Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwór w Sędzicach
#1
Dwór w Sędzicach widok obecny
[Obrazek: 3ccf18d4306330e8m.jpg]

... wejście... już tu nigdy, nikt nie wejdzie...
[Obrazek: c20fbd97b22f5e22m.jpg]

... nikt nie wyjrzy ...
[Obrazek: 4561ddffec1f1e7bm.jpg]

... tu była łazienka...
[Obrazek: 741f4923e681fdb6m.jpg]

... widok z daleka...
[Obrazek: 9b4aac94ba07542bm.jpg]

... a tyle zostało z wielohektarowego parku...
[Obrazek: 24b9f9f195eabd72m.jpg]

Dane na temat tegoż dworu, o bardzo ciekawej historii w nastepnym poście.

Pozdrawiam Vaderian.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://209.85.129.132/search?q=cache:6nzAoHta8sAJ:cyfrowa.pbp.sieradz.pl/Content/145+kacprzak+s%C4%99dzice&cd=5&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&lr=lang_pl">http://209.85.129.132/search?q=cache:6n ... lr=lang_pl</a><!-- m -->

Pod tym adresem mozna przeczytać tekst Pana Leszka Kacprzaka - Dwór w Sedzicach - od czasów świetności do zmierzchu.

PS. Prezentowane zdjęcia są wykonane przeze mnie i nie zgadzam się na inne wykorzystanie ich niz prezentacja na tym forum.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#3
Hmm... widzę, że nie wzbudziło to niczyjego zainteresowania :kwasny: to może powiem, że w połowie wjazdu do "dworu" jest zakopana amunicja artyleryjska której niemiaszki nie zdązyły zabrać ze sobą jak ich Iwan pogonił. Tłumaczyłem włascicielowi żeby nie szukał ich za pomocą koparki ale wyraźnie chce mieć wystrzałowego sylwestra.
Nic go jednak nie przekonuje. Więc gdybyście tam kiedys zawitali to uważajcie :lol: jak zobaczy, ze macie piszczałkę, zaraz was zagoni do szukania "bombeczek" :hurra:
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
Szkoda tego typu obiektów. Żal patrzeć na piękne niegdyś, a obecnie w ruinie, "pamiątki" przeszłości. :-?
Aut Caesar, aut nihil!

[Obrazek: 45fa80d2a21.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości