Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieje Bedonia
#1
Z okazji 200 lecia Andrespola miejscowy UG wydał książkę opisującą dzieje Bedonia i sąsiednich miejscowości do roku 1939 (artykuł w sobotnim dodatku do Ekspresu "Bliżej Ciebie") Niestety,gazetę gdzieś mi "wcięło",dlatego nie podam Szanownym Czytelnikom autorów tej publikacji. Książka w cenie 20zł do nabycia jest w Bibliotece w Andrespolu. W artykule nie podano nakładu publikacji.
Pozdrawiam
Domin
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#2
Maciej Janik, Tadeusz Nowak, Hanka Żerek-Kleszcz
Bedoń - dzieje do 1939 roku
Andrespol - Łódź 2009
272 s.
Monografia oparta na kwerendzie prowadzonej w 13 archiwach, zbiorach rękopiśmiennych Biblioteki Narodowej i repertoriach hipotecznych. Praca podzielona w układzie chronologicznym na 3 rozdziały: najdawniejsze dzieje osady do 1576 r., od lat 70. XVI w. do 1793 r. oraz okres zaborów i międzywojnia. Publikacja opatrzona przypisami, aneksami z tekstami oryginalnych dokumentów, tablice genealogiczne i indeksy. W załączeniu reprodukcja planu Bedonia z 1803 r.
Cena: 20 PLN

do nabycia w Archiwum Państwowym w Łodzi
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
Właśnie zakończyłem jej czytanie.Trochę ciężko się momentami połapać ale ogólnie dość dobrze się czyta.
Odpowiedz
#4
Ja nabyłem dziś w APŁ i dowiedziałem się, że książka idzie jak świeże bułeczki, codziennie ktoś kupuje. A przy okazji sprzedam Wam taką informację-do połowy roku powinny ukazać się monografie Głowna (pewnie miasto+gmina) i gminy Zadzim. Wydają lokalne władze, więc nie wiem jak będzie z dostępnością.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
Ja bym reflektował na informacje o monografii gminy Zadzim.
Odpowiedz
#6
Czy w monografi Bedonia można znaleźć jakieś informacje o Janie Kochanowskim do którego należał majątek Bedoń) dowódcy plutonu dyspozycyjnego AK w Głownie?
Odpowiedz
#7
Nie.Na temat Kochanowskich jest tam niewiele.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości