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.dworypalace.fora.pl">www.dworypalace.fora.pl</a><!-- w --> *
Odpowiedz
#4
Biodegradacji to ulega dworek w Kozubach.Stan okropny :dontgetit: . W najbliższą sobotę porobię zdjęcia ;-)
Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią.
Odpowiedz
#5
Dwór w Kozubach jest przeznaczony do rozbiórki, ostatnia szansa, żeby go zobaczyć.
* <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.dworypalace.travel.pl">www.dworypalace.travel.pl</a><!-- w --> * <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.dworypalace.fora.pl">www.dworypalace.fora.pl</a><!-- w --> *
Odpowiedz
#6
:wypas:
Odpowiedz
#7
sorki pomyłka
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#8
Droga Pani jesteśmy ludźmi kulturalnymi. Mamy swoje pasje i nie jesteśmy wandalami. Zawszę pytam się właściciela, opiekuna bądź sąsiada dworku czy jest on zamieszkany/kupiony. W przypadku gdy budynek jest opuszczony i nie ma na nim żadnych tablic informacyjnych po prostu do niego wchodzę i robię zdjęcia. To wszystko. Myślę że nikomu przykrości nie robię a zwyczajnie pokazuję ludziom miejsca zapomniane o których zapewne większość ludności zamieszkującej Polskę nie ma zielonego pojęcia.
Pozdrawiam Jazzman
Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią.
Odpowiedz
#9
Jednak oprócz wstawiania fotek zdegradowanych obiektów zabytkowych, warto póść trochę dalej i przesłać takie foty do WUOZ-u lub do TOnZ-u w Łodzi :
Cytat:Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi
90-425 Łódź, ul. Piotrkowska 99
tel. 042 632-52-33, 042 638 07 21
fax. 042 638 07 36
e-mail: <!-- e --><a href="mailto:WOSOZ_lodz@poczta.fm">WOSOZ_lodz@poczta.fm</a><!-- e -->

Godziny pracy Urzędu, jak również Delegatur
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek – godz. 8:00-16:00
Wtorek – godz. 9:00-17:00

Przyjmowanie skarg i wniosków przez WKZ i Kierowników delegatur
Wtorek – godz. 9:00-17:00

Wydawanie zaświadczeń i pozwoleń na wywóz zabytków za granicę w siedzibie Urzędu w Łodzi

mgr Katarzyna Spanialska
tel. 042 638 07 33
Poniedziałek, wtorek, czwartek - godz. 9:00-15:30


Cytat:Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Oddział w Łodzi

90-301 Łódź, ul. Wigury 12a

<!-- e --><a href="mailto:klodz@tonz.org.pl">klodz@tonz.org.pl</a><!-- e -->

Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Cały myk polega na tym że jak masz taki dworek w posiadaniu to dostajesz dotacje , trzeba było coś pokazać że coś tam się robi a reszta kasy dla siebie :dontgetit:
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#11
:mrgreen:
Odpowiedz
#12
:lol:
Odpowiedz
#13
Panno Doroto proszę się uspokoić. TO kulturalne forum i nie lubimy tu chamstwa ani obrażania...
Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią.
Odpowiedz
#14
:baby:
Odpowiedz
#15
A więc Droga Pani Doktor. Zamierza Pani wyremontować i odnowić ten budynek - dworek posiadający przepiękną historię ?

Jeżeli tak to proponuję aby zaczeła Pani już teraz. Niech Pani weźmie taczkę i wypełni całą cegłami ( troszeczkę się Pani uspokoi ) - radzę nie mieszać w to budowlańcow ( bezsensownie stracić pieniądze nie ma sensu ) Gdy już Pani postawi pierwszą ścianę zrujnowanej bramy to radzę zrobić duży rozbieg i uderzyć w nią głową - nastapi faza czilałtowa. Wtedy proszę dopiero pisać na tym forum. Zabieg radzę powtarzać codziennie rano pomiędzy 4.45 a 4.50 kiedy to jeszcze wszyscy śpią. Przez resztę dnia ( codziennie ) będzie Pani dla wszystkich miła i sympatyczna. Być może na skutek uderzeń w płat czołowy Pani zdeformowany mozg w końcu na stałe zaakceptuje zmiany. Warto też zauważyć że gdy codziennie będzie się Pani dostosowywać do mojej rady to w jakieś poł roku odbuduję Pani cały dwor czego serdecznie mu życzę.
Pozdrawiam.

PS : Już nic nie napiszę w tym wątku. Proszę się nie męczyć i nie wysyłać odpowiedzi na moje średnio zabawne żarty ktore w pelni oddaja to co mam aktualnie do powiedzenia bez uzywania wulgaryzmow i zachowujac wiekszosc zasad kultury.

Za brak w wątku naszych ojczystych znakow interpunkcyjnych - szczegolnie u kreskowanego serdecznie przepraszam. Klawiatura ktora posiadam ostatnio czesto ulega awarii i nie moge wystukiwac wyrazow w jezyku polskim.
Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości