Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosyjska plomba do ID
#1
Witam! :-)
Bardzo bym prosił o pomoc w znalezieniu jakichkolwiek informacji na temat tej plomby i instytucji, która ją wybiła.
Niestety poszukiwania w domowych książkach i Internecie nic nie dały...
Materiał podobny do wapnia, można go spokojnie zdrapać, bądź zmyć; rdzeń prawdopodobnie ołowiany.

Napis "awersu": КОНТОРА ?Ь ?OДЗИ (Kancelaria w Łodzi)
Napis "rewersu": РОССІЙ СКАГО ОБЩЕСТВА (Rosyjskiego Towarzystwa/Spółki)

Załączam również zdjęcia po drobnej obróbce, aby napis był lepiej widoczny.

Dzięki za pomoc :-)
Pozdrawiam
DagonX


Załączone pliki Miniatury
               
Aut Caesar, aut nihil!

[Obrazek: 45fa80d2a21.gif]
Odpowiedz
#2
Plomba na pewno ołowiana ale ołów utleniony ( z tond ten nalot )Napis na rewersie może też oznaczać jakieś stowarzyszenie.Z identyfikacją dosłowną będzie raczej trudno.Napisy zbyt ogólne , brak nazw własnych itp.
Odpowiedz
#3
toperz0 napisał(a):( z tond ten nalot )
:zdziwko:
Odpowiedz
#4
toperz0 napisał(a):Plomba na pewno ołowiana ale ołów utleniony ( z tond ten nalot )Napis na rewersie może też oznaczać jakieś stowarzyszenie.Z identyfikacją dosłowną będzie raczej trudno.Napisy zbyt ogólne , brak nazw własnych itp.

Ehhh... Tego najbardziej się obawiałem, że taka ogólna nazwa nie pozwoli na dokładne wskazanie instytucji jaka mogła stosować takie plomby. Mimo to dzięki za zainteresowanie.
A datowanie? Można spokojnie założyć, że plomba pochodzi z czasów przed I Wojną Światową?
Pozdrawiam
DagonX
Aut Caesar, aut nihil!

[Obrazek: 45fa80d2a21.gif]
Odpowiedz
#5
DagonX napisał(a):A datowanie? Można spokojnie założyć, że plomba pochodzi z czasów przed I Wojną Światową?
Spokojnie. Carska sztuka. Chyba, że mieliśmy tu jakąś rosyjską firmę po I WŚ.
Odpowiedz
#6
He, He , dlaczego napisałem " z tond " naprawdę nie wiem ! Swoją drogą czytając tego byka teraz i próbując analizować jego znaczenie , po każdym przeczytaniu wydaje mi się jeszcze głupszy. Z tond - co to znaczy !! :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości