Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stadion przy ulicy Wodnej i nie tylko - prośba
#1
Witam ! Myślę że wybrałem dobre miejsce na takie pytanie. Otóż już od ponad 10 lat zajmuje się historią sportu w Łodzi i regionie. Oczywiscie najbardziej interesuje mnie ten sport do 39 a właściwie do 45 roku. Nie będę się rozpisywał więc już przechodze do rzeczy. Właściwie przez cały ten czxas mam na uwadze aby zobaczyć jak wygladał stadion przy ul.Wodnej róg Nawrot. Powstał jeszcze przed 1wś i trwał z tego co wiem raczej w nie zmienionej postaci do lat 50/60 niektórzy twierdzą że nawet do 60 - któregoś roku. Potem na tym miejscu postał blok (jego wschodnia część), rynek i trawnik które to mozemy oglądac do dziś. Chodzi mi o to czy może ktoś posiada zdjęcie z tego stadionu moze z ulicy. Jeśli kogoś ten temat interesuje tak jak mnie a ma w domu coś z innych obiektów sportowych bo bardzo prosze o wpisy czy zdjęcia. Z najstarszych obiektów łódzkich właściwie dobrze obfotorafowane są ŁKS, Helenów, WKS. Brak lub są cząstkowe zdjecia z takich obiektów jak stadion ŁTSG i hala ŁTSG na ul.Pogonowskiego, stary stadion RTS Widzew, Wima (zdjecia do ok.1950 roku !) itp itd. Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą informacje.
Odpowiedz
#2
A w Muzeum Sportu i Turystyki szukałeś? Jakby Cię interesowały dzieje KS Gayer to proponuję wizytę w CMW. Ja żadnych fotek nie mam Sad
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
Witam ! Jak wspomniałem zajmuje się tym już parę lat, muzeum znam bardzo dobrze. Dlatego zwróciłem się z apelem o zdjęcia raczej prywatne gdzie mogą takie obiekty być uchwycone. pozdrawiam Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości