Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja w Koluszkach -1914
#1
Tak przypadkiem obiło mi się o uszy.Zamieszczam link do programu itp.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.koluszki.pl/?a=979">http://www.koluszki.pl/?a=979</a><!-- m -->
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#2
Wypadało by jakąś delegacje z Grupy Łódź wysłać :|
Odpowiedz
#3
Może efektem konferencji będzie to, że wreszcie obietnice składane przez włodarzy gmin przemienią się w czyny. Zbliża się setna rocznica bitwy, a nadal przy cmentarzach nie ma nawet symbolicznych tablic informacyjnych
(chętnie pomogę w sprecyzowaniu treści) nie mówiąc już o długo oczekiwanych drogowskazach do nekropolii czy też wytyczeniu szlaków turystycznych Sad .Niech nasza praca uświadamiająca społeczeństwo o tragicznym losie naszych rodaków poległych w mundurach zaborczych armii nie pójdzie w zapomnienie przez brak chęci i finansów gmin, które chcą wypromować bitwę jako sztandarowy produkt turystyczny.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#4
Domin napisał(a):Może efektem konferencji będzie to, że wreszcie obietnice składane przez włodarzy gmin przemienią się w czyny.
:lol: Wolne żarty...
Domin napisał(a):Zbliża się setna rocznica bitwy, a nadal przy cmentarzach nie ma nawet symbolicznych tablic informacyjnych
(chętnie pomogę w sprecyzowaniu treści) nie mówiąc już o długo oczekiwanych drogowskazach do nekropolii czy też wytyczeniu szlaków turystycznych
I w tej materii nic się nie zmieni przecież wydanie kilku tysięcy złotych na jakiś tam cmentarz (który jest tanim źródłem pozyskania materiału na fundamenty) jest działaniem stricte nie populistycznym szczególnie w kontekście przyszło rocznych wyborów
Domin napisał(a):Niech nasza praca uświadamiająca społeczeństwo o tragicznym losie naszych rodaków poległych w mundurach zaborczych armii nie pójdzie w zapomnienie przez brak chęci i finansów gmin, które chcą wypromować bitwę jako sztandarowy produkt turystyczny.
Chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam, wiem że od co najmniej dwóch lat Gmina Koluszki nosi się z zamiarem uporządkowania cmentarza w Gałkowie.......
i nanoszeniu się z zamiarem się kończy niestety, Cóż łatwiej jest zrobić kolejna "naradę wojenną" niż wyciąć krzaki - najlepiej gdyby przyszedł ktoś i za darmo oraz anonimowo wyciął i wywiózł krzaki, a po wszystkim wójt dumnie wypnie pierś po order "Zasłużony dla Operacji Łódzkiej". Kolejnym przykładem jest Gmina brzeziny która swoją nieudolnością porażą mając na swoim terenie kilka ciekawych nekropoli dwie z nich w imię szczytnych celów zniszczyła. Także pokładane w samorządzie gminnym nadzieje mogą okazać się płonne. Przykłady można mnożyć... tylko po co.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
I właśnie dlatego ktoś kto jest w temacie powinien pojechać na to spotkanie i publicznie wspomnieć to co Jagoda pisze wyżej :zly:
Odpowiedz
#6
Rozmowa z władzą jakąkolwiek przypomina rozmowę z posagiem lub obrazem tyle w temacie. A konferencja jest tylko z nazwy, czas przeznaczony na dyskusję jest krótszy od czasu przeznaczonego na obiad (sic!)- patrz agenda. Hihihi pojedziemy i po raz trzeci wysłuchamy opowiadań jak to będzie pięknie i co by było gdyby...
Pozdr MJ
Odpowiedz
#7
Jagoda jak by nie było uważam że to złe podejście do tematu.
Ale ty jesteś szifo :mrgreen:
Jest okazja powiedzieć to i owo na żywo publicznie ,a nie tylko na forum w necie
Odpowiedz
#8
Resty! Idealisto! Hihihi! Konferencja trwa 5 godzin, dyskusja jest ostatnim punktem imprezy (nie licząc michy) wszyscy będą już tak znudzeni i głodni że wysłuchanie jakiśkolwiek innych głosów niż "bardzo piękna konferencja, cieszę się że mogłem tu przyjechać" jest nie możliwa bo a to się ktoś spóźnił a to przedłużyła się przerwa kawowa, a to sprzęt audio zawiódł a tam... "obiad na nas czeka wiec szybciutko szybciutko bo jeszcze autokar czeka..." A tu nagle na mównicę wchodzi tęgi młodzian i poucza wszystkie zgromadzone Wójty burmistrze i inne notable, że jest źle i z roku na rok jest co raz gorzej, no może prócz organizacji konferencji bo w ciągu ostatnich 3 lat zorganizowano ich 5 albo 6 zamiast uporządkować kolejne nekropolie. Chcesz jedź wstęp wolny i masz moje pełne błogosławieństwo żeby powiedzieć te truizmy, które teraz tu klamkuję! Życzę powodzenia!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
zostają jeszcze rozmowy w kuluarach :lol:
Jeśli o mnie chodzi to nie byłem nawet w Wiączyniu i nie wiem gdzie to jest.
Jestem za mało obeznany bezpośrednio z tematem więc bym tylko głupot nagadał :-D
Ja myślałem o kimś kto jest blisko projektu Wiączyń np.
o kolegach co w TV Patio występowali :band:
Oni są zdecydowanie lepiej w sprawie zorientowani.
Dziku pojedziesz?
Odpowiedz
#10
Nie należy popadać w taki sceptycyzm. Po dwóch "zaliczonych" konferencjach w Koluszkach wiem na co stać władze - tylko na slogany. Dobrze jednak się stało,że temat bitwy został w niewielkim, ale zawsze, stopniu nagłośniony przez media. Zwykli turyści,którzy coraz częściej odwiedzają cmentarze wojenne, są naprawdę zainteresowani tą zapomnianą historią. Piotr Werner ma nakręcić do końca roku film o Operacji ( Ekspress Ilustrowany z dnia 10.11) Znaleźli się ochotnicy, którzy w najbliższym czasie wyczyszczą z krzaczorów cmentarz w Gałkowie. Rozpoczął się długo oczekiwany remont biblioteki i muzeum w Gałkowie Dużym. Dzieci z pobliskich szkół odwiedzają zapomniane nekropolie nie tylko 1 listopada. Może nie powstaną szlaki turystyczne, może nie zostaną odrestaurowane mogiły, może ...
Myślę, że warto jednak posłuchać niektórych ludzi z innych części Polski, którzy pokażą, jak u nich uratowano pamięć o poległych.
Pozdrawiam
Domin
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#11
o wypinaniu sie gmin pisalem juz 2 lata temu po 1 konferencji Duzo bylo gadania o niczym i tak juz zostalo Po 1 sprzataniu cmentarza we Wiaczyniu nic nie bylo o Stowarzyszenu w gazetach tylko jakis dupek z wladz chwalil sie jaka to robote zrobili i dumny byl jak paw Gminy wyczuly ze moga wyszarpnac kase i polatac swoje dziury wiec ciagna pod sloganem bitwy lodzkiej pzdr
Odpowiedz
#12
I po konferencji...
W tym miejscu chciałbym stwierdzić, że moja wiara ;-) w to, że władze jednak poczynią w najbliższym czasie jakieś zdecydowane kroki, legła w gruzach. Kolejna konferencja, która niestety została przegadana (to moje zdanie). Oglądając prezentacje odnowy cmentarzy województwa tarnowskiego i słuchając wypowiedzi prelegenta, że odnowili dopiero 40 z 400 nekropolii, zrobiło mi się bardzo smutno. Ile cmentarzy odnowiono u nas? To pytanie w nieco zawoalowanej postaci wyraźnie wytrąciło przybyłe na konferencje władze z błogiego samozadowolenia. Nastąpiło klasyczne obwinianie zaborców, sytuacji ekonomicznej i wszystkich świętych.

Przepraszam wszystkich za moją naiwność. :-(

P.S. W kuluarach konferencji było jednak ciekawie i twórczo. Jak zawsze okazało się, że władza tylko planuje, a inni już coś robią.
Pozdrawiam
Domin
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#13
Tak w istocie ta konferencja to tradycyjne, gadanie co to zrobimy jak będziemy mieli pieniądze, a już najbardziej podobało mi się wystąpienie Pani Marszałek hihi wypowiedź osiągnęła granica absurdu odwołując się do zaborców, autostrad i ksiąg wieczystych aby wytłumaczyć dlaczego nekropolie wojenne na terenie woj. łódzkiego są w opłakanym stanie. I nie wiem czy koledzy wiecie ale na ziemiach dawnego zaboru rosyjskiego po rewolucji nastąpił straszny bałagan. Taki mniej więcej sens miała wypowiedź Pani Marszałek. Może mnie ktoś wyprowadzi z błędu bo zawsze mi się wydawało, że ziemia łódzka od grudnia 1914 r znalazła się w strefie okupacji rzeszy niemieckiej i o ile mnie pamięć nie myli rewolucja październikowa nie miał zbyt dużego wpływu tereny będące pod okupacją niemiecką ale w ocenie Pani Marszałek jest inaczej. Cóż albo ja jestem nieukiem albo ktoś pisze nową historię. Słowem: słowa słowa słowa kawa ciastka i obiad. Ale w kuluarach udało się coś interesującego załatwić.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#14
No, no widzę że prezes się jednak skusił na konsumowaną konferencje :lol:
Odpowiedz
#15
i tak jak zwykle gówno z tego wyszlo tak jak napisal jagoda slowa slowa slowa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości