Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za łuska?
#1
Co można powiedzieć po biciach " 629, E, 44" (o ile dobrze odczytałem)?. Łuska wg. akt pochodzi z radzieckiego (dokładnie wystrzelona przez krasnoarmijca) karabinu. Fotki brak.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
bartek bijak napisał(a):Co można powiedzieć po biciach
Że się zachowały?
Trochę to mało chyba. A brak fotki możesz uzupełnić odręcznym rysunkiem. Chyba, że bicia "toną" w zawijaskach, eskach i floreskach - w co jednak mocno powątpiewam.
Postaraj się trochę Smile
Odpowiedz
#3
Myślę że jednak można coś powiedzieć...
629 - to numer zakładu produkcyjnego - niestety nie udało mi się ustalić którego konkretnie gdyż co 2 lata zmieniały się numery kodowe poszczególnych fabryk - cóż bywa i tak.
E - a w zasadzie powinno być odwrócone E, co oznacza że łuska jest wzmocniona (dno i kryza) ze szczególnym przeznaczeniem - karabiny maszynowe.
44 - rok produkcji

Pozdrawiam
Sturmvogel

PS. domniemuje że chodzi o łuskę 7,62x54R - od standardowego naboju karabinowego w armii ZSRR w okresie II wojny.
Odpowiedz
#4
Dzięki. Łuska była dowodem w śledztwie o zamordowanie Polaka w Łodzi w 1945 r. przez żołnierza radzieckiego. Sprawcy nie wykryto...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości