Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ołowiana(?) kulka do ID
#1
Witam!
Dzisiaj takie coś dziwnego znalazłem i proszę o pomoc w identyfikacji Smile
Moje znalezisko to dziwna kulka. Najprawdopodobniej wykonana z ołowiu, ale to tylko domysł gdyż nie bardzo mam jak to sprawdzić. Średnica ok 11mm, ciężka. W jednym miejscu dziurka, nie przechodzi na wylot.
Podejrzewam, że może to być najzwyklejszy ciężarek wędkarski (ale wtedy dziurka byłaby na wylot), ale zawsze warto spytać Smile
Pozdrawiam :cwaniak:
DagonX


Załączone pliki Miniatury
               
Aut Caesar, aut nihil!

[Obrazek: 45fa80d2a21.gif]
Odpowiedz
#2
Wygląda na kulkę od szrapanela.

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
Cytat:Wygląda na kulkę od szrapanela.

Kulka od szrapnela z dziurą w w środku?? :-> bardziej ciężarek wędkarski albo koralik...
Odpowiedz
#4
GĄSIOR napisał(a):Kulka od szrapnela z dziurą w w środku?? :-> bardziej ciężarek wędkarski albo koralik...

Ten otwór jest najbardziej podejrzany, ale gdyby to był ciężarek, bądź koralik to byłby na wylot raczej lub miałby nacięcie na którymś boku - przynajmniej ja mam i spotkałem się z takimi ciężarkami (bo koralik to na pewno miałby na wylot).
Aut Caesar, aut nihil!

[Obrazek: 45fa80d2a21.gif]
Odpowiedz
#5
sory :oops: przeczytałem że ma dziurę na wylot :-D
Odpowiedz
#6
Ja też jestem ciekaw co to za ustrojstwo Wink

to moje tylko , że trochę większe Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?p=281266&highlight=#281266">http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... ht=#281266</a><!-- m -->

Pozdrawiam
Martin
Odpowiedz
#7
Pogrzebałem trochę po Internecie, pochodziłem po muzeach, poczytałem trochę w różnych publikacjach. Na podstawie tak zdobytej wiedzy dochodzę do wniosku, że najprawdopodobniej jest to kulka od muszkietu. Co więcej na miejscu gdzie ją znalazłem, nie odkryłem większej ilości takowych kuleczek - tylko jeszcze jedna się trafiła ok 250m od pierwszej (a podejrzewam, że gdyby to był szrapnel to więcej by się tego po okolicy walało). Poza tym nikt z okolicznych mieszkańców nic nie słyszał żeby jakaś potyczka w okolicy odnalezienia kulki się odbyła (nie słyszeli nawet o tym aby jakiekolwiek oddziały, albo chociaż pojedynczy żołnierze tamtędy szli).
Pozdrawiam
DagonX :cwaniak:
Aut Caesar, aut nihil!

[Obrazek: 45fa80d2a21.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości