Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bunkier Wiączyń
#16
Co do mapki postaram sie zamieścić, na chwilę obecną mogę teren pokazać osobiście.
Odpowiedz
#17
To ja poproszę wspołrzędne gps,o ile to nie problem.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#18
Z tym gorzej.
Odpowiedz
#19
Podane współrzędne bardzo upodobniają hipotezę, że zainstalowane w bunkrze działa 170 mm mogły zatopić na Młynku czechosłowacką łódź podwodną ze szwajcarską załogą. W listopadzie - grudniu jak co roku spuszczą wodę można się tam wybrać z wykrywką, zapraszam tam kolegę faxo2 i innych kolegów którzy wierzą w istnienie schronu. Wychodzą tam ciekawe rzeczy, słyszałem że ktoś wykopał tam kilwater w bardzo dobrym stanie.
Natomiast hipotezę ostrzału pancernika „Aurora” na Stawach Stefańskiego należy zdecydowanie odrzucić.
Pozdrawiam
L
Odpowiedz
#20
To wrzuć kolego chociaż screena z zumi
Odpowiedz
#21
Panowie przestańcie z tymi wycieczkami osobistymi oraz anegdotami.... i powróćcie do meritum tematu.Bo zaczynacie robić kabaret z tego tematu.Jak dla mnie to mógł tam stać nawet Schleswig-Holstein.
Jeśli rzeczywiście znajdował się tam obiekt o znaczeniu militarnym to dajcie koledze foxo2 spokojnie potwierdzić jego teorie.Jeśli nie to obalcie ją w sposób wiarygodny i rzeczowy.

P.S Kolega Leszek ma niesamowity dar do wymyślania różnych "epizodów"(często dość zabawnych)jednak co za dużo to nie zdrowo.

P.S 2 Kolego byCoo
1)http://mapa.szukacz.pl/
2)Wklejasz powyższe koordynaty i oglądasz zdjęcia z satelity

Trochę wysiłku i efekt murowany.

Odrazu dodam iż za dużo się nie zobaczy :alien:

Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#22
Kolego foxo2 zdecyduj się w końcu. Mówisz, że bunkier znajdował się w północnej części lasu, jednocześnie zdjęcie lotnicze zamieszczasz z południowo-zachodniego skraju. W tym przypadku muszę zgodzić się z grandim(chyba najlepiej zna Wiączyń, oprócz cmentarza :-) ). Pokazany przez ciebie teren to dawny tartak.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#23
Proszę o dokładne przeglądanie forum na odkrywcy, zdjęcie lotnicze o którym mowa nie zostało zamieszczone przezemnie, tylko przez innego użytkownika forum.
Odpowiedz
#24
Sorry, przyznaję się do pomyłki. Po prostu oczy mi łzawią ze śmiechu. Jeśli wierzysz w to co piszesz a nie tylko wkręcasz ludzi, to... gratuluję... Słupki owszem są graniczne, ale PGL to Państwowe Gospodarstwo Leśne. Twój kolega ghost the dark o ile istnieje to się chyba trochę za dużo filmów naoglądał ;-) . Proponuję zamknąć temat.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#25
Jako że ze mnie "forumowy niewierny Tomasz" to się z chęcią z kolegą Foxo2 w terenie sięspotkam, aby wskazał mi palcem ów obiekt. Dodam, że znam nieco okolicę, acz nie ma ludzi wszech wiedzących. Zatem czekam na kontakt w sprawie miejsca i terminu spotkania kolego foxo2. A może zorganizujemy większą wycieczkę tych którzy nie wierzą?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#26
Kolego Andyseb słupki graniczne PCL nie PGL i znaczą coś innego. Co do odkrywcy ghost the dark nie spodkałem sie jeszcze z kolegą tak więc nie mogę potwierdzić jego informacji.
Odpowiedz
#27
Co do wycieczki prosze podać termin i miejsce spodkania to oprowadzę i pokażę teren na którym znajdował się bunkier.
Odpowiedz
#28
Czwartek, 24 września 2009r. godzina 16.00 pod leśniczówką w Ksawerowie czyli budynek przy maszcie telefonii komórkowej po prawej stronie drogi do miejsca pamięci narodowej w lesie wiączyńskim (wjazd z drogi nr 72 Łódź-Brzeziny).Z podanych koordynatów wynika, że z tamtego miejsca jest najbliżej.

Dla nie posiadających własnego transportu dojazd autobusem linii 54 z krańcówki na ul. Wydawniczej. należy wysiąść na przystanku Teolin i przejść jakieś 300-500 metrów w stronę Brzezin.

Zapraszam wszystkich podobnych do mnie niedowiarków.
Proponuję przybyć tłumnie gdyż wtedy będziemy mogli na bieżąco dyskutować nad tematem oraz komentować odkrycie.

Myślę, że z odbytej wycieczki powstanie krótki artykuł-felieton, który ukaże się na stronie SEH "GRUPA ŁÓDŹ"
Pozdr MJ
Odpowiedz
#29
Potwierdzam moją obecność i do zobaczenia w czwartek.
Odpowiedz
#30
Ok, do czwartku. Widzę jednak, że kolega foxo2 widzi to co chce widzieć i zrobi wszystko aby dopasować to do swojej koncepcji. Cóż, przekonamy się w czwartek.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości