Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za obiekt?
#16
W jakim to rejonie, jeśli można zapytać? :-)
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#17
Bogusławice czy Walewice ?Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#18
Tubądzin.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#19
ja to widzę tak -przyczepa do transportu koni podjeżdża od strony ściany bardziej pionowej otwiera się trap na nasyp i koń bez stresu schodzi po łagodnym pagórku. Konstrukcja betonowa według mojego rozumienia to tylko mur oporowy utrzymujący ziemię na miejscu. Dlaczego skośny, bo łatwiej podejść do konia i utrzymać go za uzdę czy coś takiego za co go się prowadza .Wysokie ściany nie ograniczaja pola widzenia konia który czasami jest bardzo płochliwy i żle może znosić poruszanie się w "tunelu" jaki tworzą ściany.
nadmieniam że to jest tylko moja interpretacja nie znam się na koniach i nigdy na nich nie jeździłem
Odpowiedz
#20
Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie tak to interpretowaliśmy. :-) Zastanawiamy się tylko nad drugim obiektem, który z obu stron ma skośne podejście. Może dla przyczep niewymiarowych, niższych?
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#21
rzeczywiście coś mi umknęło, interpretując ten skos trzeba wziąć pod uwagę że koń z przyczepy jest wyprowadzany raczej tyłem bo w niej się nie obróci :-) ale jeśli rzeczywiście przyczepa jest innych wymiarów to tak może być. Pytanie jest jeszcze czy tego nadal używają bo jeśli nie to nasyp ziemi mógł ulec zdeformowaniu i nikt nie doprowadził go do prawidłowego stanu .
Odpowiedz
#22
Jeśli to jest Tubądzin, ten obiekt służył do zawodów które tu się odbywały jeszcze przed Gajewnikami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości