Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za obiekt?
#1
[Obrazek: 66e0b54041959784m.jpg]
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Jeżeli ów obiekt znajduje się w bliskim sąsiedztwie byłego PGR lub innego duże gospodarstwa rolnego to jest to zagroda do robienia kiszonki.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Na silos do kiszonki to to raczej nie wygląda. Jak dla mnie dużo za wysokie.

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#4
Silos do kiszonki odpada - za krótki .Ale jeśli to ma z drugiej strony wejście może to być dawne pomieszczenie gospodarcze ( zamiast lodówki ).
Odpowiedz
#5
A ma on w ogóle jakieś wejścia?
Odpowiedz
#6
Nie mam bladego pojęcia, czy ten obiekt ma jakies wejście, przejście, wlot czy cos podobnego. mam niestety tylko to jedno zdjęcie zrobione z dość daleka, jak będe w okolicach to może uda mi sie cyknąć kilka nowych, z blizszej odległości. Mnie to wygląda na mostek... w którym zamurowano przepływ... Ale to tylko przypuszczenie.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#7
[Obrazek: d6ed12b9e25469cem.jpg]

[Obrazek: ffb74a4af94402efm.jpg]

2 nowe zdjęcia. No i co? :-D No własnie, co to jest? Jakies nowe sugestie?
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#8
Może to miała być piramida... tylko się popsuła? :-o :lol:
Odpowiedz
#9
Ramzes nic na ten temat nie słyszał :-D
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#10
A bo to on jeden je budował? :->
Tongue
Dobra.
Wygląda to na wszystko, ale ani nie na bunkier, ani piwniczkę na ziemniaki.
Mostem (vide rzymskie kładki były podobne z boku - z kształtu nie z budulca) też nie będzie - brak dziury u dołu i kanału jeszcze niżej.
Podejrzewam, że prędzej wymyślimy czym to NIE może być, niż, że jest.
Autochtoni nie mieli nic o tym do powiedzenia?
Odpowiedz
#11
Cytat:Autochtoni nie mieli nic o tym do powiedzenia?

Ano mieli mieli :lol: Przeprowadziłem badania terenowe i uzyskałem informacje. Ale to miała być zagadka :wypas: !! Tymbardziej, ze wyjasnienie autochtonów mnie zupełnie zaskoczyło ;-) Tak bardzo, że sam nie wiem czy to prawda.
Nie wiem co mógłbym podpowiedzieć...
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#12
Wydaje mi się, że nic mądrego nie wymyślimy. Nie trzymaj nas w napięciu i dawaj to wyjaśnienie do archiwum x :-)
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#13
Ok. Zdradzę więc co usłyszałem od autochtonów. W tym miejscu muszę jednak przyznać, że absolutnie nie jest to moja dziedzina i nie potrafie tego zweryfikować.
Otóż (podobno) jest to rampa służąca do rozładunku koni. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale mowa była o koniach hmm... sportowych. Miejsce jak najbardziej wiąże się ze sportami konnymi. Ja w tym wypadku nie mam zdania, bo tak jak napisałem, konie to nie moja bajka.

Jezeli ktoś stwierdzi jednak, że to bunkier Hitlera :-D ... to kopiemy :wypas:
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#14
Szczerze mówiąc przemawia do mnie to tłumaczenie. Samochód podjeżdża od strony gdzie nie ma pochyłości i koniki bez stresu mogą zejść na glebę. Łatwiej też je załadować. Ciekawe...
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#15
Ja też szedłem tym tokiem mysleniaSmile Tyle, że (byc może nie widać tego tak dokładnie na tych fotkach) cała ta rampa składa sie z dwóch podjazdów, z czego tylko jeden, mniejszy pozwalałby na podjazd do niego tyłem samochodu. Natomiast drugi (wiekszy) ma strome zjazdy z obu stron. I niczym sie tam nie da podjechać (chcąc wyładowac konia). Dlatego nie do końca roZumiem przeznaczenie tej konstrukcji.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości